R. Grigas. Reikia toliau ryžtingai siekti, kad Lietuva nebūtų išstūminėjama iš Vilniaus, o Vytis iškiltų ten, kur jam ir priklauso būti (video) (54)

Kunigas Robertas Grigas | J. Česnavičiaus nuotr.

Judėjimo „TALKA Kalbai ir Tautai“ tarybos narys, kunigas Robertas Grigas | J. Česnavičiaus nuotr.

Įdomiai pasisuko Vyčio paminklo peripetijos. Ar vieši pasvarstymai, kad čia Kauno mero savireklamos kampanija, būtų tiesa, ar tik iš dalies tiesa, įvykių posūkis parodo tikrovę. Kaunas ir toliau (kaip tarpukaryje, kaip per kalantines ir savo Sąjūdžio grupę, be užuolankų kvietusią Nepriklausomybėn 1988-1990 m.) – išlieka dvasinė, moralinė ir politinė Lietuvos sostinė. Politinė – jei politiką suprasime kaip tautos, suvereno pagal konstituciją, o ne vien formalios valdžios dalyvavimą valdyme.

Sakau tai be didelio džiaugsmo, nes pripažinti šį faktą reikštų pripažinti, kad Vilniaus kaip Lietuvos sostinės mes iki šiol nesame atgavę. Nesame jo atlietuvinę, iš tikrųjų atkovoję Lietuvai. Nes ką gi kitą reikštų kažkokia vos ne pasąmoninė, reflekso lygio konvulsija atmesti, išstumti viską, kas lietuviška, tautiška, susiję su Lietuvos valstybingumo („su sostine Vilniuje“) aspiracijomis?..

Todėl, manau, ir guodžiantis tuo, kad turime Kauną su jo neištrinama kiekvienam lietuviui prasme, neturėtume labai džiūgauti dėl valdžios paniekintiems laisvės kovotojams siūlomo saldainiuko – Vyčio prie Kauno pilies ar Aleksote, ir net – girdite – ne 2, o 7 metrų aukščio (!).

Reikia toliau ryžtingai siekti, o visuomenės palaikymas tam yra, kad Lietuva nebūtų išstūminėjama iš Vilniaus, o Vytis iškiltų ten, kur jam ir priklauso būti – pagrindinėje reprezentacinėje sostinės aikštėje.

Kun. Robertas Grigas, Kaunas, 2017-12-01

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Judėjimo „Talka Kalbai ir Tautai“ himnas:

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

54 komentarai

 1. Pikc:

  Kauno valdžia savo snukį parodė, leidusi išniekinti Laisvės monumentą ir išsityčiojusi iš Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių, Lietuvos kariuomenės dienos proga pasiūliusi jiems… pagerbti žydus bei ropštis pastoliais į “progresyvistų” sumontuotą būdą padėti gėlių “prie trapią Laisvę simbolizuojančios moters kojų” (visas raštas – http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/tik-grazbylyste-ar-jau-ir-patycia-kauno-valdininkai-kariuomenes-kurejams-ta). Manyti, kad Kauno valdžios pasiūlymas dėl Vyčio – ne reklaminis triukas, o nuoširdus patriotizmas šiame kontekste būdų daugiau, negu naivu.

  • Tvankstas:

   Teisingai aprašėte susidariusią padėtį Kaune ir perspėjote apie V. Matjošaičio klastą dėl Vyčio, bet ne nuoširdumą.

  • Mintis:

   Kodėl vis pralaimima?Todėl,kad neieškoma sąjungininkų tarp pačių lietuvių,ieškoma ir ieškoma priešų.Apsišarvavus puikybę ir kvailumu,nieko neišspręsim.Išmintis išeina iš Lietuvos,tiesiog vejama.Negebiama siekiant tikslo dėl Lietuvos gerovės tartis kultūringai,bet griežtai,išmintingai elgtis.Gal tik Karbauskis tą turi ir bando išminties būdu tarp tokio spaudimo,kaip girnų lietuvybę bandyt saugot.Įsiklausykit į Kun.R.Grigo taikius ir ryžtingus žodžius.Mokykitės save išreikšti,kad būtumėt išgirsti ir tikslą priartintumėt.Purslus leisti nėra artėjimas prie išminties.Be jos niekur.

 2. Manau, kad jau 1994 metais Lietuvai sudarius bendrumo su Lenkija sutartį, šalis tapo įstatyta į užmaskuoto tarpukarinio vasalavimo Lenkijai vėžes. Tai patvirtino ir to meto A. Smetonos valdžios neveikimas Vilniaus atžvilgiu. Gi į priekaištus dėl Vilniaus A.Smetona pabrėždavo, kad jis – “Už lietuvišką Lietuvą”. Tuo diplomatine kalba pasakydamas, kad jis už Lietuvą be jo nelietuvišku laikomo Vilniaus. Tą politinę liniją matome ir šiandiem tiek Kauno, tiek iš dalies ir šalies valdžių veiksmuose, ypač atvirai tai pasimatė Karbauskiui su Skverneliu atėjus į valdžią. Taigi šia prasme labai turėtume apsižiūrėti ką rinksime į Prezidentus, į kitas valdžias.

  • Ūla:

   Tamsta, Kažin. Ar buvo ir yra, po a.a. Prezidento Smetonos, vertesnis prezidentas? Jokiu būdu nenoriu ko nors įžeisti, tiesiog vertinkime nuveiktus darbus.

   • Darbus dirbo ne prezidentai, o Tauta, taigi pagal darbus nėra galimybių juos vertinti. Prezidento darbas vykdyti savo pareigas, o A.Smetona, kapituliuodamas prieš 1938 metų Lenkijos Lietuvai pateiktą ultimatumą, užuot tam pasipriešinus panaudojant kariuomenę, praktiškai leido Lenkijai pasityčioti iš Lietuvos suvereniteto, taip pat 1939 m. rugsėjį nepasiųsdamas kariuomenės užimti okupantės Lenkijos kariuomenės palikto Vilniaus, kad to negalėtų atlikti sovietai, akivaizdu, kad Prezidento pareigų tinkamai nevykdė. Tuo buvo pasityčiota iš Tautos, tiek metų skandavusios: “Mes be Vilniaus nenurimsim”. Maža to, tuojau pat, t.y. 1939 m. spalio 10 d. sudarė su Sovietų sąjunga “mainų” sutartį, kurią Tauta vertino, kaip – “Vilnius mūsų, o mes rusų”. Visa tai praktiškai reiškė palaipsnį Lietuvos valstybės suvereniteto praradimą, vedusį į 1940 m. birželį – visišką Lietuvos valstybės išnykimą. Net tokiu atveju dėl kariuomenės panaudojimo A.Smetona net piršto nepajudino, nors kariuomenė buvo jo galioje, karui ižde pinigų pakako. Taigi, ar čia tinkamas Prezidento pareigų vykdymas – visi 20 -ies metų Tautos darbai buvo paleisti šuniui ant uodegos. Tai va tokius matau tuos A. Smetonos prezidentinius darbus, jį kaip “vertesnį” už kitus…

 3. Vytis:

  Tikrai taip. Su Vyčiu Kaune gali būti bėdų.

  • Bartas:

   Ar gali patikslinti Kauno bėdas?

   • mociute:

    didziausia Kauno beda – dabarines valdzios mankurtizmas .
    O tai ypac gerai iliustruoja vakarykscias sow kaledines egles iziebimo proga.
    Siaip issitycioti is advento ir paciu Kaledu laukimo sakralumo gali tik absoliutus mankurtai nesuvokiantys sio laikotarpio reiksmes.
    O teksteleti I bala beveik puse milijono mokesciu moketoju sunetu pinigu daug proto nereikia…….
    Juk Kaune visuomet pakakdavo keliu desimciu tukstanciu LITU kad surengi ispudinga svene su nepakartojamo grozio eglutemis……

    • tai ne tik Kauno bėda:

     Kalėdų eglės įžiebimo euforija – ne Kauno išmislas. Pažiūrėkite į Vilniaus, Klaipėdos miestus – vyksta tas pats. Tai iš Amerikos atėjusi mada, be to lietuviams labai patinka konkuruoti tarp savęs: kurių eglė gražesnė, kur daugiau tuštybės, daugiau reklamos ir turgaus šurmulio. Kalėdos jau seniai prarado sakralumą. Reikia išvažiuoti į Lietuvos kaimą, į dar išlikusį vienkiemį, gal ten dar būtų galima atrasti to adventinio laukimo.

 4. tiek:

  pagaliau įvardinta pagrindinė ,senai mano pastebėta blogybė – Vilnius paliekamas be lietuvybės pėdsakų. O juk tiek laiko valdė “patriotai” koncervatoriai .Tai ir tie kiti ne geresni – visiškai nesirūpino šalies problemomis ,krovėsit turtus,leistinais ,o dažniausiai …, kaupė nuosavybę ir vis mokė kitus kaip reikia gyvent ,kaip kovot su užsilikusiom komunistinėm “utėlėm” ,etc. Su Lukiškių aikštės cirku ,kurį užtaisė kažkokia šmc kontora reikia baigt kuo greičiau ir ryžtingai. Kaip ir su ta qwx ble. …tva .

 5. Tvankstas:

  Vis dar tęsiasi Vilniaus išlietuvinimas nepriklausomybės metais, tenka suprasti, kad su tikslu grąžinti Lenkijai.

  • !!!:

   Gali būti kad čia ne vien lenkai,mąn panašu į soraŠo klapčiukų veiklą.

  • Tvankstas:

   Žmonės, mokate kokią kalbą, tai galite pasiskaityti pasigūglinę angliškai soroskooptbrussel pdf, dėl kurio kiloįsiučio banga ES šalyse š.m. lapkričio mėnesį ir tebekyla, galite pasiskaityti Vengrijos vadovo V. Orbano žodžius ir veiksmus (tikrai nemažai aprašęs dr. A. Lebionka savo bloge). Suprasite ir Katalonijos nepriklausomybės įkvėpėjų sorosininkų klastą katalonams.
   Negalvokite, kad Lietuvoje kitaip.
   Kuris iš 9 Lukiškių aikštės likimą sprendusių komisijos narių nėra praėję G. Soros internatūrą, neskaitant nei gegutės kiaušinio komisijoje iš Belgijos Anders Kreuger, kuris galėjo paskelbti – esu ar nesu gėjus.
   Alice Weidel, kuri netgi kaip AfD vadovė kaunasi už Vokietiją nuo sorosininkų planų sukurti afrovokiečių tautą, tiesiai šviesiai rašo : esu lesbietė, mano partnerė Sarah Bossard, režisierė, turiu du vaikus.
   Tai ko slapstosi 9 komisijos nariai, ypač Anders Kreuger ?

   • Tai kas čia dabar – kažkas antgamtiško pasaulyje atsitiko – moteris su moterimi susilaukė vaikų!?

   • Mintis:

    Tamstai,kaip galimai konservatyviai liberaliam, gal sunku suprasti,bet aš V.Matjošaitį suprantu.Augau aplinkoje,kur tėvai turėjo po 5,6 vaikus.Aplink augo kolchozo dobilai,kukurūzai.Nei vienos šeimos vaikams tėvai neleisdavo į juos lįsti ir rauti dobilėlius,skinti burboles jų auginamiems gyvunėliams.Labai svarbu buvo,kad niekas priekaištų Tėvams nepareikštų,kad jų vaikai vagiliauja,kad vaikai gėdos ir pasmerkimo nesusilauktų.Tėvai turėjo stiprų garbės jausmą ir atsakomybę už savo šeimas.Lietuviškas onaras buvo labai svarbus ir skiepijamas atžaloms.Matjošaitis jį tikrai turi.Vyčio paminklą pastatyti Kaune jam vyriškumo,lietuviško onaro-garbės reikalas.Labai keista,kad vyrams ,kai kuriems,orumas,garbė rodos kaip perteklinis ?

 6. Pilietis:

  O man labai patiko V.Matijošaičio mostas, jis neleido sukompromituoti Vytį. Nepritariu putin…ko tipo mintims -tuoj įžvelgti kėslus, kaip tai daro tvankstas ar pikc.Tai geras spyris į sėdimąją Vilniaus valdininkams ir jų pakalikams. Juk lie niekaip neišstena pastatyti J.Basanavičiui paminklą, sutvarkyti Gedimino kalną ( nu nesusitvarkys kalnas šūsnimis popierių kontorose).Dabar va leido išsityčioti iš Lukiškių aikštės.Pasitempkim iki Kauno lygio.

  • Tvankstas:

   V. Matjošaitis atsinešė į politinį – visuomeninį gyvenimą savybes, kurias išpuoselėjo savo versle, kuriame užgyveno didelius pinigus. Pasidomėkite, kiek jo įmonėse uždirba darbuotojai, ar jie gali iš atlyginimo gyventi oriai, susitaupyti, pirkti išsimokėtinai nedidelius butus.
   Lietuvoje 2017 m. vid. atlyginimas 838,7 euro (brutto), UAB ‘Vičiūnai’ – 688,75 (iš Rekvizitai lt, nežinau tiksliai, bet tikriausiai brutto).
   Tokie asmenys, kaip V.M., yra ekscentriški, norintys būti tuštybių mugės centre su savo pinigų dydžiu, ir diktatoriški, bet niekada neatsakantys už savo diktatoriaus klaidas, kurios jo įmonėje išsivaikšto ant darbuotojų kuprų, kuo labiau pasišaipyti iš mokytų ‘kvailių bepinigių’, kaip sako amerikonai :’ jei tu toks protingas, tai kodėl neturtingas’.
   Kiek suprantu iš ankstesniųjų V. Matjošaičio poelgių, tai siekimas Vyčio paminklą pastatyti Kaune yra dar vienas egospektaklis, tuo pačiu paniekinant ir parodant Vilnių, kaip negalintį būti Lietuvos sostine, tai ne Lietuvos miestas, kas labai atitinka Varšuvos siekius ir daugiametį įdirbį atsiimant Vilnių iš ‘laikinai perstumtų sienų’ (L. Kačynskis, 2010.04.08).
   Jei Pikc ir aš numatome keletą ėjimų į priekį dėl Lietuvos, Vilniaus ir Vyčio, tai iš ko Jūs šaipotės ? Iš savo nesupratimo ?

   • Tai pats su Pick iš vieno “teatro”!…

   • Pikc:

    Pasikartosiu – iš Laisvės monumento leidusios išsidergti ir iš Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių išsityčiojusios valdžios patriotine vadinti liežuvis niekaip neapsiverčia, todėl ir Vyčio iniciatyvos motyvuose patriotizmą įžvelgti nėra pagrindo.

    • Kemblys:

     Užsikask tu lapais, ‘Pikc’ ! Tavo tas liežuvis vartosi tomis kalbomis, kurių dar neišmokai 🙂
     ,,monumento, patriotine, iniciatyvos motyvuose patriotizmą (3 svetimžodžiai iš eilės!)”

    • Mintis:

     Jei kažką pamatei kur blogai,ar čia žvilgsnis apsitraukia,kad paskui kur žvelgi-blogai ir blogai ir tikimybė,kad bus blogai išauga?Gal ieškok gėrio,žmogau,jis varomoji kūrybinė,ne griovimo, jėga:)

     • Pikc:

      Pardon, bet man infantilumas “ne prie dūšios”. Iš džiaugsmo leisti seilių burbulus tik todėl, kad NORISI TIKĖTI, jog šita savireklama ir asmeninių ambicijų tenkinimas yra didis patriotizmas – mažų mažiausiai negudru. Juolab, kad toks tikėjimas “Kalėdų stebuklais” aiškiai pjaunasi su faktine situacija – t.y. Kauno valdžios elgesiu. Aišku, jeigu manote, kad ten sėdi fruktai su daugybinio tipo asmenybės sutrikimu, tada gal ir galima tikėti, kad vieną simbolį niekinanti fauna, patriotinio įkvėpimo pagauta, nusprendė pagerbti kitą. Aš gi tame “pasistatysiu sau Vytį – DIDELĮ!” matau iš esmės tokio paties lygmens gestą, kaip Šustausko jaučio kepimas.

 7. mociute:

  is tiesu patiketi tipu kuris yra daves priesaika okupacinei represinei strukturai – milicijai ir kuris nepasidrovi ant savo brangaus automobilio pakarti kauniecius ypac zeminancius “bbd” serijos numerius o skambia savo 60-cio puota surengia Velyku (Didyji) penktadieni – yra naivu ir nedovanotina.
  Juk vos pries pora savaiciu net Vytauto Didziojo paminklas buvo varomas is Laisves alejos!

 8. Žemyna:

  Klausėte „Kultūros savaitėje” „kūrinio” autoriaus (kurį nė pats autorius dar nežino, kaip apibūdinti – kažkas „pažangiai” tarpinio taip skulptūros, reljefo ir paminklo) pasisakymą?
  Naiviai tikėjausi, kad per savo jaunatvišką nesusivokimą gal jis nė pats nesuprato, kur buvo įtrauktas. Atrodo, eilinį sykį susimoviau, tikėdama jauno žmogaus gerais ketinimais, tik per menka gyvenimo bei kūrybine patirtimi.
  Berniukas puikiai žino, ko nori: jis užuodė savo šansą ir nusprendė nė už ką jo neišleisti iš rankų. Perskaitęs komentarus ir išklausęs žmonių nuomones, šiandien jis jau labiau pasikaustęs kalbėjo, dar labiau „įsitikinęs savo teisumu”. Jau nekalba, kaip pradžioje (kad įtiktų jaunimui), apie vietą šuniukams siusioti ir linksmai papiknikauti. Jis jau suprato, kad aikštė lyg ir kitkam skirta (tik taip ir nesuvokė, kam, ir kodėl labiausiai įskaudino tuos, kas tuose bunkeriuose pats buvo, bei jų artimiesiems), tad jis jau postringauja apie tai, kaip giliai mąstęs projektuodamas ir apie priešais esančius KGB rūmus, ir apie aikštės architektūrinę aplinką ir t.t. (Tik apie tai, apie jokius piknikus?) Žodžiu, sumanus, greitai besimokantis. Kaip primena anų laikų komjaunuolius, kalbėjusius tą ir taip, „kaip reikia”…
  Sugėdijo tokios aikštės ir „paminklo” priešininkus, kad šie, užuot apie aukštą idėją galvoję(!!!), klausia kiek tai kainuos – esą, kaip galima nusismulkinti, klausiant, kiek kainuoja plytelė?! Berniukas kasdien vis labiau atsiskleidžia ir jau pereina į puolimą.
  Kaip primena 90-jų pažangius komjaunuolius, kur šaukė, kad jiems ne bet koks sponsorius tinka, jiems reikia tokio sponsoriaus, kuris duoda pinigų, kiek iš jo reikalaujama, ir smulkmeniškai neklausinėja, kur jie panaudoti…
  O dar postringavo apie menininko laisvę, kad jis ne amatininkas, kad kurtų pagal užsakymus…
  Tai kad, berneli, pas gerą, reiklų amatininką tai dar turėtum bent desėtką metų pameistriu padirbėti, kol paties darbus žmonės pradėtų pirkti…
  Kurk, vaikeli, ką tik nori, IŠ SAVO kišenės ir siūlyk žmonėms. Susirask, kas juos irgi IŠ SAVOS kišenės pirks. O čia kalbama apie valstybinės reikšmės aikštę, iš MŪSŲ, o ne komisijos, ne ministrės ir ne savivaldybės kišenių įrengiamą… Jei tėveliai bent kiek auklėjo, turėtum suprasti, jog, kurdamas VIEŠOMS erdvėms, PRIVALAI su mūsų nuomone skaitytis. Tamstai tai netinka – tada nesiimk. Kurk tamsta privačiai rinkai, ir kuo geriausios sėkmės.

  • Tvankstas:

   Pavyzdžiu galėtų imti Salvadorą Dali : savo masturbacines fantazijas perkėlė į tepliones ir turtingiems amerikonams kvailiams iškišo.
   Senatvėje pats paatviravo, kad jo kūriniai tėra mėšlas, kurį pirko turtingi idiotai.
   Galėtų ir Lukiškių Bunkerinis užsiimti gugenhaimų kūrimu, prasisuks nereaaaliai kaip mieninykas.

 9. Kas yra Kaunas Lietuvos vientisumo, lietuvybės išsaugojimo Vilniuje atžvilgiu dar derėtų labai pagalvoti. Vien Burokevičiaus kariniai veiksmai Sausio 13-ąją (Kaune jie nebuvo vykdyti) rodytų, kad jo, kaip ir savo metu Pilsudskio, tikslas buvo išvyti Lietuvą vien iš Vilniaus. Gerai, kad tą Sausį Seime radosi šalto basanavičiško proto ir jis į Kauną “nesinešdino”… Garbė jam dėl to. Manau, jog šie faktai yra pakankamai iškalbingi, kad susivoktume klausime…

 10. Algimantas L.:

  Kai vakar išgirdau savo buvusio bendradarbio Romo Pakalnio sūnų, dabartinį Vilniau vyriausią architektą Mindaugą Pakalnį, per LTV pasakojant apie visada „buvusią kalvotą Lukiškių aikštę“, prisiminiau kolegą, tuometinį Botanikos instituto direktorių Romą Pakalnį, ir pagalvojau: „obuolys nuo obels netoli tekrenta“. Man, be to, daug maž aišku, kaip šis nežemiško veido nevidonas tapo miesto vyriausiu architektu, dabar niokojančiu mano gimtą miestą.

  Nedaug kas žino, kad Romas Pakalnis, kartu su „Eika“ generaliniu direktoriumi yra pagrobęs valstybės Botanikos institutui suteiktą keliasdešimties hektarų sklypą Santariškėse, kur tuo metu buvo vykdomi moksliniai eksperimentai.

  Visuotiniame Botanikos instituto susirinkime, kuris turėjo patvirtinti R.Pakalnio -“Eikos“ gešeftą, buvo sekamos pasakos, kad mainais už sklypą „Eika“ pastatys institutui fitotroną.

  Aš tuomet susirinkime pasisakiau, kad tai viso labo pasakos, gražus melas. Taip ir nutiko: institutas gavo špygą, „Eika“ – daugiamilijoninį žemės sklypą Vilniuje. Ką konkrečiai už „fitotroną“ gavo Romas Pakalnis aš nežinau, bet, kad jo „patriotizmas“ apsimestinis, savanaudiškas, aš turėjau galimybę įsitikinti ne kartą.

  Obuolys nuo obels netoli tekrenta, mieli tautiečiai.

  P.S.

  Pažvelkite į niokojamą Vinių ir nežemišką jo architekto veidą, jis daug ką pasako.

  • Tvankstas:

   ‘Eika’ ir panašios uab gali pastatyti tik LOCHOTRONĄ, tuo užsiima visą laiką : tyko, seka, pasigrobia ir pasisotina.
   Tai ir užsiima sėkmingų gešeftų dalininkai sekančiuose sėkmę nešančiuose gešeftuose.

  • Žemyna:

   Už tai ir palaiminami Šeškinės kalvų fone visokie kreivi, virstantys stiklainiai, lyg kokie nelaimės pranašai. Kokiu keturkoju kerėpla reikia būti, kad tokiame išskirtiniame amžiname kraštovaizdyje statytum tokius laikinos pop mados „šedevrus” ir teisintum tai tuo, kad kažkur užsienyje taip daro… Net ir Vakarai jau atsipeikėja, tai dabar tokiems „architektams” neliko nieko kito, kaip į godžių ambicingų tuščiagarbių valdomą provinciją bėgti ir savo „pasaulio stebuklą” siūlyti. Juk gandas apie mūsų „otkatų kultūrą” ir neveikiančius įstatymus, reik manyti, toli pasklidęs…

 11. o Kauna dabar niokoja:

  kitas Pakalnis. Aloyzas. Berods, Romo brolis……

 12. gal zinote:

  kiek Matijosaitis yra sumokejes mokesciu i Lietuvos biudzeta?Nepavyksta surasti internete nors viesu asmenu, meru &ect turto ir siumoketu mokesciu deklaracijos privalo buti viesos ir visiems prieinamos

 13. Žemyna:

  Tie, kas turėtų ištirti „konkurso” bylą, pakaktų išklausyti šiandienos „Kultūros savaitę” – ponas autorius pateikė pakankamai faktų apie „konkurso” imitaciją. Neminėsiu jų čia, nes autorius domisi tuo, kokie atgarsiai. Tačiau bent kiek reikalą išmanantys tuoj suves galus. Žinoma, autorius per patį pirmąjį rytinį interviu pateikė pakankamai informacijos, kad prokuratūra imtųsi ginti viešąjį interesą.

 14. Laisves kovu dalyvis:

  Ačiū kunigui R. Grigui už tiesos žodį. Tik ar išgirs nutautusi Kultūros ministrė, suliberalėję Šiuolaikinio meno centro menininkai ir liberalas Meras??/ Abejojame. galėtų žodį tarti ir kiti aukšti katalikų bažnyčios atstovai , tarti žodį už partizanų kovų, už visų kartų lietuvių tautos kovų įamžinimą. Tvirtybės teikė ir Lietuvą ginti vedė VYTIS, o ne kažkokia būda aikštės pakrašty.

 15. Perkūno Paukštis:

  Bunkeris – tai tas pats kančios garbinimas, kaip ir krikščionybė.
  CHA

 16. Žemyna:

  1) Lietuva yra viena iš Europos valstybių,
  2) Vilnius yra jos sostinė,
  3) Sostinė privalo turėti visus ženklus, akcentus, simbolius, kurie akivaizdžiai rodo, kokios šalies ir tautos tai sostinė. Taip pat privalo turėti vietas, kur vyksta sostinėms būdingi ceremonialai, ritualai, kur švenčiamos valstybinės šventės.
  4) Viena iš svarbiausių tokių vietų – atitinkamai įrengta aikštė aukščiausiojo lygio oficialioms iškilmėms, pagarbos atidavimo apeigoms, viešiems oficialiems ir šventiniams renginiams.
  Aikštė turi būti suprantama ir šalies piliečiams, ir garbingiems užsienio svečiams, todėl turi būti pritaikyta laikytis ir tarptautinių oficialių ceremonialų protokolo, turi atrodyti solidžiai, be jokių meninių provokacijų ar „žaismingų staigmenų”.

 17. Tas:

  Alko portale reikia skelbti, kada ir kur bus skelbiami taikus protestai.Reikia vienyti patriotiskai nusiteikusias jegas.

 18. mociute:

  vakarykscias Kaledu eglutes iziebimo sventes renginys akivaizdziai parode dabartines Kauno valdzios supratima ir poziuri i sventus dalykus……….
  Kad “praskalauti” vos ne puse milijono euru nebutina atimti is kaunieciu o ypac vaiku tikraji advento ir artejanciu paciu graziausiu metu svenciu – Kaledu laukimo ispudi ir dziaugsma primetant vulgaru ir nieko bendro nei su advenu nei su sv.Kaledomis neturinti zemo lygio sow ……

 19. elvyra:

  Tai kodėl norite statyti žemines. Juk projektas buvo skirtas Jums Vilniečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: