Kai neįmanoma tampa įmanoma: bręsta revoliucija, kuri negrįžtamai pakeis pasaulį (0)

Kai neįmanoma tampa įmanoma: bręsta revoliucija, kuri negrįžtamai pakeis pasaulį | Pixabay nuotr.

Kai neįmanoma tampa įmanoma: bręsta revoliucija, kuri negrįžtamai pakeis pasaulį | Pixabay nuotr.

Dar visai neseniai daugelis mūsų sunkiai galėjo įsivaizduoti, kaip stipriai patobulės technologijos. Kas galėjo pagalvoti, jog šiandien pakaks spustelėti vieną telefono mygtuką, kad užsisakytume bilietus į kiną, o norint gauti gydytojo konsultaciją, pakaks leisti savo išmaniajam įrenginiui stebėti mūsų sveikatą. Nors kažkada tai galėjo priminti fantastinio filmo scenarijų, dabar tapo realybe.

Technologijų ekspertai vis dažniau kalba apie tai, kad šiandien esame ties riba, kuomet dirbtinis protas masiškai įsiterpia į mūsų gyvenimą ir jį keičia negrįžtamai. Ne kas kitas, o būtent išmanieji telefonai palaipsniui tampa pagrindine dirbtinio proto platforma, tačiau neabejojama, jog jaunetrukus jis paveiks ir visą ekonomiką bei bus pradėtas taikyti daugybėje sričių, pradedant gamyba ir baigiant sveikatos priežiūra. Neabejojama, jog tuo pačiu bus sukurta naujų programų bei paslaugų, o tai paskatins ir naujų verslų kūrimąsi. Ką gi, sveiki atvykę į ateitį.

Kompiuterius keičia telefonai

Tyrimai rodo, kad dirbtinis protas gali įnešti ne tik sumaišties, bet ir duoti realios naudos kasdieniame gyvenime. Jau dabar numatyta įgyvendinti ne vieną dirbtinio proto panaudojimo scenarijų ne tik išmaniuosiuose telefonuose, bet ir mažmeninės prekybos, gamybos, sveikatos priežiūros, energetikos ar transporto sektoriuose. Visose šiose srityse dirbtinis protas gali padėti tobulinti verslą didinant jo veiksmingumą, patikimumą bei saugumą, taip pat mažinant laiko kaštus. Dirbtinis protas gali pasitarnauti ir gerinant duomenų apdorojimą, tiekimą, padėti įgyvendinti bei automatizuoti įvairius procesus.

Maža to, ne tik didieji verslai galės pajusti dirbtinio proto teikiamą naudą. Tai neabejotinai būsime ir mes, kadangi išmanieji telefonai su dirbtinio proto technologija taip pat pateks į kiekvieno iš mūsų rankas. Tyrimų bendrovės „International Data Corporation“ (IDC) duomenimis, 2016 metais vienam parduotam kompiuteriui teko 5,6 išmaniojo telefono. Akivaizdu, jog išmaniųjų telefonų rinka įgauna milžinišką pagreitį ir neabejotinai pralenkia bet kokio kito elektronikos įrenginio pardavimą. IDC taip pat numato, jog 2021 metais daugiau nei 60 procentų visos pasaulio populiacijos turės po išmanųjį telefoną. Jau šiandien tai yra plačiausiai naudojamas elektronikos įrenginys ir būtent jis taps įprasta masinio dirbtinio proto naudojimo platforma.

Technologijų gigantai investuoja į dirbtinį protą

Pirmuosius realius dirbtinio proto pritaikymo atvejus vartotojų įrenginiuose šiemet, pristatė bendrovė „Huawei“ išmaniajame telefone „Mate 10 Pro“.

Išskirtinio dirbtinio proto lusto ir savaime besimokančios mašinos galimybių pagalba šis įrenginys lengvai gali tilpti kišenėje bei atlikti užduotis, kurios yra sunkiai įsivaizduojamos net ir visai neseniai sukurtiems superkompiuteriams. Kaip savo ataskaitoje „Mobilusis dirbtinis intelektas ir pažangiųjų įrenginių ateitis“ tvirtina IDC, dirbtinis protas šiandien stovi ant kitos didžiosios technologinės revoliucijos slenksčio, kuri iš esmės gali pakeisti visuomenę į gerąją pusę.

Dėl šios priežasties pasaulinės investicijos į dirbtinio proto technologijas sparčiai auga. Šioje srityje šiandien dominuoja technologijų gigantai, tokie kaip „Huawei“. Vien 2016 metais, ši kompanija į dirbtinio intelekto technologijas investavo maždaug 18-27 milijardus eurų, iš kurių 90 procentų buvo investuota į mokslinius tyrimus bei technologijų plėtrą.

Palengvins kasdienį gyvenimą

Jau turbūt mažai ką nustebins tai, jog dirbtinio proto funkcijų integracija į išmaniuosius telefonus leidžia atlikti „stebuklingas“ užduotis. Štai norint savo išmaniajame telefone užsisakyti bilietą į kiną pakaks gatvėje nufotografuoti konkretaus filmo, kurį norite pamatyti, plakatą. Vos vienas mygtuko paspaudimas – ir bilietas jau jūsų. Apie tokias galimybes kažkada buvo galima tik pasvajoti. Tačiau tai – tik pradžia. Remiantis IDC tyrimais, išmanieji telefonai taps proto mašinomis, kurios suteiks išskirtinės patirties galėdamos numatyti tai, ką naudotojas norės daryti toliau, ir tam įgyvendinti imsis realių veiksmų.

Neabejojama, jog būtent dirbtinio proto dėka atsiras naujų pažangių programų, kadangi specialiais lustais aprūpinti mobilieji įrenginiai geriau supras vartotoją bei jam automatiškai pateiks personalizuotas paslaugas ir potyrius.

Galimybės neribotos

Be jau aptartų dirbtinio proto galimybių, tarp programų ir funkcijų, kurios pirmiausia pajus įrenginyje integruoto dirbtinio proto naudą, išskiriamos dar kelios.

Virtualus skaitmeninis asistentas: esant mažesnei priklausomybei nuo virtualiame debesyje esančio dirbtinio proto ir mobiliojo ryšio, virtualus asistentas ir balsas gali tapti pagrindine priemone naudotojui sąveikauti su išmaniuoju telefonu.

Papildytoji realybė: papildytoji realybė taip pat pajus dirbtinio proto naudą. Šiandien ši technologija reikalauja didelio masto duomenų apdorojimo virtualiame debesyje. Su dirbtiniu protu, kuris labiau veikia pačiame įrenginyje, naudodamas jo darbinę atmintį, papildytoji realybė bus valdoma veiksmingiau, suteikiant jai naujų funkcijų ir galimybių.

Kameros: turint specializuotą įrenginio procesorių, kuris nuolat analizuoja tai, ką „mato“ įrenginio kamera naudotojui paspaudus fotografavimo mygtuką, reguliuojamas vaizdo ryškumas, ISO jautrumas, spalvų tekstūra, išlaikymo trukmė arba pasirenkamas reikiamas fotografavimo režimas. Visa tai turės įtakos geresnei vartotojo patirčiai.

Gerovė ir sveikatos priežiūra: užtikrinant optimalią naudotojo duomenų apsaugą, daugelis įrenginio programų galės siųsti naudotojui (ir jo gydytojui) pranešimus, reaguojant į realiu laiku užfiksuotų paciento ir jo įrenginių duomenų analizę. Tokiu būdu bus galima numatyti vizitus pas gydytoją, kai naudotojams reikės medicininės konsultacijos, o gydytojai galės padėti pacientams, kai dirbtinio proto algoritmas ištirs sveikatos būklę ir aptiks potencialią grėsmę.

Save

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: