Socialdemokratai traukiasi iš valdančiosios koalicijos, L. Linkevičius – lieka (1)

Gintautas Paluckas | Alkas.lt koliažas

Gintautas Paluckas | Alkas.lt koliažas

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį nubalsavo už traukimąsi iš valdančiosios koalicijos. Balsavime dalyvavo 195 LSDP tarybos nariai, iš kurių 140 palaikė šį sprendimą, 46 buvo prieš ir 9 susilaikė. Socialdemokratų taryba taip pat patvirtino rezoliuciją, kurioje išsakyta daug kritikos Vyriausybei.

Apie tai, kad koalicinė sutartis turėtų būti peržiūrėta LSDP pirmininkas G. Paluckas prabilo dar tada, kai liepos 11 d. valdančiosios koalicijos partneriai „valstiečiai“ su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) parama pradėjo urėdijų reformą, kuriai prieštaravo LSDP. Socialdemokratų buvimo valdančiojoje koalicijoje klausimą po to svarstė partijos skyriai, iš kurių 44 pasiūlė trauktis iš koalicijos, 8 siūlė persiderėti, 7 pareiškė norą likti koalicijoje, o 1 savo pozicijos nepateikė.

LSDP pirmininkas G. Paluckas tvirtino nebijantis partijos skilimo, nes sprendimas priimtas neabejotinos daugumos. Anot jo, politinio pasitikėjimo pareigas užimantys partijos atstovai (Seimo komitetų pirmininkai, ministrai) turės apsispręsti per savaitę. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius jau yra pareiškęs, kad laikysis partijos sprendimo, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiuo metu yra komandiruotėje užsienyje, o teisingumo ministrė Milda Vainiutė yra nepartinė.

Tačiau M. Sinkevičius sakė nežinantis, kuo gali baigtis toks sprendimas ir ar visi partiečiai susitaikys su juo taip, taip, kaip jis. Jis taip pat teigė nematantis plano, ką partija ketina daryti, pasitraukusi į opoziciją.

Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis, anksčiau pasisakęs už tai, kad reikėtų likti koalicijoje, taip pat sakė paklusiąs tarybos sprendimui. Tačiau anksčiau jis yra sakęs, kad dalis LSDP frakcijos Seime narių po sprendimo trauktis iš koalicijos gali išeiti iš frakcijos.

Tarybos sprendimui nepritariantys LSDP atstovai Seime teigia, kad su traukimusi iš koalicijos nesutinka net 14 frakcijos narių, o pritaria jam tik 3 (Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė ir Algimantas Salamakinas). Neatmetama galimybė, kad LSDP frakcijos Seime dauguma gali nevykdyti Tarybos sprendimo.

Šiuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijai Seime priklauso 56 Seimo nariai, Lietuvos socialdemokratų frakcijai – 19, tad valdančiajai koalicijai priklausė 75 Seimo nariai iš 141. Tad po visų ar dalies socialdemokratų pasitraukimo iš koalicijos Vyriausybė nebeturės daugumos paramos Seime.

Tuo tarpu socialdemokratų deleguotas Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pareiškė norintis likti užsienio reikalų ministru ir jau pirmadienį pateiks pareiškimą trauktis iš partijos. Tokiu būdu L. Linkevičius tikisi toliau likti ministru. Anot jo, partijos sprendimas trauktis iš valdančiosios koalicijos yra nesavalaikis, nelogiškas ir neatsakingas, pagrįstas jausmais ir žalingas valstybei. Jis taip pat stebėjosi, kaip LSDP galės oponuoti Vyriausybės programai, kurią pati sudarė kartu su „valstiečiais“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. EJ:

    Teisingai desto mintis L.Linkevicius- svarbiausia likti “naudingu” valstybei ir pasilikti ministeriu- koks skirtumas kokiai partijai priklausai- ne tame “esme”….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: