Prasidėjo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, didelių idėjų ir geros muzikos šventė (3)

Pasaulio lietuviai | pljs.lt nuotr.

Pasaulio lietuviai | pljs.lt nuotr.

Liepos 6 d. prasidėjo ketvirtasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Harmony parke, Prienų rajone vykstanti šventė tęsis iki pat sekmadienio. Susitikimo metu bus kalbamasi aktualiausiomis verslo, mokslo, politikos ir kultūros temomis ir garsiai su geriausiais lietuviškos muzikos atlikėjais švęnčiamas Lietuvos šimtmetis. Šventėje dalyvauja daugiau nei 3 000 dalyvių iš 40 šalių.

Politikos diskusijų programa kvies pažvelgti į mūsų šalies ateitį. Su kunigu Antanu Saulaičiu, režisiere Dalia Ibelhauptaite ir ministru Virginijumi Sinkevičiumi bus kalbamasi, kaip Lietuva atrodys dar po 100 metų; diskutuojama, kodėl lietuviai taip nemėgsta Seimo prekės ženklo; analizuojama, ar žiniasklaida Lietuvoje pakankamai stipri, kad galėtų įveikti trolius.

Į šventę atvyksta iškilūs užsienio svečiai. Garsiausias Ukrainos rašytojas Andrejus Kurkovas, kurio kūriniai leidžiami septyniasdešimtyje šalių, kalbės apie savo naujausiąjį romaną „Šengeno istorija“, kuris pasakoja apie į Europą grįžtančių lietuvių sėkmes ir nesėkmes. Šventės dalyviams A.Kurkovas pasakos, kaip jo „lietuviškasis“ romanas sutinkamas pasaulyje.

Iš Ruandos į šventę atkeliavęs Džonas Stiveris (Jon Stever) kalbės apie pilietinės visuomenės svarbą ir  kvies sukurti geresnį pasaulį laikantis radikalaus neutralumo filosofijos.

Amerikietis Deivinas Traubas (Davin Traub) bei litvakas Ralfas Simonas (Ralph Simon) atskleis, kaip jie mato lietuvybę iš tolimos istorinės ir geografinės perspektyvos.

Šventės verslo diskusijos kvies kalbėti apie lietuviškąjį verslo DNR, ketvirtąją pramonės revoliuciją, technologijų Mekos sukūrimą Lietuvoje. Pranešėjai nagrinės šiuolaikinės verslo ekspansijos galimybes ir Lietuvos verslo plėtros kryptis. Nerijus Mačiulis jaunam žmogui padės ieškoti atsakymų, kur savo pinigų geriau neinvestuoti.

Šventės kultūros sesijose – su nuomonės lyderiu Liudviku Andriuliu bus diskutuojama apie „Facebook“ ir „Instagram“ kultūrą. Kitose kultūros sesijose bus klausiama, ar lietuviai gniauždami emocijas auginasi vėžius bei kaip išmokyti lietuvius kalbėti nepatogiomis temomis.

Mokslo diskusijose bus kalbama, kada Lietuva įsilies į pasaulio mokslo elitą, kodėl Lietuvoje nuvertinami humanitariniai bei socialiniai mokslai ir kodėl žmogus – vis dar neįminta mokslo mįslė.

Šventės naujiena – diskusija apie sporto psichologiją ir jos pritaikymą kasdieniame gyvenime. Tema diskutuos ir patarimais dalinsis sporto psichologai bei sportininkai, o šventės dalyviai gautus patarimus galės pritaikyti renginio sporto turnyruose. Apie darbą ir karjerą kalbėti kvies socialinių tinklų „influenceriai“, personalo atrankų specialistai bei tie, kurie savo pavyzdžiu demonstruoja, jog rasti darbą irgi yra darbas. Specialiose susitikimų sesijose renginio svečių lauks pokalbiai su nišinių verslų kūrėjais, žymiausiais kauniečiais, įkvėpėjais, lietuviais, studijavusiais ar dirbusiais geriausiuose pasaulio universitetuose.

Estafetė po gausybės pranešimų ir diskusijų dienos metu vakarais bus perduota geriausioms lietuviškoms grupėms bei atlikėjams. Renginio scenose gros itin retai koncertuojantis Marijonas Mikutavičius, MAMA apdovanojimus nuskynę lietuviškos muzikos vardai: atlikėja Monique,  Lilas ir Innomine. Šventėje taip pat pasirodys Gjan, Leonas Somovas, alternatyvios muzikos atlikėja Migloko, grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Solo Ansamblis, grupė „Kūjeliai“, DJ Rimas Šapauskas.

Šventės laisvalaikio zonoje – tradicinės sporto rungtys, geriausia lietuviškų kino filmų programa, kūrybinės ir technologinės dirbtuvės. Visą šventės programą galima rasti festivalio puslapyje www.pljs.lt, o paskutiniais bilietais į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą prekiauja www.bilietai.lt

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: