Lietuvos atstovybėse paminėta Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena (2)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Liepos 6 dieną, pažymint Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Lietuvos atstovybės subūrė užsienyje gyvenančius lietuvius „Tautiškos giesmės“ giedojimui.

Tbilisyje lietuviai „Tautišką giesmę“ sugiedojo Valstybės dienos išvakarėse. Prie Ambasados Sakartvele darbuotojų ir bendruomenės prisijungė ir kartvelai studentai, kurie Sakartvele mokosi lietuvių kalbos.

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Lietuvos ambasadoje Rusijoje surengtas iškilmingas „Tautiškos giesmės“ giedojimas, suvienijęs Maskvoje gyvenančius lietuvius.Su šeimomis atvykę Maskvos lietuvių bendruomenės nariai ir ambasados darbuotojai susikibo už rankų ir įsijungė į viso pasaulio lietuvius vienijančią šimtmečio giesmę.

Liepos 6 dieną Valensijos centrinėje bibliotekoje atidaryta Lietuvos Dainų šventės fotografijų paroda, o 21.00 val. Lietuvos laiku Lietuvos konsulato Valensijoje suburti lietuviai kartu sugiedojo „Tautišką giesmę”. Ispanijos sostinėje Madride himno giedojimui tautiečiai susirinko Lietuvos ambasadoje.

JAV sostinėje Vašingtone ir jo apylinkėse gyvenantys lietuviai giedojo „Tautišką giesmę“ prie vieno svarbiausiųjų Jungtinių Valstijų laisvės ir demokratijos simbolių – Kapitolijaus pastato, JAV federalinės įstatymų leidžiamosios valdžios – Kongreso susirinkimų vietos. Niujorko lietuviai ir konsulato darbuotojai himno giedojimui susirinko Lietuvių Susivienijimo Amerikoje kiemelyje.

Liepos 6-ąją Lietuvos ambasados Suomijoje darbuotojai kartu su Suomijos lietuvių bendruomene SLB ir Suomijos lietuvių jaunimo sąjunga SILTA susirinkę ant jūros kranto Helsinkyje prisidėjo prie ilgametės tradicijos ir 21 val. kartu su 4 milijonais lietuvių visame pasaulyje Šimtmečio proga giedojo „Tautišką giesmę“.

Airijos Ballinrobe mieste prie paminklo lakūnui F. Vaitkui, centrinėse aikštėse ir istorinėse Dublino, Dundalko, Golvėjaus (Gallway), Karikmakroso (Carrickmacross), Karlou (Carlow),  Kavano (Cavan), Killarney, Korko (Cork),  Monaghano, Limericko, Lyšo (Laois), Mullingaro, Tullamore ir kitų miestų aikštėse susirinkę Airijoje gyvenantys lietuviai kartu su Lietuvos draugais airiais, grafysčių tarybų nariais ir vadovais pagerbė ne tik savo valstybę, bet ir šalį, kurioje jie gyvena, sugiedodami  ir Lietuvos ir Airijos himnus.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Tvankstas:

    Malonu skaityti – Sakartvelas vietoj Gruzijos ar Georgijos ( taip vadinti prašė 2008m. M. Saakašvilio vyriausybė ), kartvelai vietoj gruzinai ar georgiečiai. Tais 2008 m. keliskart pasisakymuose prašiau vadinti taip, kaip jie save vadina – man tiesiog palaima šiandien regėti, skaityti ar girdėti jų pačių šalies ir tautybės vardus – Sakartvelas, kartvelas, kartvelė.

  2. Tvankstas:

    Dabar belieka dar sulaukti : Madjarija ir madjaras, -ė ( Vengrija, vengras, -ė), Ščiperija, ščiperas, -ė (Albanija, albanas, -ė), Euskadis, euskadas, -ė (Baskija, baskas, -ė), Hajastanas, hajanas, -ė (Armėnija, armėnas, -ė), Helas, helėnas, -ė (Graikija, graikas, -ė), Žemažemė, žemažemis, -ė (Nyderlandai, Olandija, olandas/nyderlandas, -ė), bet tegul lieka Vokietija su vokiečiais, bet ne Tautalanda su taučiais, vns. tautis, -ė ( Deutschland ir Deutsche, -in pirminiai kilmės vardai), o štai Rusijoje tebevadinkime žmones rusais, nors save jie vadina ruskiais (ruskije- būdvardžiu, bet tebūnie jiems, mums – rusas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: