„Mes ir jie“: Lietuvos sprendimai užsienio lietuvių nebestebina (video) (4)

Dalia Henke, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dalia Henke, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Konstitucinio teismo sprendimas dėl dvigubos pilietybės užsienio lietuvius kiek nuvylė, bet nenustebino. Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Henkės, į tokį patį klausimą jau ketvirtą kartą duodamas toks pats atsakymas. Dalia Henkė sako, jog atėjo laikas klausimą pateikti kitaip ir tikisi, kad taip bus padaryta.

Nuo pilietybės temos ir prasidėjo Audrio Antanaičio pokalbis su Dalia Henke. Šį pokalbį filmavo Arūnas Sartanavičius.Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Kategorijos: Alko radijas, Mes ir jie, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

 1. Tvankstas:

  Poniai Daliai Henkei :
  Konstitucija neleidžia turėti dvigubos pilietybės ir tai normalu, nes vienas pilietis gali turėti vieną pilietybę.
  Konstitucijos pakeitimas dėl pilietybės yra galimas referendume trimis ketvirtadaliais visų balso teisę turinčiųjų pritarimu.
  Kas ateis iš vis į referendumą, jei bent 40 % balso teisę turinčiųjų išvykę iš Lietuvos, o balsavimas internetu yra aiškus rinkimų klastojimas (pavyzdžiai rinkimuose Vokietijoje).
  Kiek balsuos referendume UŽ ? 15 ar 23 % ?
  Dvigubos pilietybės įteisinimo reikia 30.000 išeivių ir ta proga noriu kiekvienam siekiančiajam duoti pasiskaityti :
  L. Medelis. Neatsisakau ištikimybės: Unės Babickaitės patriotizmo pasaka, Alke, 2012 08 27

  Linkiu malonaus pasiskaitymo !

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponas Tvankstai, tamstos teiginys yra MELAS, MELAS, MELAS: “Konstitucija neleidžia turėti dvigubos pilietybės ir tai normalu, nes vienas pilietis gali turėti vieną pilietybę.” Ar esi penktoji kolona ar durnius?

 2. Žemyna:

  Katra pilietybė bus antraeilė? Anglija nei jokia kita Vakarų šalis su tuo nesutiks. Tada – Lietuva?
  O jei koks rimtesnis išbandymas abiems šalims – katra tada labiau rūpinsis garbioji ponia? Katrai atliks pilietinę pareigą?
  Ar bus, kaip su Vladimiru Iljičiumi būdavo – meilužei teisindavosi, kad dabar jis pas žmoną, žmonai – kad dabar pas meilužę, o pas eidavo į…. biblioteką, ir ten mokėsi, mokėsi, mokėsi.
  Žinoma, tie, kam reikia kuo daugiau pilietybių, greičiau ne į biblioteką, bet į Kanarus skubės, kad ten ramiai pasvarstytų, katros šalies didesnis patriotas jis yra…
  Kažkas panašaus į tuos pinigų plovėjus Kaune, gal supainiojusius, kaip vadinasi šalis, kurioje jie „studijuoja”, ir iš krūvos turimų pasų negalėjo atsirinkti, katrą dabar turėtų notarei paduoti.

 3. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Galiu parašyti komentarą, tačiau alko aferistai jo tikrai NEPRALEIS, nes ponas Audrys Antanavičius šiame interviu ištransliavo idiotišką teiginį, tai apie tai geriau kitur parašysiu, o ne alko aferistų, cenzūrastų portale. Taip pat problemų turi ir PLB vadovė Dalia Henkė. O tokiomis klaidomis priešas tik ir nori pasinaudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: