Pinigų taupymo klaidos (0)

penge247.dk nuotr.

penge247.dk nuotr.

Taupyti nėra sudėtinga, tačiau daugelis iš mūsų, taupydami daro klaidas, kurių būtų galima išvengti, o tai padėtų sutaupyti daugiau. Augančios maisto, degalų kainos gerokai apsunkina gyventojų biudžetą, todėl kartais su tuo tvarkytis tampa ganėtinai sunku. Kylančios kainos, verčia gyventojus taupyti dar labiau. Nors taupymas pats savaime nėra sudėtingas procesas, tačiau daugelis tai daro neteisingai, dar labiau apsunkindami esamą padėtį, todėl jie tik pakenkia savo finansams užuot juos gelbėję. Dėl to, tenka ieškoti iš kur būtų galima pigiai pasiskolinti pinigų (lån penge billigt), tačiau tai tik dar vienas neprotingas sprendimas. Kokios yra dažniausios taupymo klaidos? Pabandykime jas apžvelgti.

Nustoti leisti pinigus

Viena didžiausių klaidų kurias daro žmonės, jie tiesiog nustoja leisti pinigus, manydami, kad tokiu būdu tikrai sutaupys. Deja, pernelyg didelis taupumas gali iššaukti dar didesnes problemas, už kurias teks sumokėti. Žmonėms reikėtų nustoti švaistyti pinigus nebūtiniems dalykams, tačiau būtiniausioms reikmėms ar situacijoms tikrai nereikia pernelyg taupyti. Jei šiandien praleisite dantisto apžiūrą, sutaupysite šiek tiek pinigų, tačiau gali būti, kad vėliau situacija pablogės ir už dantų gydymą teks sumokėti kur kas daugiau. Lygiai taip pat ir su kitais dalykais, matant jog vieni ar kiti dalykai yra būtini, o biudžetas leidžia juos įsigyti, ar už tai sumokėti, reikia taip ir padaryti, pernelyg didelis taupumas gali atsiliepti dvigubai.

Pirkti tai kas pigu, o ne tai kas kokybiška

Daugelio nuomone, geriausias būdas sutaupyti, tai pirkti tai, kieno kaina mažiausia. Nors kartais tai pasiteisina, laikui bėgant pastebima, jog verčiau įsigyti kokybišką pirkinį. Pigūs daiktai dažnai yra skirti naudoti tik tam tikrą laiką, tuo tarpu kokybiški produktai dažnai yra ilgaamžiai, todėl verčiau turėti mažiau, bet kokybiškus daiktus. Panašiai yra ir su maistu, kokybiški gaminiai gali būti šiek tiek brangesni, tačiau jie naudingi sveikatai, tuo tarpu pigūs produktai, dažnai daromi iš neaiškių sudedamųjų dalių, todėl dažnu atveju yra ne itin draugiški mūsų sveikatai. Taupyti galima, tačiau neverta visuomet rinktis tai kas yra pigiausia.

Visko draudimas

Nemažai žmonių mano, kad taupymas reikalauja drausti sau tai, ką mėgstame, o dėl to gyvenimas gali tapti nebe mielas. Stengiamasi sau drausti dalykus, kurie buvo mėgiami iki šiol. Tai nėra išeitis, nes taip gyventi tiesiog nebegalėsite. Atrodys, jog taupymas yra pats blogiausias dalykas neleidžiantis mėgautis gyvenimu. Kad taip nenutiktų, taupymas tiesiog turi tapti gyvenimo būdu, įpročiu kurio išmokstama su laiku. Kad nereikėtų atsisakyti mėgiamų dalykų, galima tiesiog juos sumažinti, jei tai nauji drabužiai, galima jų įsigyti mažiau, jei tai susitikimai su draugais bare, tuomet jų turėtų būti mažiau, galbūt tai tiesiog kavos puodelis mieste. Viso šito atsisakyti ir sau drausti nereikia, tereikia pasistengti viską šiek tiek apriboti, tačiau neatsisakyti.

Manymas, jog pokyčiai nereikalingi

Laikymasis dietos, reikalauja žinių, kurios leidžia pasiekti norimų rezultatų. Su taupymu yra labai panašiai, tam reikia žinių. Daugelis mano, kad norint sutapyti pinigų ir labai greitai pakeisti gyvenimo būdą yra labai paprasta, tačiau čia ir prasideda klaidos. Taupymo reikia išmokti, tam reikia laiko. Tai turi tapti įpročiu, kuris būtų visiškai normalus. Pokyčiai čia reikalingi, taupant, reikia išmokti tam tikrų dalykų, kurie išties gali pakeisti gyvenimo būdą, tačiau gerąja linkme. Būtina suprasti, kad pokyčiai yra dalis to, kas svarbu taupant.

Norint sutaupyti reikia susidaryti planą, to negalima imtis drastiškai, viską reikia gerai apsvarstyti ir susidėlioti prioritetus. Gali tekti padiskutuoti su šeimos nariais. Visa tai yra normalu, norint taupyti tiesiog reikia kažką pakeisti. Remiantis minėtais aspektais, akivaizdu, jog taupydami žmonės vis dar daro nemažai klaidų. Tiesa, iš klaidų mokomės, tačiau norėtųsi, jog tokių klaidų būtų kuo mažiau. Atsižvelgiant į šiuos aspektus ir kitų daromas klaidas, galima pabandyti jų išvengti, žinoma, jei tik yra pakankamai noro ir ryžto. Išmokus po truputį keisti savo gyvenimą ir tinkamai taupyti, pamatysite, jog taupymas išties nėra toks sudėtingas procesas, kuris iki tol neduodavo ramybės. Taupant bus užtikrinama, jog finansinė padėtis bus bent šiek tiek stabilesnė. Tokiu būdu neteks lyginti paskolų tiekėjų pasiūlymų penge247.dk ir kitų šalių portaluose, nes su viskuo pavyks susitvarkyti patiems.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: