Tautininkai: Lietuvai reikia tokio Prezidento, kuris pasakytų –„Lietuva – pirmiausia!“ (23)

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga (LTRS) išplatino pareiškimą, kuriame pateikė savo požiūrį, kokio Prezidento reiktų Lietuvai 2019-taisiais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Pareiškime reiškiamas susirūpinimas, jog dėl nuosekliai ir kryptingai vykdomos ištautinimo bei išvalstybinimo politikos, didėja grėsmė, kad galime neišlikti kaip savarankišką politinę ir istorinę būtį turinti bendrija. Todėl, vis didėjančių geopolitinių ir saugumo grėsmių akivaizdoje Lietuvos Prezidento poste norima matyti asmenį, kuriam pirmaeiliu rūpesčiu būtų Tautos ir valstybės išlikimas.

„Laukiame tokio Prezidento, kuriam būtų svarbus Lietuvos Respublikos Konstitucijoje skelbiamas Tautos suverenumo principas, kuris rūpintųsi, jog būtų užkardytas istorinės atminties, kultūros paveldo, švietimo sistemos ir lituanistikos naikinimas.“ – sako LTRS pirmininkas Sakalas Gorodeckis. „Prezidento, kuris drauge su mumis pasakys „Lietuva – pirmiausia!“ reikia Lietuvai. Tokį kandidatą į Prezidentus remtume negailėdami savo jėgų,“ – teigė LTRS pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės mėnesį. Respublikos Prezidentas renkamas penkeriems metams. Respublikos Prezidento eiliniai rinkimai vykdomi paskutinį sekmadienį likus dviem mėnesiams iki Respublikos Prezidento kadencijos pabaigos. Rinkimus skiria Lietuvos Respublikos Seimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

23 komentarai

 1. taigi:

  Gintaras Karosas tikrai tinka.

 2. tiek:

  tinka disidentė ,teisininkė Neringa Venckienė.Be konkurencijos. Idomiausia ,būtina pagaliau pradėti aiškintis ,kas suteikė teisę kažkokiam delfiui mums į prezidentus tiesiog jėga siūlyti aplamai Lietuvos piliečių tarpe nepopuliarius veikėjus .Gaidys? Nejuokinkit.Tautininkų reikalavimai kandidatui – minimumas ,kurį privalo pereiti visi kandidatai .Antra – būtina ,kad kandidatas tiksliai nurodytų savo tautybę .Gali būti ,kad lietuviai pagaliau atsikando kitataučių ,kaip saldžiai jie save nepristatinėtų prieš rinkimus – pažiūrėjom ,įsitikinom – net Lietuvos žemė ,mūsų pagrindas po kojom jiems nėra joks prioritetas – apie ką gali būt tada kalba?

 3. Tuomet daug ieškoti nereikia – šitai jau n metų atgal pasakė komentatorius J.Prasauskas (žr. pas Žygeivį).

 4. Citata: “galime neišlikti kaip savarankišką politinę ir istorinę būtį turinti bendrija”.
  Ne bendrija, kas reiškia organizaciją, įstaigą, o bendruomenė, kas yra tauta, nes gyvena savo žemėse nuo amžių amžinųjų.

 5. 100 proc:

  Visi puikiai žinom, kad TAIP pasakyti ir PADARYTI gali TIK Vienas Žmogus- Zigmas Vaišvila. Tik, kad Lietuvos realybė visai kita- rinkėjams TO Nereikia. Ar galim įsivaizduoti, kad už gerb. ZV ( ar kitą, bent kiek panašų) balsuotų 950.407 (kaip 2009 už grybeną) ar bent 701999 (kaip 2014) rinkėjų? Utopija mūsų zombių šalyje.

  • nuomonė:

   Ponas Zigmas Vaišvila – tikrų tikriausias Lietuvis. Ir čia niekas to nepaneigs – sąžiningas, principingas, bet prieš jį yra paleistas visas valdžios struktūrų “buldozeris” ir, manau, pasipiltų didelė purvo, šmeižto lavina. Biurokratams nereikia permainų – jiems gerai taip kaip yra šiandien.

 6. ieškokime būsimojo prezidento:

  Iš tų asmenų, kurie dabar žiniasklaidoje minimi kaip būsimi pretendentai, nėra už ką balsuoti. Tai labai aktualus klausimas. Turime ieškoti patriotiškai nusiteikusio inteligento. Kažkas paminėjo p. Gintarą Karosą. Pritarčiau šiam žmogui – tai protingas, išmintingas, jaunas, padorus lietuvis. Dar manyčiau galėtų tikti p. Arvydas Juozaitis, pažįstamas nuo Sąjūdžio laikų. Ieškokime ir siūlykime.
  Reikia šitą klausimą dažniau kelti ir siūlyti pretendentus, nes laikas greitai bėga.

 7. Pirmiausiai reiklinga žiūrėti kokie iššūkiai artimiausią dešimtmetį laukia Lietuvos ir rinkti būtent jiems atsparų asmenį. Kaip jau spėjome pajusti, didžiausias iššūkis Lietuvai dabar yra tai, kad radęsiais valstybės valdžios sprendimais iš Lenkijos yra šliaužinama Lietuvos lenkizacija. O tai, kaip Oskaro Milašiaus – perspėta, yra Lietuvos kaip tokios prapultis. Taigi prezidentas reikalingas toks, kuris neleistų, kad Lenkijos egistenciniai rūpesčiai taptų ir Lietuvos bėdomis. Lietuva turėtų didžiuotis ir gyvuodama nepriklausoma džiūgauti JAV, NATO, ES bei pačios savo užtikrinančiomis saugumo garantijomis. Nė akimirkai nepamiršti, kad Lenkija niekada nebuvo Lietuvos saugumo garantas, ji visda buvo prapulties grėsme Lietuvai, kad tokia yra išlikusi ir šiais laikais. Taigi svarbiausia, kad būsimas Prezidentas šitai suprastų. Suprastų, kad turime atsikratyti tuo istoriniu Lenkijos priskretimu prie Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, apskritai Baltijos šalių. Mano supratimu čia paminėtas G. Karosas šia prasme nėra pakankamai skaidrus – subrendęs.

 8. Albinas Vaškevičius:

  „Vilna“ teisi. Mano manymu labai tiktų Signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė. Paskaitykite:
  http://alkas.lt/2018/03/26/nepriklausomybes-akto-signataru-klubo-prezidente-b-valionyte-kodel-mes-leidziames-sokdinami/#more-337243

  • Apsaugok dieve – ji už Grybauskaitę tikrai nėra nei protingesnė, nei žinių tam turi, bet Grybauskaitei irgi laiks nuo laiko prasimuša bobiškumas.
   Dabar rinksime vyrą ir bus, ko gero, Ušackas – nėra kito tokio su tokia patirtim ir tokiom žiniom.
   Jo kalbos apie bendravimą su Rasieja ten būnant, panašu, buvo sakomos aniems.

 9. Skalvis:

  Na, Lietuva Amerikai visada lindo į subinę pirmiausia! Kam tai dar sakyti ? Gerai, pasakys ir … ? Ką nors darys ? Ką ?

 10. Esu visa širdimi su tautininkais. Tačiau, tačiau… Ar tautininkai auga žmonių akyse? NE! Jie, kaip ir kiti mūsų tautiečiai, mūsų praeitį pažįsta tiktai nuo Mindaugo, ar net nuo Liublino Unijos paskelbimo!? O gerbiamos Marijos Gimbutienės pasauliui išviešinta garbingoji SARMATIJOS praeitis ? Kur mūsų garbiosios Statkutės de Rosalės darbai, mūsų praeitį nukeliantis į Ispaniją? Kur mūsų poligloto Česlovo Gedgaudo ir Augustino Voldemaro, vakarų archyvuose rasti, Lietuvą šlovinantys, darbai? Kur mūsų garbingiausiąją praeitį šlovinantys Krivių Krivaičiai – Vandenorius, Baisonis, Didonis, Girdonis, Sielmokšis, palikę pasauliui aibę LIETUVĄ šlovinančių darbų?! Kur, Seniausios Žemėje Lietuvių kalbos dėka, ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI?! Ir t.t., ir t.t. Kada praregės tautininkų vadinamieji “istorikai” ir bent kiek pagilins žinias LIETUVOS ISTORIJOJE?

 11. Skalvis:

  O gal čia turima omenyje, kad iki šiol prezidentamas ne Lietuva buvo pirmiausia ? Kas tada ?

 12. Už Nausėdą:

  Asmeniškai aš paremčiau G. Nausėdos kandidatūrą. Tikrai išmintingas žmogus, puikus ekonomistas. O tokio kaip tik ir šiandien reikia Lietuvai. Manau, tai būtų geriausias visų laikų Lietuvos prezidentas.

  • Nežinau, – kol kas man atrodo, kad jis, kaip ir kiti iki šiol, laikytų palenkyje pridusintą Lietuvą…

   • Žemyna:

    Jei ir naujas prezidentas iš didelio delikatumo(?) ir toliau tyliai leistų vieną po kitos naikinti lietuviškas mokyklas Vilnijoje, tai…

    • Naudoti Vilnijos pavadinimą nederėtų. Viena, jis vertinys iš okupantės Lenkijos palikimo – iš lenk. Wilenčizna. Antra, tuo pavadinimu į bendrą lenkiškumo katilą verčiamas ir Vilnius, kuris nėra lenkiškas – jame lenkų nėra nė 10 %. Taigi, žioplai naudodami vertinį – Vilnijos pavadinimą – darome meškos paslaugą lietuvybei, pilame vandenį ant Lenkijos malūno Lietuvoje… Kada Antanaičio komisija priims sprendimą dėl Vilnijos pavadinimo nenaudojimo. Dėl Gruzijos pavadinimo tai susgribo greitai, o kas spręstina namie – “nemato”…

 13. Šiaip didžiausia grėsmė Lietuvai, šiuo metu, yra ne jokia Lenkija,o Kremliaus giljotina -vardu Astravas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: