Aukštaitijos parkai per Europos paveldo dienas kviečia susitikti Ginučių malūne (0)

kpd.lt nuotr.

kpd.lt nuotr.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija rugsėjo 22 d., 17 val., kviečia visus norinčius į baigiamąjį projekto „100 iššūkių. 5 pojūčiai“ renginį Ginučių vandens malūne.

Renginyje bus kalbama apie kultūros paveldą abiejuose parkuose, apibendrinamas 100 kultūros paveldo objektų iššūkis ir apdovanoti nugalėtojai, dalijamasi šio iššūkio ir, apskritai, projekto įspūdžiais, renginių akimirkomis.

Dalyvių taip pat laukia ekskursija ir visus pojūčius įtraukianti edukacija Ginučių vandens malūne. Bus galima gyvai prisiliesti prie senųjų inžinerinių įrenginių, išgirsti malūno turbinos gaudesį, pamatyti besisukančias girnas, užuosti rankomis sumaltų miltų ir iškeptos duonos kvapą, o tuomet ir burnoje pajusti jos skonį. Būsite pavaišinti vietos kulinariniu paveldu, gausite paragauti parko pievose rinktų žolelių arbatos.

Nematerialiojo kultūros paveldo – sutartinių giedojimo – tradiciją pristatys ir kvies kartu pagiedoti Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“. Apie 19 val. 30 min. keliausite ant Ladakalnio, kur uždegsite baltų vienybės dienai skirtą ugnį, padainuosite ir pabūsite kartu. Taip Baltų vienybės diena įsilies į Europos paveldo dienų renginių tarpą ir papildys Europos kultūros paveldo metus Lietuvoje dar vienu įdomiu ir turiningu iššūkiu pojūčiams.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: