Seimo kultūros komitetas lankėsi Seinuose ir Punske (video) (8)

P. Maksimavičiaus nuotr.

P. Maksimavičiaus nuotr.

Spalio 5 d. Seimo Kultūros komiteto nariai vadovaujami Komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio lankėsi Punske ir Seinuose, kur susitiko su šio krašto lietuvių bendruomenėmis, aptarė gyvenančių lietuvių padėtį, švietimo ir kultūros puoselėjimo galimybes.

padėjo gėlių ant Lietuvos savanorių kapų Berznykuose, prie poeto ir vyskupo Antano Baranausko paminklo Seinuose ir jo kapo Seinų Švč. Mergelės Marijos bazilikoje. Kartu su Seinų parapijos klebonu Zbignevu Bzdaku (Zbigniew Bzdak) apžiūrėjo šiuo metu remontuojamas buvusios Seinų kunigų seminarijos patalpas, kur netrukus turėtų būti įkurta Lietuviška menė.

Komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas Gelūnas susitikimų metu akcentavo, kad „šio krašto žmonėms reikalingi tokie susitikimai, kurie primintų, kad jie yra mūsų tautiečiai, kita vertus – svarbūs ir praktinių – finansinių klausimų sprendimai. Svarbu išgirsti šio krašto žmonių poreikius – modernios sporto aikštelės Seinų lietuvių Žiburio gimnazijoje įrengimas, kuri prisidėtų prie teigiamų poslinkių, siekiant atlaikyti konkurenciją, išsaugoti mokyklos kokybiškumą ir patrauklumą. Taip pat svarbus Lietuviškos menės įkūrimas Seinų bazilikoje, kurioje bus eksponuojami lietuviški ženklai“.

Punske Lietuvos parlamentarai diskutavo apie Punsko lietuvių kultūros namų veiklą, apsilankė Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos įrengtose lietuvių liaudies meno dirbtuvėse, senojoje klebonijoje-muziejuje. Punsko parapijos vikaras kun. Marius Talutis svečiams papasakojo apie Punsko parapijos istoriją, aprodė puošnią Punsko Švenčiausios Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčią.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Žemyna:

  O liberalų vedlys irgi jau taip pažengęs, kad net gali jau sau leisti paprašyti audiencijos pas patį Georgijaus juostelės kavalierių! Kad įsiprašytų į jo draugus. Tiesiog džiaugsmas užlieja širdį matant, kaip tobulėja mūsų partijų „elitas” – jau gal 3 partijos varžosi, katrai iš varžovių Juostelė suteiks garbę…

 2. Albinas Vaškevičius:

  O tai kuris tas Georgijaus juostelės kavalierius?

 3. Žemyna:

  Šis tas iš anksčiau
  V.Tomaševskis pasijuto Vilniaus šeimininku: derėsis ir su R.Šimašiumi, ir su A.Zuoku, ir su G.Palucku

  O desertui :
  Irena Šiaulienė apie dešimt iš socialdemokratų metamų narių: „Partija nutarė nuskinti žiedą“
  15min.lt

 4. Kaip atrodo su “valstiečiais” dedasi visi socdemų lenkinistai, tai dar sykį patvirtina “valstiečiuose” slypintį lenkinizmą – toks tokį pažino ir… Tai rinkėjų gauta pamoka dėl lenkinizmo pavojų būsimiems Seimo, kitų valdžių rinkimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: