Kaimyninės Lietuvos ir Latvijos savivaldybės vykdys bendrą turizmo projektą (0)

bendradarbiavimas_birzu sav. foto

Rengėjų nuotr.

Gruodžio pradžioje Joniškyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl tarptautinio turizmo projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“ vykdymo 2018 metais. Sutartį pasirašė Latvijos (Bauskė, Iecava, Rundalė, Vecumnieki) ir Lietuvos (Biržai, Pasvalys, Pakruojis, Joniškis) savivaldybės.

Bendradarbiavimo sutarties tikslas – skatinti turizmo objektų, renginių ir paslaugų plėtrą bendradarbiavimo partnerių teritorijose. Svarbiausi projekto uždaviniai – padrąsinti gyventojus keliauti ir atrasti kaimynų siūlomus turizmo objektus ir paslaugas, skatinti verslo ir turizmo plėtrą, organizuoti bendrą projekto akciją.

Projekto rezultatas – bendras turistinis maršrutas ir bukletas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“ latvių ir lietuvių kalbomis. Maršrutas supažindins su 40 turizmo objektų iš kurių 8 yra miestų rengiamos šventės, taip pat nakvynės ir maitinimo galimybės Latvijoje ir Lietuvoje.  Tam, kad projekto maršrutas sulauktų kuo didesnio susidomėjimo, organizuojama projekto akcija, kurią sudaro 24 objektai  – iš kiekvienos dalyvaujančios savivaldybės po 2 lankytinas turizmo vietas  ir po 1 renginį. Projekto akcija bendradarbiaujančių savivaldybių teritorijose 2018 m. vyks nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 25 d.  Projekto akcijos atidarymo renginys vyks gegužės 1 d. Pakruojyje (Lietuva), o uždarymas – spalio 13 d. Bauskėje (Latvija). Akcijos prizai – 8 dviračiai ir rėmėjų dovanų kortelės.

Bendradarbiavimo projekto idėja atsirado Bauskėje (Latvija) 2016 m. pabaigoje, ją savivaldybės realizavo jau 2017 m. turizmo sezone. Po akcijos uždarymo, įvertinus projekte pasiektus rezultatus, darbo grupė nusprendė tęsti projektą, į bendradarbiavimą ir maršrutą įtraukiant ir Joniškio savivaldybę Lietuvoje. 2018 m. šis projektas taip pat bus vykdomas išskirtinai tik savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 8 000 eurų, kiekviena savivaldybė prie projekto prisideda 1 000 eurų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: