Pradedamas rengti Lietuvos dviračių takų plėtros planas (0)

Pradedamas rengti Lietuvos dviračių takų plėtros planas | lrv.lt nuotr.

Pradedamas rengti Lietuvos dviračių takų plėtros planas | lrv.lt nuotr.

Siekiant paspartinti dviračių takų plėtrą Lietuvoje, pradedamas rengti Lietuvos dviračių takų plėtros planas, kurio pagrindinis tikslas – nustatyti dviračių takų plėtros žingsnius nacionaliniu lygmeniu ir juos įgyvendinti.

„Šiuo metu, Lietuvoje, dviračių takų plėtra vyksta pernelyg lėtai, trūksta jungčių tarp nutiestų dviračių takų ruožų, rengiant ir tiesiant dviračių takus, ne visada įvertinami būtini eismo saugos reikalavimai, nėra aiškaus ženklinimo, nepažymėti tarptautiniai dviračių maršrutai“,– pabrėžė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.Susisiekimo ministro teigimu, šaliai reikalingas vientisas, nepertraukiamas dviračių takų tinklas, jungiantis svarbiausius šalies miestus, lankytinas vietas, kultūros paveldo vietas. Taip pat svarbu įdiegti ir dviračių takų žymėjimo bei maršrutinio susisiekimo tinklą.

Siekiant, kad planas būtų naudingas ne tik dviračių naujovių kūrėjams, numatyta, kad kuriamas dviračių takų plėtros žemėlapis bus interaktyvus ir visiems prieinamas internetu.

Susisiekimo ministerijos sudarytos tarpžinybinės Dviračių transporto priežiūros komisijos sumanytas Lietuvos dviračių takų planas, turėtų padėti užtikrinti, kad šiuo metu tiesiami pavieniai dviračių takų ruožai būtų sujungti į vieną tinklą, kuris turėtų vieningą dviračių takų ženklinimo ir maršrutinio jungimo sistemas. Tai leistų plėtoti naujus, pagerinti esamus dviračių takus ir jungtis su jais. Taip pat padėtų lengviau susigaudyti dviračių trasų tinkle ar surasti reikiamą kelią.

Parengtame dviračių takų plėtros plane turėtų būti numatytas dviračių takų pritaikymas prie geležinkelio, vandens ir kelių transportu, „magistralinės“ dviračių takų trasos ir jos sujungtos su valstybinės reikšmės dviračių takų tinklu.

Plano rengimo metu, siekiant, kad jis būtų visapusiškai pagrįstas ir kuo geriau atitiktų šalies gyventojų bei tarptautinio turizmo poreikius, bus bendradarbiaujama su Aplinkos ir Ūkio ministerijomis, Valstybiniu turizmo departamentu, valstybine saugomų teritorijų tarnyba, Lietuvos dviratininkų bendrija ir įstaigomis, šalies savivaldybėmis, miškų urėdijomis.

Valstybės lygmeniu parengtas planas turėtų sukurti dviračių takų plėtros planą ir tapti pagrindu tolesniems darbams.

Planą rengia Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Save

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: