Pirmadienis, 5 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Vasaros iššūkiai vairuotojams – karštis ir visuotinis atsipalaidavimas

www.alkas.lt
2018-05-28 07:00:47
34
PERŽIŪROS
0
Vasaros iššūkiai vairuotojams – karštis ir visuotinis atsipalaidavimas

Geriausias Lietuvos vairuotojas Kęstutis Taškūnas | Asmeninio albumo nuotr.

Geriausias Lietuvos vairuotojas Kęstutis Taškūnas | BTA nuotr.
Geriausias Lietuvos vairuotojas Kęstutis Taškūnas | Asmeninė nuotr.

Šalies keliuose šiltuoju metų laiku vairuotojus pasitinka nauji sezoniniai iššūkiai – daugiau atsipalaidavusių eismo dalyvių, migruojantys gyvūnai ir net blaškantis vairuotoją karštis automobilio salone. Geriausias Lietuvos vairuotojas Kęstutis Taškūnas dalijasi patarimais, kaip vasarą išlaikyti vairavimo malonumą, išvengti nelaimių ir besivėsinant taupyti degalus.

„Jei žiemą tenka daugiau atsižvelgti į eismo sąlygas, kelio dangos būklę, tai vasara iš vairuotojų pareikalauja budrumo ir dėmesio koncentravimo į aplinką. Gatvėse ir keliuose atšilus orams kur kas daugiau eismo dalyvių, motociklininkų ar dviratininkų, miestuose pagausėja užsižiopsojusių turistų ir vaikų, o keliuose – besiblaškančių laukinių ir naminių gyvūnų. Be to, pastebima, kad žmonės linkę atsipalaiduoti, jų dėmesio koncentracija sumažėja, todėl į kelionę išsiruošusiems vairuotojams būtina pastebėti visas detales“, – sako K. Taškūnas.

Drąsiai naudokite kondicionierių

Ekspertas ragina vairuotojus įvertinti komforto svarbą ir nesikankinti prikaitusiame automobilyje – tai padės neprarasti pastabumo. Pasirodo, atviri langai dideliu greičiu skriejančiame automobilyje lemia didesnį degalų suvartojimą nei tinkamai veikiantis ir komfortišką salono temperatūrą užtikrinantis kondicionierius.

„Dideliu greičiu važiuojant atvirais langais didėja aerodinaminis automobilio pasipriešinimas, todėl auga kuro suvartojimas. Be to, esate blaškomi papildomo triukšmo, o susidaręs skersvėjis gali pakenkti sveikatai. Tad geriau naudokite kondicionierių, tiesa, jį reikia mokėti teisingai eksploatuoti. Tarkime, jei automobilis ilgą laiką stovėjo saulėkaitoje, prieš jį užvesdami, atidarykite langus ar dureles ir išleiskite iš salono susikaupusį karštą orą. Rinkitės tinkamą kondicionieriaus vėsinimo lygį ir iki optimalios temperatūros didinkite jį po truputį“, – pataria BTA Klientų aptarnavimo departamento direktoriumi dirbantis K. Taškūnas.

Pasak jo, dideliame karštyje neverta iš karto rinktis itin vėsios temperatūros palaikymo – tai naudoja daug degalų, o staigūs temperatūros šuoliai kenkia organizmui.

Nevežkite gausybės paskirų daiktų automobilio salone

Taškūnas pastebi, kad atostogauti ar pramogauti išsiruošę gyventojai dažnai neatsakingai transportuoja daiktus.

„Automobilio salone vežti daug netvarkingai sukrautų daiktų yra pražūtinga. Pavyzdžiui, važiuojant dideliu greičiu ir staigiai stabdant ar atsitrenkus į kliūtį, ant galinės sėdynės numestas nešiojamasis kompiuteris gali tapti sviediniu: fizikos dėsniai lemia, kad daikto svoris išauga keliasdešimt kartų ir jis didele jėga skrieja į priekį. Taip jis gali sužeisti automobilio salone esančius žmones ar išlėkti pro priekinį automobilio stiklą“, – sako patyręs vairuotojas.

Jis pataria visus stambiagabaričius daiktus, pavyzdžiui, dviračius, valtis, baldus, sporto įrangą ar kt. vežti tik pritvirtinus specialiais laikikliais arba tam skirtose stogo ar automobilio galo bagažinėse, kuriose tolygiai pasiskirsto krovinių masė.

Apdairiai vairuokite žvyrkeliuose

Susikrovus daiktus atostogoms ar iškylai, prie upių, ežerų, į miškus ar kaimo sodybas tenka vykti įvairiausiomis kelio dangomis, miško takais, žvyrkeliais. Tai – ypatingų vairavimo gebėjimų reikalaujantys kelio ruožai.

„Šiuo metu Lietuvoje skaičiuojama apie 7 tūkst. km žvyrkelių, vasarą ne vienas jais nuvažiuojame bent kelioliką kilometrų. Vairuojant žvyrkeliu itin svarbu laikytis saugaus atstumo, neviršyti leistino greičio, vengti staigių manevrų. Vasarą, kai kelio danga sausa, priekyje važiuojantis automobilis sukelia didžiulius dulkių debesis, dėl to labai suprastėja matomumas ir važiuojant iš paskos tampa labai sunku stebėti kelią ir laiku pamatyti kitus eismo dalyvius. Taip pat laiku galima nepamatyti kelio duobių ar stambesnių akmenų, kurie gali sugadinti padangas, o iš po automobilio ratų išlekiantys smulkesni akmenukai gali suskaldyti ar išdaužti langų stiklus“, – aiškina K. Taškūnas.

Specialistas pastebi, kad jokiu būdu nereiktų važiuoti laukais ar pievomis – ten, kur nėra jokio kelio. Taip galite ne tik stipriai apgadinti automobilį, o nuostoliai vargu ar bus atlyginti.

Nuolat tikrinkite padangų slėgį

Prižiūrėti padangas verta ne tik prieš ir po kelionių sudėtingais maršrutais. K. Taškūnas primena, kad atšilus orams pakeisti padangas į vasarines nepakanka – būtina periodiškai jas tikrinti.

„Bent kartą per mėnesį reiktų patikrinti automobilio padangų slėgį – vadovaukitės jūsų naudojamų padangų gamintojų nurodymais. Svarbu, kad padangų slėgis būtų vienodas ir atitiktų automobilio padangų gamintojo reikalavimus, tuomet jos tolygiai dėvisi, sunaudojama mažiau kuro ir automobilis yra lengviau valdomas“, – aiškina geriausias Lietuvos vairuotojas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vairuotojams su savimi pakaks turėti vieną dokumentą
  2. Geriausias Lietuvos vairuotojas atskleidė auksinę vairavimo taisyklę
  3. Atšilus orams neblaivius vairuotojus keliuose „keičia“ dviratininkai
  4. Šiandien numatoma šįmet karščiausia diena
  5. Vairuotojų laukia pokyčiai: miestuose net ir 50 km/h greitis yra per didelis

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Jonas Vaiškūnas
Akiračiai

J. Vaiškūnas. Po smūgių Venesueloje JAV galios pareiškimas pasauliui

2026 01 04
D. Trampo spaudos konferencija po smūgio Venesuelai 2026-01-03
Užsienyje

JAV po smūgių Venesueloje skelbia apie „laikiną valdymą“ ir Madurą teisėsaugos rankose

2026 01 04
Prof. Radoslavui Okulič-Kozarynui skirta Algio Kalėdos premija
Žmonės

Už Lietuvos kultūros sklaidą Lenkijoje prof. Radoslavui Okulič-Kozarynui – Algio Kalėdos premija

2026 01 04
JAV išpuolis prieš Venesuelą 2026-01-03
Užsienyje

Karakasą sudrebino sprogimai: JAV išpuolis prieš Venesuelą – naujas įtampos lūžis

2026 01 03
Darbo paieška
Lietuvoje

Talentų atranka 2026-aisiais: kas bus kitaip?

2026 01 03
Prasideda 30-osios Knygos pristatymo varžytuvės
Kultūra

Prasideda 30-osios Knygos pristatymo varžytuvės

2026 01 03
Policija
Lietuvoje

Policija paskelbė sausio patikras

2026 01 02
Ginkluotė
Lietuvoje

2025 m. krašto apsaugos biudžetas įvykdytas pagal planą

2026 01 02

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Peter Hager apie JAV po smūgių Venesueloje skelbia apie „laikiną valdymą“ ir Madurą teisėsaugos rankose
  • +++ apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • Alfonsas Kupčinskas apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • +++ apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • Žiemos išdaigos technologijoms: kaip šaltis veikia ryšį
  • Bulvių užkandžiai, kurie nustebins svečius ir namiškius
  • Kai vaistai ima kenkti: kaip žinoti, kad jų vartojate per daug?

Kiti Straipsniai

Gatvė, žiema

Keletas smulkmenų padės vairuotojams išvengti žiemos nemalonumų

2026 01 03
Policija

Policija paskelbė sausio patikras

2026 01 02
Automobilis, kelias, naktis

Kelionės tamsoje: kas kelia didžiausią grėsmę vairuotojams?

2025 12 27
Vaišės šventėms

Ką pasakytų jūsų šaldytuvas po švenčių?

2025 12 27
Hialuronas sanariams

Hialuronas sanariams: dažniausi klausimai ir praktiniai patarimai

2025 12 19
Turkija | unsplash.com, M. Jerrard nuotr.

Ką verta žinoti prieš pasirenkant paskutinės minutės kelionės pasiūlymus į Turkiją?

2025 12 17
Akcija „Eglutė“

Miškininkai ir pareigūnai vairuotojams dovanos kalėdinius medelius

2025 12 15
Dovana, kuri keičia namus

Dovana, kuri keičia namus: kada ir kodėl verta dovanoti kvapą

2025 12 13
Daržovių skonis stiklainyje - lečo

Daržovių skonis stiklainyje: kodėl verta pasigaminti lečo namuose

2025 12 07
Odoo programa sandėlio kontrolei- efektyvus valdymas ir integracijos

Odoo programa sandėlio kontrolei: efektyvus valdymas ir integracijos

2025 12 02

Skaitytojų nuomonės:

  • Peter Hager apie JAV po smūgių Venesueloje skelbia apie „laikiną valdymą“ ir Madurą teisėsaugos rankose
  • +++ apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • Alfonsas Kupčinskas apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • +++ apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Po smūgių Venesueloje JAV galios pareiškimas pasauliui
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
„Mokslo sriuba“: kaip sumažinti skurdą? (video)

„Mokslo sriuba“: kaip sumažinti skurdą? (video)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai