Seime pristatoma menininkės A. Žiupsnytės darbų paroda „Rugių laukas, vėjas, Tiesa“ (0)

Albinos Žiupsnytė kūryba | V.Raupelio nuotr.

Albinos Žiupsnytė kūryba | V.Raupelio nuotr.

Kovo 2 d., penktadienį, 14 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje bus pristatyta menininkės Albinos Žiupsnytės darbų paroda „Rugių laukas, vėjas, Tiesa“, skirta Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Parodą atvers Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, parodos iniciatorė Agnė Širinskienė, renginyje dalyvaus fotomenininkas Juozas Valiušaitis.

Menininkės A. Žiupsnytės žodžiais, ši paroda – tai poetiškas pasakojimas, kelionė į tautinę savastį simboliais, vaizdinių metaforomis, mėginantis paliesti tautos pasaulėjautos esmę, jos autentiškumą, vertybes. Tai priminimas, kas mes esame – kad nepaklystume, nupūsti istorijos vėjų, kad laikytumės tarsi paukščiai Dvasios Aukštybių, kaip laikėsi jų knygnešiai, partizanai, tremtiniai – visi kankiniai, šventieji, palaimintieji ir teisuoliai.

„Gimtinę man padovanojo labai gražioj vietoj – Kėdainių rajone, Špitolpievio kaime. Tai buvo vienkiemių kaimas. Vienkiemis man iki šiol išliko kaip simbolis priebėgos ir vienovės su gamta. Gamta yra mano vienintelė tikroji Tėvynė, kur jaučiuosi sava. Ji mane apdovanoja kūrybiniais impulsais ir padeda man auginti širdį, kurioje norėčiau kuo daugiau apgyvendinti…

Albina Žiupsnytė | V.Raupelio nuotr.

Albina Žiupsnytė | V.Raupelio nuotr.

Gamta tobulai klauso Dievo, to labiausiai norėčiau iš jos išmokti. Žmonėms noriu nešti kibirkštėles meilės ir džiaugsmo ugnies, kurios pradegintų tamsos apdangalus, apgaubiančius šiuo metu mūsų tautą, verčiančius žmones gyventi vien vargo pajautimu. Tikėjimo – noriu palinkėti mums visiems“, – sako A. Žiupsnytė.

Seimo III rūmų parodų galerijoje paroda bus eksponuojama iki kovo 30 d.

Albinos Žiupsnytė kūryba | V.Raupelio nuotr.

Albinos Žiupsnytė kūryba | V.Raupelio nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: