Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Atėnuose (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Vasario 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

Į Atėnų centre esančiuose Graikijos karininkų rūmuose surengtą šventę pasveikinti Lietuvos šia ypatinga proga atėjo Graikijos užsienio reikalų viceministras Terens-Nikolas Kvikas (Terens-Nikolaos Quick) ir kiti oficialių Graikijos valdžios institucijų pareigūnai, diplomatinė bendruomene, verslo, spaudos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, gausus būrys vietos lietuvių.Į susirinkusius svečius kreipęsis Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas supažindino juos su ilgaamže Lietuvos valstybingumo tradicija, Lietuvos sėkmės istorija, nesibaigiančią kovą dėl laisvės ir stiprėjančiais Graikijos-Lietuvos santykiais.

Pasak ambasadoriaus, jei sovietams būtų pavykę ištrinti Vasario 16-ąją iš lietuvių tautos atminties, nebūtų ir 1990 metų Kovo 11-osios, o šiaurės rytinėje Baltijos jūros pakrantėje šiandiena vietoj sėkmingų, Europos vertybes puoselėjančiu valstybių toliau tvyrotų pilkoji zona.

„Ilga kova dėl laisvės ir grįžimo į Europos tautų šeimą suformavo Lietuvos politinėje pasaulėžiūroje aiškų, laisvės idėja grįstą Europinį tikslą.  Mes negalime būti visiškai laisvi, kol mūsų kaimynai patiria spaudimą.  ES Komisijos priimta strategija dėl Vakarų Balkanų yra svarbus politinis signalas ne tik šio regiono, bet ir kitoms, integracijos su ES siekiančioms valstybėms, ypač Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai“, – pabrėžė R. Kačinskas.

Priėmimo metu skambėjo Lietuvos diplomatų choro atliekamos dainos.

Pristatydamas ypatingus vakaro svečius, Lietuvos ambasadorius pabrėžė, kad daina lietuvių tautoje užima išskirtinį vaidmenį.

„Kai nebuvo kitų saviraiškos priemonių, žmonės išreikšdavo savo laisvės ilgesį dainomis. Būtent dainomis lietuviai, latviai ir estai susigrūmė su karine supergalybe ir pasiekė nepriklausomybę Baltijos „dainuojančioje revoliucijoje“, – sakė ambasadorius.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirti renginiai Graikijoje tęsis visus metus.

Kovo mėnesį Atėnų universiteto Botanikos parkui bus įteikta Lietuvos dovana – pasodintas lietuviškas kadagys. Gegužės mėnesį Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje bus pristatyta šiuolaikinių lietuvių poetų antologija graikų kalba. Lapkričio mėnesį įvyks šimtmečiui skirtas Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis Kretoje.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: