Molėtų krašte mokyklos domisi baltiškuoju paveldu (2)

Vorenu_piliakalnis_wikipedija.org

Vorėnų piliakalnis | wikipedija.org nuotr.

Molėtų gimnazija kartu su rajono Suginčių ir Inturkės pagrindinėmis mokyklomis mini Europos paveldo dienas susipažindamos su Lietuvos karaliaus Mindaugo laikų, XIII a., piliavietėmis. Remiantis archeologo Gintautas Zabielos išvadomis, svarbiausios Mindaugo laikų Rytų Lietuvos pilys buvo Vilniaus, Bražuolės, Kernavės, Ukmergės, Šeimyniškėlių–Vorutos, Taurapilio, Šeimyniškių–Užpalių ir Vozgėlių.

Rugsėjo 15-17 d. pažintinės kelionės metu bus aplankytas Šeimyniškėlių–Vorutos piliakalnis, ant kurio stovėjo viena svarbiausių karaliaus Mindaugo pilių. Istorikų Tomo Baranausko ir Gintautas Zabielos nuomone, būtent Voruta buvo Mindaugo laikų Lietuvos sostinė. Mokiniai dalyvaus mokomosiose programose ant Šeimyniškėlių ir Kernavės piliakalnių. Pakeliui bus susipažinta ir su Kulionių, Taurapilio, Narkūnų ir Ukmergės piliakalniais. Bekeliaudami mokiniai pasidalins mokyklose surinkta temine informacija, papildys ją naujais faktais.

Šiuo projektu siekiama paskatinti mokinius domėtis Lietuvos priešistore, mūsų valstybės ištakomis ir piliakalniais, apjungti mokomuosius dalykus ir neformalųjį švietimą, ugdyti mokinių bendrąsias ir dalykines kompetencijas. Be dalykinių žinių, integruotoje projektinėje veikloje mokiniai įgyja ir medijų raštingumo įgūdžių, bendradarbiauja ir mokosi teoriją taikyti praktikoje.

Projektas yra akcijos „Globojame piliakalnius“ dalis.

Paveldo dienos_plakatas

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: