Lietuva didina bendradarbiavimo apimtis su Saudo Arabija (1)

Rijade, Saudo Arabijos sostinėje, lankėsi oficiali užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus vadovaujama Lietuvos delegacija | zum.lt nuotr.

Rijade, Saudo Arabijos sostinėje, lankėsi oficiali užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus vadovaujama Lietuvos delegacija | zum.lt nuotr.

Tarp Lietuvos ir Saudo Arabijos prekyba didėja, lietuviškų prekių eksportas į šią šalį sparčiai auga, tad bendradarbiavimas tarp abiejų šalių tampa vis svarbesnis. Šią savaitę Rijade, Saudo Arabijos sostinėje, lankėsi oficiali užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus vadovaujama Lietuvos delegacija, kurią sudarė maisto pramonės, veterinarijos, medienos ir baldų, sveikatos priežiūros ir atsinaujinančios energetikos sektorių atstovai bei eksportu suinteresuoti verslininkai. Pasak šios delegacijos nario, žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus, dalyvavusio visuose svarbiausiuose susitikimuose, žemės ūkio ir maisto sektorius buvo viena aktualiausių temų.

Žemės ūkio ministerijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų susitikimuose su Maisto ir vaistų tarnybos maisto sektoriaus viceprezidentu Salehu Abdula Al Dosariu (Saleh Abdullah Al Dosari), importuojamo maisto kontrolės vykdomuoju direktoriumi Mustafa Mohamemedu Ovaidahu (Mustafa Mohammed Owaidah) ir kitais aukštais Saudo Arabijos pareigūnais bei organizacijų atstovais buvo kalbama apie Lietuvos žemės ūkio ir maisto gamybos sektorių, produktų kokybės standartus, maisto kontrolės sistemą, eksporto leidimus ir kitus bendradarbiavimo klausimus.

 „Lietuviški grūdai savo kokybe tikrai gali konkuruoti tarptautinėse rinkose, o Saudo Arabija yra vienas didžiausių kviečių pirkėjų pasaulyje, todėl mums yra itin aktualu su ja bendradarbiauti. Sieksime ir eksporto leidimų kiaušinių bei žuvų produktams. Šiai šaliai svarbi maisto kokybė, tad eksporto leidimų išdavimas, be abejo, bus nuodugniai nagrinėjamas“, – po susitikimo su kolegomis arabais kalbėjo žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius. „Sutarta, kad artimiausiu metu šios šalies Maisto ir vaistų tarnybai išsiųsime visą reikalingą informaciją eksporto patvirtinimo procedūroms įvykdyti“, – patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Maisto sektoriaus klausimas buvo vienas aktualiausių ir pirmajame Lietuvos–Saudo Arabijos verslo forume, kuriame pasirašytas Supratimo memorandumas, skirtas dvišalių verslo ryšių tarp abiejų šalių skatinimui. Tikimasi, kad jis padės toliau plėtoti tiesioginius abiejų šalių verslo organizacijų ryšius, rengti verslo misijas.

Saudo Arabijos atstovams perduotas kvietimas apsilankyti Vilniuje gegužės pabaigoje įvyksiančioje tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2018“.

2017 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Saudo Arabiją sudarė 109,6 mln. EUR (2,3 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų eksporto). Eksporto struktūroje pagal šalis Saudo Arabija buvo 12 vietoje iš 143. Svarbu tai, kad visi eksportuoti gaminiai buvo lietuviškos kilmės.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: