Kaune paminėtos „Lietuvos aido“ 100-ųjų metinės (nuotraukos) (0)

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos nuotr.

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos nuotr.

Rugsėjo 6 d. LK Kauno karininkų ramovėje vyko laikraščio „Lietuvos aidas“ 100-ųjų metinių minėjimas ir prof. Onos Voverienės knygos „Lietuvos aidas“ – tautos mokykla“ pristatymas.

Prof. O. Voverienės mintis apie „Lietuvos aidą“: „Lietuvos aidas“, pradėtas leisti 1917 m. rugsėjo 6 d., vokiečių okupacinės valdžios aplinkybėmis neplatino jokios informacijos apie politikos aktualijas, partijų tarpusavio kovas, ginčus ir nesusipratimus Lietuvos Taryboje, kurių, be jokios abejonės, būta, o pasirinko vieną prioritetą – Lietuvos nepriklausomybės siekį: skaitytojams neturėjo kilti jokių abejonių dėl šio siekio įgyvendinimo realumo.„Lietuvos aidas“ spausdino svarbiausius valstybinius dokumentus, aktualius straipsnius, žinias iš viso pasaulio. Numerį su 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktu uždraudė leisti okupacinė vokiečių cenzūra, bet jis buvo atspausdintas ir išplatintas slapta. Laikraštis buvo įkurtas ir ėjo Lietuvos Tarybos iniciatyva.

Pirmasis „Lietuvos aido“ leidėjas ir redaktorius buvo Antanas Smetona. „Lietuvos aido“. Laikraštis buvo leidžiamas 1917–1919 m., vėliau 1928–1940 m. O dabar eina nuo 1990 metų ir vyriausioji redaktorė yra Rasa Čemeškienė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: