Nutarta padidinti mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimus (0)

Pinigai | alkas.lt

Pinigai | alkas.lt

Lapkričio 16 d. Seimas priėmė ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-1299(2), kuriais nusprendė padidinti minimaliuosius pareiginės algos koeficientus biudžetinių įstaigų darbuotojams. Už tai balsavo 82 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 6 seimo nariai.

Priimtomis pataisomis siekiama, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. nustačius 400 eurų MMA ir 132 eurų pareiginės algos bazinį dydį, jų dydžiai eurais nebūtų mažesni už nustatytą MMA ir atitiktų Darbo kodeksonuostatas, kad minimalusis darbo užmokestis – mažiausias leidžiamas

atlygis už nekvalifikuotą darbą. Tik D lygio pareigybėms pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma MMA dydžio – 400 eurų. Šiuo metu biudžetinėse įstaigose dirba apie 27 tūkstančiai nekvalifikuotų darbuotojų, kurie gauna 380 eurų atlygį (MMA).

Pakeitimais nutarta vidutiniškai 20 eurų padidinti minimaliuosius pareiginės algos dydžius kvalifikuotiems darbuotojams, specialistams ir struktūrinių padalinių vadovams bei jų pavaduotojams, kad šis dydis nesusilygintų su nekvalifikuotais darbuotojais.

2018 m. valstybės biudžeto projekte papildomai yra numatyta 3,8 mln. eurų mažiausiems pareiginių algų koeficientams padidinti. Taip pat įgyvendinant įstatymą 2017–2021 metais iš valstybės biudžeto asignavimų vykdytojams, valdytojams ir savivaldybėms kas metus numatyta po 16 mln. eurų įstatymų prieduose numatytiems minimaliesiems pareiginės algos dydžiams padidinti.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, dėl šių pakeitimų darbo užmokestis padidės 60 tūkst. darbuotojų, iš jų 27 tūkst. darbuotojų dėl MMA padidinimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: