V. Juozapaitis nesutinka su Seimo Etikos komisijos sprendimu dėl įstatymo pažeidimo (0)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sausio 11 d. posėdyje Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) baigė tyrimus dėl Seimo nario Vytauto Juozapaičio elgesio bei galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, ir priėmė sprendimus.

Komisija nusprendė, kad Seimo narys V. Juozapaitis, aktyviai domėdamasis konkursu į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo pareigas ir nurodydamas turimą neviešinamą šio konkurso informaciją, nepažeidė Valstybės politikų elgesio nuostatų. Vis dėlto, komisija rekomendavo Seimo nariui deklaruoti savo dukros užimamas pareigas valstybiniame pučiamųjų instrumentų orkestre „Trimitas“.Komisija taip pat nusprendė, kad Seimo narys V. Juozapaitis, nedeklaruodamas savo sutuoktinės narystės asociacijoje Lietuvos muzikų sąjunga, taip pat nenurodydamas privačių interesų deklaracijoje savo dukros bei jos sutuoktinio, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 4 ir 7 punktų nuostatas.

Komisija pažymėjo, kad Seimo narys V. Juozapaitis, kreipdamasis į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonson (Jonsson) dėl lėšų skyrimo asociacijai „AGATA“ ir Lietuvos muzikų sąjungai, vykdė parlamentinę kontrolę ir tai nelaikytina spaudimu vykdomosios valdžios atstovams.

V. Juozapaitis nesutinka su Etikos komisijos sprendimu dėl įstatymo pažeidimo.

„Aš esu pats Muzikų sąjungos narys ir deklaravau savo narystę šioje asociacijoje, o tai reiškia, kad viskas, kas susiję su šia asociacija, jau yra mano interesų zonoje. Jei atsirastų kokia nors aplinkybė, dėl kurios turėčiau nusišalinti, tai aš bet kuriuo atveju turėčiau nusišalinti. Aš esu tikras, kad žmonos deklaravimas šiuo atveju būtų perteklinis“, – po etikos komisijos sprendimo žurnalistams sakė V.Juozapaitis.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Atsakydamas į Alkas.lt klausimą – kaip vertina šiuos EPK sprendimus, Seimo narys sakė:

„Šiandien, po beveik trijų mėnesių intensyvaus persekiojimo už Kultūros ministerijos vadovybės kritiką, pagaliau baigėsi Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komisijos pirmininkės Agnės Širinskienės ir Kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonson inicijuotas tyrimas: iš visų primestų kaltinimų ir gąsdinimų apkalta liko tuščia vieta…

Žinoma, tikėtis atsiprašymo iš intensyviai pylusių purvą mano ir mano šeimos adresu būtų naivu, bet pati šio neįtikėtino puolimo baigtis teikia vilčių, kad sveiko proto likučių dar yra… Tik labai skaudu ir gaila, kad šios dienos nesulaukė mano Tėvas, išėjęs amžinybėn per patį šios beprotybės įkarštį… O dėl to deklaravimo – tai mėginimas surasti juodą katę juodame kambaryje, kuriame tos katės nėra… Aš nieko niekada neslėpiau, juolab – savo šeimos narių… Bet svarbiausia žinutė – valdančiųjų šantažas ir gąsdinimas apkalta subliuško. Beje, tos rekomendacijos dėl deklaravimo buvo priimtos 5 prieš 3 , o tai reiškia – politiniu daugumos balsavimu. Taigi, tai yra politinis vertinimas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: