Tarptautinė bendruomenė aptaria Rusijos išpuolį prieš Ukrainos laivus (video, tiesioginė transliacija) (29)

un

un.org/live stop kadras

Lapkričio 25 d., sekmadienį, Rusų karinis laivas Juodojoje jūroje atidengė ugnį į ukrainiečių katerius pro Kerčės sąsiaurį bandančius patekti į Ukrainos Mariupolio uostą. Rusų karinis laivas taranavo Ukrainiečių laivą, o paskui apšaudė kitus laivus ir užgrobė juos. Šeši ukrainiečiai jūrininkai buvo sužeisti, trys iš jų sunkiai. Ukrainos laivai buvo nutempti į Krymo uostą, kuriame šiuo metu ir yra laikomi.

Rusija paskelbė, kad Ukrainos laivai, esą, neteisėtai įplaukė į jos teritorinius vandenis.ir juos sulaikė. Ukraina pareikalavo gražinti laivus ir paleisti jos jūrininkus ir kreipėsi į tarptautinę bendruomenę, ragindama imtis prieš Rusiją sankcijų.

Lapkričio 26 d. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (SNBO) sprendimą įvesti 60 dienų karinę padėtį Ukrainoje. Vėliau šį laiką nusprendė sutrumpinti iki mėnesio.

Ukrainos karinių pajėgų Generalinis štabas paskelbė vaizdo įrašą ir perimtus pokalbius tarp rusų kariškių, vykusį tuomet kai rusų laivas taranavo Ukrainos laivą:

Lapkričio 26 d. Ukrainos prezidentas P. Porošenka ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas telefonu susitarė, kad dėl Rusijos išpuolio Krečės sąsiauryje skubiai bus sušauktas Ukrainos ir NATO komisijos posėdis.

P. Porošenka apie Rusijos išpuolį ir Ukrainos atsakomuosius veiksmus taip pat kalbėjo su NATO generaliniu sekretoriumi. Ukrainos prezidentas paragino sustiprinti tarptautinį spaudimą Rusijai, kad ši nedelsdama paleistų Ukrainos jūreivius ir laivus.

NATO generalinis sekretorius pareiškė remiąs Ukrainos teritorijos vientisumą ir suverenumą ir paragino Rusiją gerbti tarptautinės teisės ir laivybos laisvės Azovo ir Juodosios jūrų akvatorijoje normas.

Padėtis Kerčės sąsiauryje šiandien aptariama ir neeilinėje Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos sesijoje. Žiūrėkite tiesioginę transliaciją (prasidėjo 18 val. baigėsi 19.55 val. Lietuvos laiku. Bus paskelbtas vaizdo įrašas):

TIESIOGIAI

Vertimas į rusų kalbą:

Atgarsiai Lietuvoje

Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vertindama sekmadienio Rusijos išpuolį prieš Ukrainą spaudos tarnybai BNS sakė: „Akivaizdu, kad Rusija vykdo tiesmuką ir agresyvų karą prieš Ukrainą, toliau ciniškai pažeidinėdama tarptautinius susitarimus ir savo pačios prisiimtus įsipareigojimus“. Pasak jos, Lietuva griežtai smerkia Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje ir ragina „nedelsiant išlaisvinti neteisėtai užgrobtus laivus ir jų įgulas“. Lietuva, prezidentės teigimu, yra pasirengusi padėti Ukrainai „telkiant tvirtą visos tarptautinės bendruomenės paramą“, – D. Grybauskaitės žodžius cituoja BNS.

URM

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) griežtai pasmerkė lapkričio 25 d. Rusijos Federacijos veiksmus prieš Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus.

Pabrėžiama, kad šie provokaciniai Rusijos Federacijos veiksmai pažeidžia Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą, esminius tarptautinės teisės principus ir negali būti kvalifikuojami kitaip negu atviros karinės agresijos aktas prieš Ukrainą.

„Lietuva nepripažįsta neteisėtos Krymo aneksijos, smerkia neteisėtą Kerčės tilto statybą bei eksploataciją, Rusijos Federacijos vykdomą Krymo pusiasalio ir Azovo jūros militarizaciją bei Ukrainos Azovo jūros uostų blokadą. Lietuva ragina Rusijos Federaciją nedelsiant nutraukti agresyvius veiksmus prieš Ukrainą, paleisti sulaikytus Ukrainos laivus ir jų įgulas bei atkurti netrikdomą navigaciją Azovo jūroje. Kviečiame tarptautinę bendruomenę griežtai pasmerkti nepateisinamus Rusijos veiksmus ir imtis visų priemonių, kad jie būtų nedelsiant nutraukti“, – rašoma URM išplatintame pranešime.

LVŽS

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), reaguodama į Kremliaus agresiją, išplatino pareiškimą, kuriame teigia vienareikšmiškai remianti Ukrainos nepriklausomybę ir vientisumą.

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei jos frakcijos Seime nariai remia Ukrainos nepriklausomybę ir vientisumą. Kviečiame tarptautinę bendruomenę nedviprasmiškai pasmerkti agresyvius Rusijos Federacijos karinių pajėgų veiksmus“, – sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS frakcijos narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas šiandien ryte po susitikimo su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu sakė: „Ambasadorius patikino, jog situacija šiuo metu itin įtempta. Ukrainoje veikiausiai bus įvesta karo padėtis. Turime palaikyti savo sąjungininkę Ukrainą. Akivaizdu, jog viena šalis nusiteikusi ir toliau laužyti tarptautinius įsipareigojimus. Kartu su partnerėmis turime diskutuoti apie tai, kaip užtikrinti regiono saugumą ir padėti Ukrainai sunkioje situacijoje, tą darysime ir rytoj Varšuvoje“.

NSGK pirmininkas Vytautas Bakas šiandien išvyksta į Varšuvą, kur vyks „Bukarešto devyneto“ parlamentų (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos ir Bulgarijos) saugumo ir gynybos komitetų vadovų susitikimas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Antanas:

  Hitlerininkai, taip “gražiai” pradėję koreguoti Europos sienas, baigė Niurnberge… Negi kremliniai putinoidai nesimokė istorijos?!

  • Bartas:

   Taip Antanai . Jie, maskovitai , nieko nesimoko ir nesiruošia mokytis nuo Ivano žiauriojo laikų. Jie ordos palikuonys.
   Pas juos galvoje: “, mi vsiech asvabadili ” .
   Ukraina dabar,- Europos gelbėtoja nuo maskoviško fašizmo, bet Europos taukuoti snukiai to nesiteikia suprasti. “Slava Ukraine , gerojiem slava”. Gražus, šlovingas šūkis.

 2. Goga:

  Tai ar Ukrainos laivai iplauke i Rusijos teritorija ar ne?
  Jei iplauke tai turi buti limimgi kad liko gyvi.
  Trampas daro ta pati su bandanciais patekti i US per Mexikos siena – leido naudoti jega, ugni.
  Kame problema?

  • Žemyna:

   Tai įdėk tamsta nuosavo triūso, susirask sutartį ir išsiaiškink, kaip ne tik Ukraina, bet IR RUSIJA įsipareigojo tais vandenimis naudotis, ir pati po tokia sutartimi pasirašė … 🙂
   Kaži, ar Kremliaus mačo jau senatvinė demencija pakando, ar viskas todėl, kad jis į bet kokias tarptautines sutartis iš įpročio spjauna?

   • Žemyna:

    Vertinant tą išpuolį nedera užmiršti, jog Ukrainai rinkimai „ant nosies”.
    Po tokios triuškinamos sėkmės „parengiant” JAV rinkimus bei Breksitą, Kremlius negalėtų Ukrainos rinkimus ramybėje palikti 🙂

   • Antanas:

    Nemanau, Žemyna, kad tai senatvės problemos… Pamąstykime logiškai. Ar gali KGB majoras, tarnavęs tokioje Rytų Vokietijos “skylėje” kaip Drezdenas ir nieko gero savo plačiajai tėvynei ten nenuveikęs, papulkininkio laipsnį gavęs tik prieš išpirdolinant jį į atsargą, vadovauti tokiai didelei valstybei kaip Rusija?! Tik pasižiūrėkite į jo veidą, paklausykite jo kalbų!… Taigi jo smegenyse – tik vienas vingis ir tas pats nuo uniforminės “furažkės”…

    • Žemyna:

     Prastai, kai nuo vado rėmens paūmėjimo, ar nuo mėnulio fazės pakimba ant plauko dviejų šalių žmonių likimas.

     • Antanas:

      Žemyna, ne dviejų šalių! Viso pasaulio! Tas beprotis kagėbistas liliputinas nori sunaikinti visą pasaulį!!! Negi niekas to nesupranta?!

      • Žemyna:

       Taip ir padarys, kol visi lyg paralyžiuoto proto bejėgiškai naiviai tik stebės, kaip (šiuo konkrečiu atveju) žūva UA ir RU piliečiai, kol tas Napoleonas supriešins visus su visais, ir jie pradės tarpusavyje pliektis, užuot dabar, kol dar laikas, susivieniję ir jam kailį nudyrę. Nei Anglijos referendumas, nei JAV rinkimai jų nieko nepamokė.
       Net neabejoju, jog tarp tų pačių Kremliaus oligarchų atsirastų, kas tą mačo išduoda tribunolui, jei tik būtų paskatinti ir garantuoti, jog savo interesus taip apsaugos. Reikia tik smegenis pakrutinti, pasistengti. Tačiau kol ES veikėjas nepajus, kad sviedinys į jo asmeninę galvą atsitrenkė, tol nesusizgribs, vis tikėsis, jog авось пронесёт…

 3. Žemyna:

  Tikiuosi, skaitėte apie Tituškai skelbtą nuosprendį?
  delfi. lt/news/daily/lithuania/teismas-titovas-sulauze-priesaika-pasisakydamas-apie-partizanu-vada.d?id=79690067
  Ir, tikiuosi, nepraleidote progos palikti po str. ir savo minčių?

 4. Goga:

  Ta 2004 metu susitartis prarado galia nes situacija yra pasikeitusi, Rusijos ir Ukrainis santykiai nebe tie, netokie draugiski.
  Ukrainis lavai iplauke i Rusijos teritoronius vandenis be leidimo.
  Taip, rinkimai Ukrainoje ant nosies, visi zino kad Porosenki turi zero sansu, todel ir griebiasi uz siaudo, rengia provokacijas. Kad taip yra is tikruju pamatysim greitai is uzsienio saliu atsako/komentaru.

 5. Prašalietis:

  Įdomu, kada nusibos JAV “kariniam gaidžiui”, kompanijoje su Ukrainos ir kitais prie JAV prisiplakusiais rytų ir vakarų “kariniais gaideliais”ir Rusijos “kariniam gaidžiui” šokti, kiekvienas sau, jau užsitęsusį” parodomąjį karo šokį”. Kol dar Rusijos”gaidys”neprisigamino šiuolaikinių ginklų daugiau nei reikia( Kremlius pasiskelbė, kad iki 2020 metų ginklų turės tiek, kad reikės mažinti jų gamybą), pagrindinis šokėjas JAV turėtų suorganizuoti Rusijos ir Ukrainos ar kokių europinių”gaidelių” bendrą tikrą “karo šokį”, pasižiūrėjimui kas iš viso šito gausis… “Karo šokių”su Rusija istorinis patyrimas yra. Savo laiku sušoko “karo šokį” pačioje Rusijoje Napoleonas, po revoliucijos pilietinio karo metais Antantės valstybės, paskutinis sušoko Hitleris. “Karo šokiai” su Rusija iki šiol vakarų”karo šokių šokėjams nelabai sekėsi”. Sugriovus Tarybų Sąjungą, gal pagaliau vakarų”šokėjams”su Rusija pasiseks”karo šokį sušokti geriau”… Bet kaip sužinoti? Kaip rodo istorija,nepabandęs…” į kelnes neprikakosi”…

  • Antanas:

   Tik nereikia mūsų gąsdinti, nes dar imsime ir išsigąsime.

   • Prašalietis:

    Teisus Antanėlis. Ne ant tų pataikė….Šiandiena mus gali gąsdinti kas nori.Kaip rodo istorija,mūsų išgąsdinti neįmanoma… Per visą mūsų “gąsdinimo”istoriją nebuvo taip, kad mes būtume išsigandę ir,kad mumis būtų buvęs kas nors nepatenkintas. Kai ėjo į Rusiją Napoleonas, mes neišsigandome ir šveitėme ir šukavome Napoleono kariuomenei arklius taip, kad Napoleono kariūnai neatsidžiaugė mūsų mūsų drąsa. Kai Napoleonas “skubiai išvažiavo” iš kur buvo atvaževęs, mes neišsigandome atėjusio Rusijos caro ir šveitėms ir šukavome caro armijos arklius geriau nei Napoleono… Vėliau mūsų neišgąsdino Hitlerio tankų ir tarybinių tankų blizginimas, visi taip pat buvo labai patenkinti. Šiandiena, “didvyriškos praeities dėka visiškai praradę baimės jausmą”, mes su savo istoriniu blizginimo, valymo, šukavimo patyrimu taip sugebame išvalyti ir išblizginti JAV ir vėl sugrįžusių vokietukų tankus, kad šiandieniniai “partneriai” ir vėl neatsidžiaugia mūsų “bebaimiu” uolumu….

 6. Leonas:

  O kad ten rusai saugo brangų tiltą per Kerčės sąsiaurį, niekam nė motais…

 7. Žemyna:

  Tarptautinė bendruomenė susirūpinusi, kad jai teko susirūpinti, nes susirūpinimas kenkia jos sveikatai.
  O lygiagrečiai dar šis tas įvyko – Ingušija prie Čečėnijos prioptimizuota. Kaip Kremliaus premija čečėnų vadui Kadyrovui už jo „darbo pasiekimus”? Ingušai pritrenkti.
  Gi ES tuo tarpu, nežiūrint lyg ir skelbiamų sankcijų, išsijuosusi perka iš Kremliaus naftą. Perka, nes „nemato” tame politikos – pasak p. Angelos, tai „tik ūkinė” veikla, „neturinti bendro” su politika 🙂 Iš tiesų, iš tokio nuotolio sunkoka pastebėti, jog iš šios „ūkinės” veiklos gautais milijonais ne RU gerovė keliama, bet karo veiksmai toliau finansuojami. Ir jau senokai ne tik prieš artimiausias kaimynes.

  • Antanas:

   Žemyna, o ingušai ir čečėnai faktiškai yra vienas etnosas – vainachai. Visų tautų tėvas draugas Stalinas buvo nuspredęs juos padalinti ir jam tai neblogai gavosi. Ura, tovarišči!

   • Žemyna:

    Mano žinios apie šias kalbas jau, deja, apsiriboja Wikipedija:
    … Rusijoje įvykus „revoliucijai”, Čečėnija „tapo” Tarybų Sąjungos dalimi. XX a. ketvirto dešimtmečio pabaigoje (1934!) Čečėnija buvo sujungta su Ingušija, sukuriant Čečėnijos-Ingušijos autonominę respubliką. …
    …Čečėnai kalba čečėnų kalba, priklausančia Kaukazo kalbų šeimai.
    …ingušų gimtoji yra ingušų k., priklausanti Šiaurės Rytų Kaukazo k. šeimai …
    Šiaurės rytų Kaukazo kalbos, dar vadinamos Nachų-Dagestano kalbos (ady. Азгъэбзэ-Адыгэбзэхэр, rus. Абхазо-адыгские языки),… Nors PATOGUMO dėlei grupuojamos su kitomis Kaukazo regiono kalbinėmis šeimomis (Šiaurės vakarų Kaukazo kalbomis ir kartvelų kalbomis), šių trijų lingvistinių šeimų tarpusavio giminystė NEĮRODYTA.
    P.S. Kabutėmis pati žodžius papuošiau

 8. Tvankstas:

  Norisi supažindinti žmones su giluminiais reiškiniais, ką jau yra padaręs dr. Algimantas Lebionka savo bloge : tai karas tarp Valcman (bernautinis, Porošenko pagal žmoną) ir Šalomovo pagal motiną ( jis gi V.V. Putin), dviejų ž…, ukrainietiško ir rusiško.
  Šis karas – tai dar vienas Mozės žingsnis kuriant Didįjį Izraelį, todėl D. Trump’as duoda suprasti savo užimamu nusistatymu.
  Galima nesunkiai nuspėti, kad pasekmės bus tokios – ‘savanoriai sukilėliai’ užims Mariupolį, Berdianską ir sausumą apsups Azovo jūrą, padarydami ją vidine Rusijos jūra, padarys platų sausumos koridorių į Krymą, tikėtina iki Dniepro išsiplės ‘autonominė Mažoji Rusija’.
  Liks dar vienas ar du šuoliai įjungiant Odesą ir Izmailą į ‘naują valstybę’ – tai artimiausiems 20 metų.
  Ukraina liks su sienomis pietuose tokia, kokią ją atėmė iš Lietuvos 1569 m. Lenkija.
  Norintiems susivokti, reikia pasiskaityti bent tokius autorius : Justinas Pranaitis, A. Solženicyn, A.C. Sutton, H. Ford, V. Suvorov, G. Klimov, Eduard Hodos, …
  Tam reikalingi bent vieneri metai savišvietos, kad pavyktų išlįsti iš melo urvo, kuriame žibintai plaštakėms degliojami karts nuo karto skirtinguose kampuose ir vietose ir suskridimo garsas, plasnojant ir garsinantis, nėra joks Tiesos žodis.

 9. Skalvis:

  ” Tarptautinė bendruomenė aptaria …” – kažko labai mažai tos bendruomenės susirinko, o Vakarų žiniasklaidoje apie tai nė žodžio. Esu įsitikinęs, jog susirinktų žymiai daugiau, jei Bendruomenei būtų išaiškinta , kokiais istoriniais šaltiniais remiantis – Krymas ir jo vandenys priklauso Ukrainai. Kokiais, vatnikai ? Jei užtenka girto kompartitos sekretoriaus parašo – kieno tada Vilnius ir jo kraštas ? Kam dirba Lietuvos karo maro mafija ? Geriau ta bendrija patartu: kaip gaujai išdraskiusiai valstybę, žmones paleidusiai ubagais , išlikti valdžioje. Rinkimai artėja, ką Paršenka pasakys žmonėms ? Maidano tikruosius patriotus galima ir eliminuoti, bet ką daryti su likusiais? Visus išsiūsti į Lietuvą ? Išsirinkti patiems save kaip Lietuvoje ? Ukraina ne Lietuva – be karo stovio ir visų pilietinių teisių pamynimo – Paršenkai jokių šansų. Būkit žmonės: ką pasakyti Paršenkai ubagais paverstiems žmonėms ? Buvau milijonierius – pasidariau milijardierius, bet nusipelniau gyventi dar geriau ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: