Pirkti naują ar naudotą? (1)

Pirkti naują ar naudotą? | het24.fi nuotr.

Pirkti naują ar naudotą? | het24.fi nuotr.

Vienas geriausių būdų mažinti šeimos išlaidoms, tai įsigyti naudotus daiktus. Dažnu atveju, daugybę daiktų galime įsigyti jau naudotus. Dažnai jie itin geros būklės ar net nė karto naudoti, tačiau jau parduodami už gerokai mažesnę kainą. Tiesa, ne visuomet naudoti daiktai yra geriau. Tačiau tuo atveju, kuomet nėra pakankamai pinigų ir net galvojama kaip dabar pasiskolinti 500 eurų (lainaa heti 500), verčiau peržvelgti žemiau pateiktą sąrašą ir nuspręsti kam reikėtų pataupyti, o ką patariama pirkti iš antrų rankų.Daiktai, kuriuos vertėtų pirkti naujus:

Sportinės apsaugos. Dauguma apsaugų, tokių kaip apsaugos dviratininkams, bėgikams, krepšininkams ir kitokių sporto rūšių atstovams yra parduodamos ir naudotos. Vis dėlto, saugoti save ir savo vaikus, turėtume kaip įmanoma labiau, todėl verčiau įsigyti naujas apsaugas keliams, rankoms ir kitoms kūno vietoms naujas. Sveikata yra svarbiausia, todėl čia reikėtų taupyti mažiausiai.

Apatiniai ir kojinės. Tikriausiai čia diskusijų kilti nė neturėtų, visgi nemažai žmonių, kurie turi mažiau pinigų, dėvėtus perka net ir apatinius ar kojines. Verčiau turėti mažiau, tačiau nuolat juos skalbti, nei rinktis apatinius iš dėvėtų drabužių parduotuvių.

Automobilių padangos. Dažnai, padangos įsigyjamos jau naudotos. Taip, tai yra šiek tiek pigiau, tačiau jų apsauga yra mažesnė. Negi norime rizikuoti savo ir savo šeimos narių gyvybe? Žinant, jog artėja padangų keitimo sezonas, jau anksčiau reikėtų tam pataupyti ir verčiau įsigyti naujas padangas.

Daiktai, kuriuos patariama pirkti dėvėtus:

Automobilis. Visi tai žino ir daugelis būtent tai ir daro. Nors jausmas sėdint prie naujutėlaičio automobilio vairo yra neapsakomas, nauji automobiliai kainuoja pakankamai brangiai, todėl ne kiekvienas gali sau tai leisti. Naudotų automobilių yra pačių įvairiausių, vadinasi kiekvienas gali rasti sau patinkantį modelį už patrauklią kainą.

Vaikų drabužėliai. Vaikai auga labai greitai, dažnai kai kurių drabužėlių jie net nespėja pasimatuoti, nes tiesiog juos išauga. Mamos vis dažniau pardavinėja savo vaikų drabužėlius, o už juos gautus pinigus išleidžia kietiems. Tai normalu, be to, vaikai nespėja nudėvėti drabužių, todėl jų kokybė išlieka pakankamai gera.

Knygos. Kai kurie mėgsta naujos knygos kvapą, tačiau tai tikriausiai vienintelis dalykas, skatinanti pirkti tik naujas knygas. Visais kitais atvejais, knygas verčiau rinktis iš antrų rankų arba pasiimti jas iš bibliotekos. Imant knygas iš bibliotekos ne tik sutaupysite bet apskritai neišleisite nė cento, todėl galėsite knygoms skirtus pinigus išleisti kažkur kitus.

Video žaidimai. Jie kainuoja pakankamai nemažai, tačiau gretai atsibosta. Vadinasi, verta juos įsigyti iš antrų rankų. Jų kokybė nuo to tikrai nesuprastėja, o sutaupyti visuomet yra malonu. Na, nebent esate labai nekantrūs ir vos pasirodžius naujam žaidimui, norite jį išbandyti, tuomet vargu ar sulauksite, kol kažkas pradės pardavinėti jau išbandytą žaidimą.

Baldai. Kadangi mūsų norai keičiasi labai greitai, dažnai nė nespėjus nusidėvėti baldams, mintyse jau kuriame naujus interjero dizainus, todėl parduodame senus ir įsigyjame naujus baldus. Tiesa, nauji, nereiškia jog jie yra tik ką iš gamyklos, jie gali būti naudoti ir tikrai puikios išvaizdos. Kartais galima rasti tikrų lobių už gana patrauklią kainą. Ypač jei baldai kokybiški ir ilgaamžiai.

Pripažinkime, ne kartą, teko girdėti, jog kaimynas ar pažįstamas įsigijo naujus baldus, daiktus ar kitus atributus pasinaudodamas lanksčiomis paskolomis (joustoluotto laskuri), tačiau visiškai nepagalvodamas apie finansinę naštą. Jeigu yra galimybė įsigyti naudotus daiktus, kurių kokybė ir prekinė išvaizda nepakitusi, tačiau jie kainuoja gerokai pigiau, kodėl to nepadaryti? Norintiems sutaupyti, tai puikus būdas ir visai nereiškia, jog įsigydami naudotus daiktus esame nepakankamai turtingi. Kartais tiesiog nebūtina pirkti naujų daiktų, nes naudoti veikia lygiai taip pat.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: