Kelionių po Lietuvą portale – nuo prisilietimo prie debesų iki Marso kanjonų (0)

Lentvario dvaras | kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Lentvario dvaras | kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

„Netikėčiausias, neįprasčiausias potyris Lietuvoje man buvo užlipus ant paties ekskavatoriaus krano strėlės galiuko Naujosios Akmenės klinčių karjeruose. Tarp tų didelių mašinų žmogus atrodo tik skruzdėliukas, o pati aplinka – kosminė“, – sako aistringas keliautojas Arvydas Dotas, kartu su keturiais draugais pomėgį keliauti Lietuvoje prieš dvejus metus pavertęs kelionių Lietuvoje portalu pamatykLietuvoje.lt. Lankytinų vietų žemėlapyje išsamiai aprašyta ir iliustruota per 4000 įvairiausių vietų Lietuvoje: nuo piliakalnių, kurių viršukalnėse gali paliesti debesis, karališkų dvarų iki karjerų, primenančių Marso kanjonus.

Visą šią turistinių vietų bazę patogu pasiimti su savimi į kelionę ar prisijungti prie jos ieškant lankytinos vietos jau puikiai pažįstamoje vietoje.

2016-ųjų pavasarį debiutavęs ir tais pačiais metais „Naujojo knygnešio“ konkurse geriausiu įvertintas portalas ką tik dar sykį atsinaujino: be išsamiausio lankytinų vietų žemėlapio, nuo šiol portalo naudotojai ras ir daugybę turizmo specialistų, patyrusių keliautojų parengtų maršrutų ar jų patarimų.

Tai puiki žinia tiems, kurie neturi laiko ar ypatingo noro kelionės maršrutą susikurti patys. Parengti maršrutai skirstomi pagal išvykos trukmę, transporto priemonę ir regioną. Taip pat pateikiama informacija apie maršruto sudėtingumą, pavyzdžiui, ar išvyka tinka keliaujantiems su vaikais ar kitų specialių poreikių turintiems keliautojams. Prie nuolat atnaujinamos informacijos apie tai, kaip tiksliai pasiekti objektą, kokių pramogų nepraleisti, kokie objektai stūkso šalia, pateikiamos nuotraukos bei žemėlapiai.

Skroblaus pažintinis takas | Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Skroblaus pažintinis takas | Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

4 metus informaciją renkantys kūrėjai nedvejoja, kad šie atnaujinimai ženkliai palengvins daugelio keliautojų gyvenimą ir padės geriau pažinti savo gimtinę. „Portalą kuriame tam, kad padėtume žmonėms atrasti naujas, įdomias vietas, geriau pažinti Lietuvą ir jos istoriją. Norime, kad kuo daugiau žmonių keliones po Lietuvą atrastų kaip įdomų laisvalaikio praleidimo būdą, jomis paįvairintų savo atostogas, savaitgalius ar ilgesnius vasaros vakarus“, – sako vienas projekto sumanytojų A. Dotas.

Jis su keturiais bendraminčiais teigia tobulinantis kelionių portalą ir nuolat atnaujinantis informaciją ne vien kaip lankytinų vietų žemėlapį, bet ir kaip vietinio turizmo portalą, kur vieni kitus randa keliautojai ir turizmo paslaugų teikėjai. Skirtingas keliavimo patirtis ir lūkesčius turintys keliautojai čia randa įvairaus su kelionėmis po Lietuvą susijusio turinio. Portale savo svajonių maršrutą susidarys tiek norintys aplankyti populiariausias vietas, tiek neįprastų patyrimų ieškantys keliautojai.

 Lentvario dvaras | kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Lentvario dvaras | kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Įspūdingiausi potyriai ir „saugūs“ maršrutai

Pavyzdžiui, pastaruoju metu tarp populiariausių pamatykLietuvoje.lt žemėlapio vietų yra Kauno mieste esančios Marvelės upės slėnis ir kaskados. Keliaujantys į Neries regioninį parką neturėtų praleisti Vilsos upelio – tai vienintelis upelis Lietuvoje su natūraliais kriokliais. Tarp portalo lankytojų ieškomiausių vietų – ir Šlyninkos vandens malūnas, kuriame galima ne tik išbandyti senuosius amatus, bet ir įsigyti naminės duonos, miltų. Pernai, 2017-uosius paskelbus Piliakalnių metais, pamatykLietuvoje.lt lankytojai itin domėjosi šiomis istorinėmis kalvomis, kurių Lietuvoje yra apie 900. Vieni įspūdingiausių ir daugiausia pamatykLietuvoje.lt portale dėmesio sulaukę piliakalniai yra Žemaitijoje – Medvėgalio ir Šatrijos.

Paprašytas įvardyti bent kelis „saugius“ maršrutus pradedantiems keliautojams, A. Dotas nuramino, kad tokių maršrutų Lietuvoje išties yra daug. „Mes keliaujame su dviem vaikais (dukrai dabar 8 metai, sūnui – dveji), bet važinėjome, ir kai vaikai dar buvo vežimėlyje. Didelė dalis takų yra pritaikyti šeimoms“, – įsitikinęs Arvydas.

Merkinės piliakalnis | Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Merkinės piliakalnis | Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Vilniečius, kurie dar tik atranda vietinį turizmą, keliautojas ragina keliauti pažintiniais takais – jų aplink sostinę yra išties daug. Idėja savaitgalio išvykai – Neries regioninio parko takų arba įspūdingo Žaliojo tako, esančio Aukštadvario link, išbandymas. Darbo dienos pavakarę galima pailsėti viename iš Vilniaus parkų ar miškų: aplink Žaliuosius ežerus, pasivaikščioti Sapieginės arba Pūčkorių pažintiniu taku, Karoliniškių draustinyje, Verkių parke.

Kalnalio bažnyčia | Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

Kalnalio bažnyčia | Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt nuotr.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: