Įteiktas apdovanojimas trumpametražių filmų nugalėtojui (0)

Deimantas Narkevičius | VDA nuotr.

Deimantas Narkevičius | VDA nuotr.

Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų renginyje gegužės 7 dieną pagrindinis 8000 eurų prizas įteiktas lietuvių menininkui Deimantui Narkevičiui už 3D video darbą „Dėmės ir įbrėžimai“  (2017). Tai –  trumpametražis filmas reflektuojantis dvidešimtojo amžiaus 8 dešimtmečio pradžioje Vilniuje įvykusį Endriu Loido Vėberio (Andrew Lloydo Webberio) roko operos Jesus Christ Superstar pastatymą – išskirtinį, nors visuomenei mažai žinomą sovietmečio alternatyvios kultūros įvykį.

Pasak tarptautinės žiuri – stereoskopinė ir skulptūrinė iliuzija dekonstruoja garsą, vaizdą, buvimą ir nebuvimą, išplečia projekcijos erdvę. Tai – neeilinis kino patirties tyrinėjimas, kartu tai –  puikus atsakymas į šių metų programos temą „Atsisveikinimas su kinu“.

„Šis Deimanto Narkevičiaus darbas metų pradžioje buvo pristatytas asmeninėje parodoje Nacionalinėje dailės galerijoje. Pasaulinė premjera kino formatu įvyko šių metų Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų renginyje“,  – teigė vertinimo komisijos nariai.

1954 metais įsteigtas Tarptautinis Oberhauzeno trumpametražių filmų renginys yra seniausias trumpametražių filmų renginys pasaulyje ir viena didžiausių bei svarbiausių institucijų, pristatančių mažąsias kino formas. Jau daugelį metų renginyje rodomi ne tik kino, bet ir vizualaus meno srityje kuriančių menininkų filmai. 2016 metais sukurta Deimanto Narkevičiaus 3D juosta „2015 liepos 20-oji“ buvo taip pat įvertinta renginyje. Šiame filme dokumentuojama, kaip nuo sostinės Žaliojo tilto nukeliamos sovietinės skulptūros. Abiejų 3D darbų post-produkciją įgyvendino Kostas Radlinskas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: