Baisiausios masinės žudynės JAV nusinešė 58-ių žmonių gyvybes (video) (0)

Baisiausios masinės žudynės JAV nusinešė 58-ių žmonių gyvybes | Youtube.com stop kadras

Baisiausios masinės žudynės JAV nusinešė 58-ių žmonių gyvybes | Youtube.com stop kadras

Spalio 1 d. vakarą Las Vegase per kantri muzikos šventę „Route 91 Harvest“ vietos gyventojas 64-ių metų Nevados valstijos gyventojas Stefanas Padekas (Stephen Paddock) iš viešbūčio-kazino „Mandalay Bay Resort“, apie 22 val. vietos laiku apšaudė koncerto dalyvius. Lietuvoje tuomet buvo 8 val. ryto..

Mažiausiai 58 žmonės žuvo, api 515 buvo sužeista. Užpuolikas į minią šaudė iš viešbučio 32-ojo aukšto, kuriame ir žuvo. Iš pradžių buvo pranešta, kad kambario duris susprogdinę pareigūnai banditą nukovė, tačiau vėliau policijos atstovai patikslino, kad nusikaltėlis nusišovė pats dar prieš atvykstant policijai.

Įtariamojo kambaryje policija rado aštuonis ginklus. Las Vegaso policijos departamentas pranešė, kad daugiau įtariamųjų nenustatyta ir kad užpuolikas veikė vienas.

Klausytis koncertų buvo susirinkę apie 40 tūkst. žmonių.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“ pranešė dienraštis „Independent“. Pasak leidinio, teroristų teigimu išpuolį įvykdęs asmuo atsivertė į islamą prieš kelis mėnesius.

Tuo tarpu FTB kol kas neigia, kad žudiko sąsajas su teroristais.

Šis išpuolis buvo daugiausiai aukų nusinešęs per visą ginkluotų išpuolių JAV istoriją.

Naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad jai pavyko susisiekti su S. Padeko broliu Eriku, kuris sakėsi yra apimtas siaubo:  „Mes neįsivaizduojame. Esame apimti siaubo. Mes reiškiame užuojautas visiems nukentėjusiesiems.“

Spalio 2 d. užuojautą dėl išpuolio Las Vegase Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Donaldui Trampui savo ir tautos vardu pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šio tragiško įvykio akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms ir artimiesiems, susitelkimo ir vienybės Las Vegaso ir JAV žmonėms.

JAV prezidentas D. Trampas pirmadienį paskelbė, kad išreiškiant pagarbą žuvusiesiems Las Vegase vėliavos turės būti nuleistos lygi pusės stiebo iki spalio 6 dienos saulės laidos.

D.Trampas sakė, kad „tragedijos ir siaubo akimirkomis Amerika visada susivienija“. „Piktadariai nesugriaus mūsų vienybės. Mūsų ryšio nenutrauks smurtas “, – sakė JAV prezidentas ir šios tragiškos netekties akivaizdoje ragino visus amerikiečius būti vieningais.

Pirmadienio naktį naktį gedulo ženklan Paryžiuje užgeso Eifelio bokšto šviesos. Taip išreikšta pagarba žuvusiems per Las Vegaso ir Marselio išpuolius. Mat spalio 1 d., sekmadienį, dar gerokai prieš išpuolį Las Vegase, prie traukinių stoties antrame pagal dydį Prancūzijos mieste Marselyje galvažudys peiliu nudūrė dvi jaunas moteris.

Atsakomybę už abu teroristinius išpuolius prisiėmė „Islamo valstybės“ grupuotė paskelbusi apie tai per savo naujienų agentūrą „Amaq“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: