A. Rusteika. Krizė (15)

Algimantas Rusteika | plus.google.com nuotr.

Algimantas Rusteika | plus.google.com nuotr.

1. ĮVYKIS. Jokių informacinių blokadų, reklama ir agitacija pro visas valdiškas skyles. Pačiu geriausiu laiku, darbui baigiantis, kai galima užsukti važiuojant ar einant namo, smalsuolių praeivių tada pilna dėl skaičiaus.

Nemokamas koncertas, pamatysim žvaigždučių, valdžią, net patį Bukveidžio prezidentą iš arti – darom! Finansuoja privati TV, palaiminus valdžiai gausianti ES pinigų. Jokio pavojaus būti apšauktam priešu, kaip visi kiti, nebijokit, bus vien paskatinimai! Pompa apie dešimtis tūkstančių, valdžios pareigūnai suskaičiavo apie 5, o net labai drąsus meluoti Delfis susigėdo (citata): „pritraukė nemažą būrį žmonių“. LRyto TV (citata) „sunku pasakyti kiek susirinko, bet nebuvo laisvos vietos“. Nuotraukos ir filmavimai rakursais, kad didesnė minia atrodytų, su vėliavom stambiu planu. Realybėje su visais savaisiais, žiopliais ir žurnalistais – maksimum apie pusantro tūkstančio. Netirštai ir vėliavų, dauguma transparantų pagaminti profesionaliai reklamos agentūrose ir nepigiai. Visuotinė saviškių mobilizacija, flanguose dislokuotos haubicos R.Miliūtė, A.Ramanauskas, mirgėte mirga adomėnai, oželytės, kitas mailius ir šiaip nuošliaužos. Parėkavę visi išsiskirsto, darbininkai išveža dekoracijas. Vieniša varna vaikštinėja išėdų, darbininkai šluoja brangų grindinį. Jiems reikėjo žmonių, kurie neatėjo. Rytoj visi viską pamirš, paleis uždangai dar kokį skandalą apie užpakalius.

2. PLANAS. Perimti iniciatyvą. Tam, kad žmonės neprotestuotų ir nekeltų mums pavojaus, panaudosim visuomenės neapykantą valdžiai ir patys suorganizuosim valdišką protestą prieš valdžią. Pralaimėtojų maištas savo padėčiai išgelbėti, bet daugelis nuoširdžiai patikės. Proto atakos principu, ant emocijų, remiant visai sisteminei žiniasklaidai, D.Grybauskaitei ir Šventajai Šeimai – pirmyn į Seimą! Per savus nuomonių formuotojus pritrauksim maksimum žmonių. O tada toks lietuviškas, valdomas tų, kuriems reikia, Maidanas, kurio išsigandę žalieji žmogeliukai išsilaksto, visi kaip vienas brangūs Lietuvos žmonės pakyla į kovą už šviesią praeitį ir ant baltų arkliukų atjoja G.Landsbergis su R.Juknevičiene ir Co tautos išgelbėti. Pirmalaikiai rinkimai – Gabrielių į premjerus!

3. REZULTATAS. Sistemos bandymas „eiti į žmones“ ir visiškas fiasko. Nuvalkiotos dvėselienos „rusai puola“ niekas nebebijo, daugiau jie nieko nemoka, o kiti išsikrovusio propagandos pultelio mygtukai neveikia. Iššautas paskutinis šovinys, jiems liko akla gynyba, atskirų asmenybių žlugdymas kompromatais, jei jų dar turi.

4. POLITINĖS JĖGOS. Dievas mato, skaitytojai žino – už žaliuosius nebalsavau, nei vieno gero žodžio apie juos neištariau (žegnojuosi). Toliau laikau juos tik permainų imitatoriais, tačiau vakar jie atrodė vieninteliais, turinčiais idėjų. „Revoliucionieriai“ nieko nesiūlo ir net nebekalba apie žmones, valstybės ateitį, kaip konkrečiai ir ką padaryti geriau, kaip spręsti Lietuvos reikalus. Jie kalba tik apie tai, kokie kiti blogi ir kokie jie geri. Jokių absoliučiai idėjų, išskyrus troškimą sugrįžti į valdžią, jie neturi ir net apsimesti nebesugeba. Taip akivaizdu, kad net per užvaldytos žiniasklaidos pragariškas pastangas idėjinė dykuma matoma kiekvienam. Visa opozicija nenori nieko keisti, o pozicija yra bejėgė ką nors pakeisti. Tik arši kova dėl valdžios, kuri nieko nekeis.

5. ASMENYS IR PRALAIMĖTOJAI. Nr.1 – nusipelnęs ordininkas A.Tapinas. Pūtimo pavėjui ir spjaudymo žemyn sporto meistras, ilgai apsimetinėjęs objektyviu, valstybišku, pilietišku, nepriklausomu ir t.t. ir pan. apsišvietė kaip vienos politinės jėgos atstovas ir sistemos sraigtelis. Liks autoritetu savo hipsteriškoje nusmuktakelnių su barzdžiukėmis aplinkoje, tačiau tarp politikų įtaką palaipsniui praras. Nesėkmes nešančių iniciatyvų autorių valdžia nemėgsta. O pasikeitus politiniams vėjams ir susirasti naują šeimininką bus vis didesnis vargas.

Kitas pralaimėtojas – V.Pranckietis. Atsitiktinis personažas, susapnavęs, kad kruvinose kautynėse galima draugauti su abiem pusėmis, gėdinti savus ir būnant vienu iš komandos karininkų flirtuoti su priešais. Iki tol buvęs visišku, tačiau iš bėdos pakenčiamu nieku, dabar nuliu taps de facto, o varžovai iš tokio sąjungininko tik pasijuoks.

Pagrindinis pralaimėtojas – konservatorių Šventosios Šeimos ir D.Grybauskaitės tandemas, tikėjęsis sustabdyti sistemos byrėjimą, didelių politinių pajamų ir aprūpintos senatvės. Laikas būtų ponams prisiminti TSKP istorijos egzaminų bilietų klausimus – revoliucijos klasikai mokė, kad negalima žaisti sukilimu, jį reikia detaliai parengti, numatyti visus galimus variantus ir smogti netikėtai, veikti pagal blogiausią įmanomą scenarijų, o pradėjus negailėti nieko ir eiti iki galo.

6. REZULTATAI. Partokratija, politinė sistema ir veikiantieji asmenys eilinį kartą įrodė, kad jokių idėjų išskyrus padėties išsaugojimą neturi, problemų išspręsti negali ir patys yra svarbiausia valstybės problema.

7. PROGNOZĖ. Įvykiai jų autoriams parodė ką visi ir taip žino – priešlaikinių rinkimų sapnai ir revanšo galimybės „sistemos revoliucionieriams“ yra nulinės, todėl ši daina greit nutils. Informacija yra viskas, kas valdo dezinformaciją – tas valdo Lietuvą. Bolševikai tą suprato ir pirmiausia puolė ne Seimą ar Vyriausybę, o užėmė televiziją. Ir dabar ten siunčiamos visos specialiųjų operacijų pajėgos. A.Siaurusevičių, matyt, teks paaukoti, bet ši linija bus ginama iki paskutinio lietuvio. Realiausias mums rengiamas variantas – pokyčių imitacija ir kosmetika.

8. IŠVADOS. Gyventi valstybėje kaip iki šiol nebeįmanoma, o net pabandyti galvoti ir veikti kitaip valdžia nesugeba. Žmonių tikėjimas ir pasitikėjimas prarandamas kasdien. Klasikinė politinės krizės situacija, kada nėra nei išeities, nei jėgų išeiti, nei kelio. Karūnos mėtosi gatvėse, bet nėra kas jas pakeltų. Nei vienos politinės jėgos, kuri įstengtų pateikti kelionės tikslą ir konkretų veikimo planą, nei vieno didžio žmogaus, paskui kurį būtų galima eiti. Ne todėl, kad jų nėra ir negali būti, tačiau jie atskirti nuo mūsų ir vieni kitų nematom. Viskas, kas yra, skirta tam, kad nieko nebūtų ir nieko neįvyktų.

9. GIRTO EŽIUKO SVAJONĖS NUO KO PRADĖTI. Pripažinti krizę, užbaigti tylos, susipriešinimo, baimės epochą ir imti kalbėtis. Nacionalinės santarvės komitetas iš iškiliausių žmonių, mokslinininkų, visuomenininkų, autoritetų. Kasdien diskusija per televiziją geriausiu laiku apie tai, ką ir kaip daryti, kiekvienam suteikiant vienodą laiką, galimybes, jokių jakilaičių ar miliūčių „moderavimų“ ir propagandos. Procesas nukrautų įtampas, atsirastų ir idėjų, ir naujų lyderių, visuomenė imtų sveikti, o politikai būtų priversti veikti. Bet šitokios pradžios nebus.

10. O KAS BUS. Nebus nieko, nes valdžia išskyrus kovą dėl valdžios nieko nedarys, o dauguma žmonių ir toliau tikėsis, jog galima kokiu nors vienu veiksmu, balsavimu, mitingu ar eitynėmis viską pakeisti ir sulaukti gelbėtojų, pačiam nieko neveikiant. Ir arba visuomenė išsigydys nuo baimės ir žmonėse rasis ryžto naujam, visuotiniam sąjūdžiui, kuris bus ilgas, skausmingas ir pareikalaus visų jėgų, arba tyliai užgesim ir baigsim išsivaikščioti, palikę į kūdikio balutę panašų kontūrą ir pavadinimą žemėlapyje.

algimantasrusteika.wordpress.com

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

15 komentarų

 1. tiek:

  panašiai ,kad viskas lyg ir pasakyta. Apie Lietuvos pabaigą. Būtinas rimtas svarstymas apie taikią išeitį iš krizės ,kuri atsirado dėl šalies išvogimo masto. Prie valdžios nėra prileidžiami pirmiausia sąžiningi ,o tik paskui profesionalumu pasižymintys. Priežastis: sąžiningieji profesionalai anksčiau /vėliau privalės surast ir nubaust kaltuosius ,tikruosius vagis ir šalies nuosmūkio kaltininkus.Ir anie tai puikiai supranta. Belieka rast naudingą išeitį Lietuvai iš susidariusios situacijos pradedant nuo to ,kad valstybė visuomet yra aukščiau atskirų ją sudarančių asmenybių.

  • Neteisybė, kad Seime
   Vien nesąžiningi
   Yra ir tokių jame –
   Kurie vogti tingi.

  • Arūnas:

   Jau 28, ne, daugiau negu 30 metų visi girdim: tu vagis, ne, tai tu vagis, tu KGBistas, ne, tai tu KGBistas. Netikiu naujai atėjusiais, kurie nubaustų buvusius kaltininkus. Tokių niekad nebuvo ir artimiausiu metu nebus. Atskirų “kaltininkų” sudorojimas yra parodomasis darbo imitavimas ir konkurentų pašalinimas. Vieną kelią, ir mano požiūriu teisingą, nurodo autorius; “jokių jakilaičių ar miliūčių „moderavimų“ ir propagandos. Procesas nukrautų įtampas, atsirastų ir idėjų, ir naujų lyderių”. Jeigu tik pavyks pravalyti LRT ir padaryti jį tikru nacionaliniu transliuotoju.

 2. Rimgaudas:

  MIelas, nors kiek nuo įvykių makalynės ir “paėmęs”, Ežiuk. Būti Tautos vadovu tokiu, kokiu buvo gerb. V. Landsbergis Sąjūdžio laikais, Gabrieliui, priverstinai maudomam anų laikų Senelio aureolėje, tapti vargu ar pasiseks. Nors šiuo metu Prezidentė, civilinis Seimas ir vyriausybė reikalus tvarko tvirtai ir negrįžtamai, tačiau būsimo Tautos vadovo iš Seimo žmonių ar vyriausybės narių kaip ir nesimato.
  Kviečiate, Ežiuk, sudaryti Nacionalinės santarvės komitetą, kuris organizuotų nepriklausomą nuo laidų vedėjų diskusijų klubą tokiai asmenybei išaiškinti. Pritariu ir, nors Išorinį tautos saugumą Tautos vadovas, Prezidentai ir Prezidentė valstybei yra užtikrinę, tačiau tam, kad tautos saugumas būtų užtikrintas valstybės viduje, reikalingas naujo, tautinio, tipo Prezidentas arba Prezidentė. Taip kad, pritariu jūsų iniciatyvai, gerb. Ežiuk.

 3. Romas:

  Geras straipsnis, daugebriaunis. Viskas pačiupinėta, šmaikščiai, be iliuzijų… Krizė, tikra krizė…

  Esama padėtis logiška. Kai demokratijos tik imitacija, kai valstybės gyvenime dalyvauja tik niekinga visuomenės mažuma (valdžia), o dauguma (piliečiai) yra NIEKAS, tai krizė tiesiog – n e i š v e n g i a m a.

  Tai, kaip insultas, kaip paralyžius…

 4. Saulė:

  Tas Tapinas visai sunaglėjo – laido a la šmaikščias frazes prieš valstiečių partijos atstovus ir pan. jau net per Auksinį protą. Na viršūnė, ta laida turi būti visiškai neutrali. Na bičas visai išėjo į lankas, pametė saiką. Tapinai, paskaityk verčiau vertų knygų savo vaikams (a, jau užaugo), užuot kvailai politikavęs.

 5. Revoliucija iš viršaus:

  Prieš 28 metus matėm “revoliuciją”, kilusią iš apačios. Dabar – “revoliucija” iš viršaus. Jeigu nebūtų liūdna, tai būtų netgi įdomu. Visi parodė savo tikrąjį veidą, bet ar visi suprato. 2 tūkstančiai tikrai nežino, kad nemokamas sūris spasteliuose.

 6. Arne:

  Autoritetų susidariusioje situacijoje nepastebime, – Rusteika, Rubavičius – tiek. Siūlymas patrauklus, gal rastųsi drąsuolių dalyvauti rinkimuose, dabar visi bijo 4 valdžios … „Nacionalinės santarvės komitetas iš iškiliausių žmonių, mokslinininkų, visuomenininkų, autoritetų. Kasdien diskusija per televiziją geriausiu laiku apie tai, ką ir kaip daryti, kiekvienam suteikiant vienodą laiką, galimybes, jokių jakilaičių ar miliūčių „moderavimų“ ir propagandos. Procesas nukrautų įtampas, atsirastų ir idėjų, ir naujų lyderių, visuomenė imtų sveikti, o politikai būtų priversti veikti“.

 7. Daug tiesos, bet mažos:

  Lėlės sprendimų nepriiminėja

 8. Romas:

  Vienos lėlės susireikšmina, tampa Valdovais, elitu, “šventąją šeima”. Kitos gi priešingai – “mes tik lėlės, sprendimų nedarom…”
  Taip (nuo amžių) susiformuoja valdžios vertikalė, įvyksta pasidalijimas į ganyto jus ir avelių- avinų bandą. Atėjo laikas šią vertikalę pakeisti į ratą.

 9. Kovo tezės:

  Rusteika, ko gero, šiandien vienintelis, kuris sugeba trumpai, koncentruotai, įžvalgiai pajusti ir apibendrinti pačias skaudžiausias mus kankinančias nelaimes puikiu stiliumi ir giliomis mintimis.

 10. prieblandos:

  Kietokai, bet teisingai.

 11. Rimas:

  Sprendimas – laimes ekonomika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: