Profsąjungos jungiasi prie protesto akcijos „Paskutinis skambutis“ (10)

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ | lps.lt nuotr.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ | lps.lt nuotr.

Gruodžio 7 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) išplatino pareiškimą, kuriame skelbia, kad palaiko reikalavimus pagerinti mokytojų ir viso viešojo sektoriaus darbuotojų darbo sąlygas, kurios ilgai nebuvo gerinamos, todėl jungiasi prie gruodžio 9 d. protesto akcijos „Paskutinis skambutis“. 

„Lietuva šiuo metu išgyvena gilią ne tik švietimo, viešojo sektoriaus bet ir demokratijos krizę. Valdžios atstovų elgesys protestuojančių mokytojų atžvilgiu aiškiai rodo, kad piliečiai politikams reikalingi tik prieš rinkimus. Bandymai manipuliuoti visuomenės nuomone gilinant takoskyrą tarp streikuojančių ir nestreikuojančių mokytojų yra apgailėtinos pastangos sukiršinti bendruomenę. Kilęs ir kitų profesinių grupių pasipiktinimas yra suprantamas ir pagrįstas“, – rašoma LPSK pirmininkės Ingos Ruginienės pasirašytame pareiškime ir reikalaujama, kad Premjeras nedelsiant pradėtų derybas dėl visų viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo, kad pirmieji rezultatai būtų matyti jau kitais metais.

Prie gruodžio 9 d. protesto akcijos „Paskutinis skambutis“ prisijungė ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“. Jos pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė: „Mes norime, kad būtų sprendžiamos ne tik mokytojų, bet ir gydytojų, socialinių darbuotojų ir visų viešojo sektoriaus darbuotojų problemos, kurios atsirado dėl to, kad valdžios atstovai metų metais elgėsi arogantiškai ir nenorėjo girdėti profesinių sąjungų raginimų jas spręsti. Kainos kyla, Lietuvos ūkis auga, biudžetas yra perteklinis, bet su viešojo sektoriaus darbuotojais elgiamasi tarsi Lietuvoje būtų baisi krizė, nes jiems auga ne atlyginimai, o darbo krūvis, kuris jau tampa nebepakeliamas. Norime pabrėžti, kad šio protesto tikslas nėra politinis. Mes raginame valdančiąją koaliciją vykdyti savo rinkiminius pažadus ir įsiklausant į profesinių sąjungų nuomonę spręsti darbuotojų problemas, o ne vaizduoti, kad jos yra sprendžiamos“.

Kaip žinia gruodžio 9 d., sekmadienį, 14 val. prie Seimo rengiamas mokytojų palaikymo mitingas, o ministerijas žadama apjuosti „gyva grandine“, reikalaujant stabdyti biudžeto priėmimą ir mokesčių reformos įgyvendinimą, kaip socialiai neteisingus ir neleidžiančius didinti viešojo sektoriaus finansavimo.

Valstybės biudžetą Seime ketinama tvirtinti gruodžio 12 d.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Viskas būt gerai, bet kai iniciatyvą perima liberkomjaunuolis Tapinas, pakvipo destrukcija.

 2. Linas:

  Tai konservatorių siekimas nuversti dabartinę Lietuvos vyriausybę, atitraukti dėmesį nuo vaikų iš šeimų grobimo valstybės vardu įstatymo pataisų priėmimo. Juk konservatorių vadas to įstatymo pataisoms priešinasi. Negi laikas, kad vadovautų narkotikus norinčios legalizuoti Armonaitės. Visi neoliberalai balsavo už migracijos paktą. Gal vėl reikia, kad Švietimo ministerijoje antruoju smuiku grotų išpuoliais prieš lietuvių atgimimą ir jos veikėjus (J. Basanavičių, J. Marcinkevičių) išgarsėjusi N. Putinaitė.
  Žmonės atsikvošėkit. Juk mitingo reikalavimai išeina iš mokytojų reikalų ir yra politiniai.

 3. Argus:

  Profsąjungų vadai atkartoja gabriuko kalbas dėl biudžeto stabdymo. Ar tai ne politikavimas?

 4. Algimantas:

  Bolševikai per sąjūdį sulindę į avies kailius ‘apgavo “aveles” ir beveik sunaikino tautą ir valstybę. Dabar tie patys , daugiau kaip dvidešimt penkis metus naikinę tautą vėl lenda į tuos pačius kailius ir matyt toliau bandys naudotis apmulkintu tautiečių patiklumu. Koks veidmainiškumas, tiek metų griovę vėl dedasi gelbėtojais. Pertvarką mokymo ir kultūros srityje reikia daryti nedelsiant. Po tiek metų, švietimo ir kultūros griovimo. būtina atstatyti pagarbą ir paramą mokytojui. Mokytojo niekinimas tai tautos niekinimas. Jei norime išlikti , turi būti atstatyta tautinė mokykla. Mano nuomone seimo nario, teisėjo, mokytojo atlyginimai turi būti vienodi ,nes mokytojo darbas yra nemažiau garbingas ir atsakingas. Mokytojas turi būti neliečiamas kaip teisėjas ar policininkas. Nuo mokytojų didele dalimi priklauso tautos išlikimas ir ateitis.

 5. Iš tiesų:

  Neoliberalai ir jų rėmėjai vienijasi,o didieji ideologiniai vedliai tapinai skelbs ,,nuskriaustieji ir prasčiokai vienykitės”.Tiesiog gaila Lietuvos,kuomet tauta skaldoma.

 6. Pasidarė šlykštu:

  Dingo skaidrumas protestų, kai prisijungė Tapinas su konservatorių idėjomis.

  • ŽEMAITIS:

   Pritariu.
   Argi galima konservatorius vadinti “centro dešiniaisiais” jei jie flirtuoja su socialistais – profsąjungomis?
   Apgailėtina, ir tiek.

   Bet gal ir gerai. Liberalių pažiūrų jaunimas, kuris po liberalų nesėkmių buvo perimetęs pas konservatorius, dabar lygiai taip pat nuo jų “atsimes”. Toks konservatorių populizmas yra pražūtingas jiems pateims ir naudingas liberalams.
   Pamatysit, Liberalų sąjūdis iš to tik išloš. Ko jam nuoširdžiai ir linkiu 🙂

 7. Žemyna:

  Kas klausėte tik ką Malinausko pasisakymą. Koks gudrutis: mokytojų streikus paskelbė vyriausybės nuopelnu! A la, streikai vyko, nes jie sudarė sąlygas demokratijai – streikus rengti. Genijus.

 8. Žemyna:

  Beje, šiandien kiek nustebino „visuomenininko” J. Subotino pasisakymas per ŽR. Ar jis tik šiaip prisiminė, jog seniai kam nors skambino, ar su konkrečiu tikslu? Tačiau tikiu, jog net ir tokiu atveju, Sąjūdį prisiminę, nesileisime išprovokuojami.

 9. Žmogus:

  Tai landsberginių konservatorių ruošiamo perversmo dalis , prisiminkime savanorių maištą, čia pasitelkiamas garbėtroškos jaunuolio Tapino provokacija siekiant, sukelti maištą visuomenėje. Apmaudu,kad pasinaudota niekuo dėtais menko mąstymo mokytojais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: