Nespręsdami policijos problemų, žaidžiame su ugnimi (0)

Policija | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Policija | alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Kad policijos sistemoje socialinis dialogas nėra toks, kokio norėtume, – ne naujiena. Atsidūrėme kurioziškoje situacijoje: vyksta viešieji pirkimai, siekiant geriau aprūpinti policijos pareigūnus, norima įgyvendinti „Programą 1000“, o pareigūnams krūvis gerokai padidėjo. Deja, užtektinai lėšų ambicingiems tikslams skirti nesiteikta.

Tai prie policijos stabilumo ir darbo kokybės neprisideda. Deja, Policijos departamento vadovo Lino Pernavo elgesys dar labiau apsunkina bandymus užtikrinti teisėsaugos pareigūnų gerovę. Socialinio dialogo stilius išlieka panašus – su darbuotojų atstovais dėl pareigūnams svarbių klausimų tinkamai nesikonsultuojama, o tiesiog konstatuojama, kas jų laukia. Jei profesinės sąjungos prieštarauja – mandagiai bei aptakiai įspėjama, kas dėl to gresia.Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjungos vadovas Vladas Sanda po bene metų tylos buvo pakviestas pasikalbėti su generaliniu komisaru L. Pernavu ir aptarti įtemptos situacijos policijoje. Vis tik laukė ne konstruktyvus pokalbis, o skundai dabartine finansine policijos sistemos situacija ir diplomatiškai įvardytos sąlygos, ką profesinės sąjungos turi atlikti PD, kad į jų reikalavimus įvairiais klausimais būtų labiau atsižvelgta.

Generolas leido suprasti, kad, norėdamos konstruktyvių derybų, profesinės sąjungos turi prigesinti ambicijas, atsisakyti pirmoje instancijoje jau laimėto teisminio ginčo (kada nustatyta, jog Policijos reforma įgyvendinta netinkamai ir pažeistos reikalaujamos procedūros) bei sustabdyti prieš PD nukreiptas akcijas. Tai – policijos vadovybės pageidavimai, galintys pagreitinti kitų teisėsaugos pareigūnams svarbių klausimų sprendimą. Svarbiausia – nebebūtų vilkinamos derybos dėl policijos šakos kolektyvinės sutarties, suminės darbo laiko apskaitos ir kita. Esą pareigūnų profsąjungos verčiau prisidėtų prie PD pastangų spaudžiant politikus dėl papildomo finansavimo.

„Suprantame, kad dėl politikų policijai iškeltų naujų tikslų būtinas kur kas didesnis finansavimas, o jo negaunant viskas buksuoja. Vis dėlto kategoriškai nepritariame, kad neapgalvotus politikų sprendimus norima užkaišyti paprastų pareigūnų sąskaita. Daug policininkų ir taip nusivylę, o jiems dar bandoma užkrauti didesnę naštą“, – sako V. Sanda.

Sandos vertinimu, patogiai ignoruojama, kad konsultacijos ir derybos su darbuotojų atstovais ir taip yra policijos vadovybės pareiga. Čia negali būti jokio noriu-nenoriu: „Susidaro įspūdis, jog generalinis komisaras mainais už tai, kad įgyvendintų ir taip privalomas funkcijas bando paversti profesines sąjungas sau patogiais įrankiais Vyriausybei spausti ir Policijos departamento siekiams įgyvendinti. Profesinių sąjungų funkcija atstovauti darbuotojų, o ne vadovybės interesams. Tai – ne dialogas.“

Pasak Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjungos pirmininko, su pareigūnais elgiamasi neteisingai ir jų poreikiai bei gerovė ignoruojami. Gaisrus bandoma gesinti, bet jų išvengimas niekam nerūpi. Tenka konstatuoti, kad Policijos departamentas nėra suinteresuotas iš esmės pagerinti situacijos, o generolui svarbiau užsidėti varnelę įgyvendinant trumparegiškus nurodymus iš viršaus. Tam nesibodima pasitelkti ir spaudimo, ir manipuliacijų.

Save

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: