Klaipėdoje prasideda 58-oji Jūros šventė (programa, tiesioginė transliacija) (0)

jurossvente.lt nuotr.

Jurossvente.lt nuotr.

Netrukus Klaipėda paskęs 58-osios Jūros šventės šurmulyje. Kviečianti ATRASTI KITOKIĄ, liepos 28–30 dienomis, šventė dovanos daugybę jūrinių akimirkų, kokybiškų, intriguojančių, specialiai Jūros šventei sukurtų projektų, koncertų, teatrinių pasirodymų.

Jūros šventės eisena tiesiogiai internetu

Svarbiausias ir didžiausias pirmosios Jūros šventės dienos – liepos 28 akcentas, sujungiantis miestą ir jo žmones – DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA. Globojama VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, eisena iš J. Janonio gatvės prasidės 18 val.

Toliau eisenos dalyviai keliaus Herkaus Manto gatve, pasuks į Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. ir pasieks Kruizinių laivų terminalą. Eisenos dalyvių pristatymas numatytas už Pilies tilto. 19 val., tradiciškai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, bus pakelta Jūros šventės vėliava ir paskelbta  šventės pradžia.

Šventės rengėjai teigia, jog eisena kasmet auga ir plečiasi, todėl jos dydis tampa tikru galvosūkiu, mat į eiseną įtraukiama stambiagabaritė technika bei išradingos kompozicijų. Šį kartą eisenoje žygiuos 70 kolektyvų ir įstaigų, kurių dalyvių skaičius turėtų siekti 8000. Anot eisenos koordinatoriaus Karolio Pronckaus, bendras eisenos rikiuotės ilgis – net 2 kilometrai.

„Šį kartą entuziastingos varžybos vyksta dalyvių skaičiumi ir garsu. Vieni buria didžiulius kolektyvus pakviesdami draugus, giminaičius ir devintos eilės pusbrolius, kiti repetuoja garsius ir audringus pasirodymus. Itin gausus žada būti krepšinio klubas „Neptūnas“, į eiseną pakvietęs visus savo sirgalius. Tiesa, eisenoje žygiuos ir kita Klaipėdos sporto pažiba – rankinio klubas „Dragūnas“, – Karolis Pronckus.

19 val. Kruizinių laivų terminale, pakėlus Jūros šventės vėliavą, įvyks oficialus šventės atidarymas.

Didžiąją Jūros šventės eiseną tiesiogiai bus galima stebėti čia:

Atgimimo aikštėje – pasaulinė premjera

Didžioji Jūros šventės naujiena – Atgimimo aikštės transformacija, kurios pokyčiai ir nuotaika kvies žaviems susitikimams ir poilsiui, visu savo ryškumu vilios jau penktadienį. Šventės organizatoriai VšĮ „Klaipėdos šventės“ vieną didžiausių Klaipėdos senamiesčio aikščių keičia į didelę, gaivią, jaukią ir draugišką poilsiui zoną. Aikštės epicentre – elegantiškas miesto fontanas, kurio atspindžiai ir vandens kalba žada nustelbti miesto šurmulį.

Išskirtinę atmosferą Atgimimo aikštėje kurs pirmą kartą Klaipėdoje rengiamas festivalis „Klaipėda Piano Masters“. Penktadienio vakarą, nuo 21 val., Atgimimo aikštė taps išskirtinio reiškinio liudininke – čia vyksiančio koncerto metu skambės sutrumpinta A. de Saint-Exupery knygos „Mažasis Princas“ versija, apipinta Prancūzijos kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Auksinio scenos kryžiaus laureatas, aktorius Vaidotas Martinaitis, kuris skaitys Mažąjį princą ir 25 pianistai iš Lietuvos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Čekijos, Bulgarijos, Rumunijos, Moldovos, Latvijos ir Estijos, taps jaukios penktadieninės Atgimimo aikštės akcentu. Idėjos ir programos autorius – Gintaras Januševičius.

Dėmesio centre – trupė iš Prancūzijos „Demain on Change Tout“

Septintoji „Teatrinio veiksmo gatvė“ pristato išskirtinius projektus ir netikėtas improvizacijas. Penktadienį, Jūros šventės svečiai kviečiami pagauti išskirtinį Jūros šventės projektą – trupę Prancūzijos „Demain on Change Tout”. Tai milžiniškos žmogaus paukščio lėlės ir jį lydinčių muzikantų – chimerų orkestro kelionė po miestą. Melancholiško žvilgsnio žmogaus ir stručio hibridas myli bei skanauja viską, ką randa. Jis yra paštininkas, poetas ir klajūnas, nepriklausantis jokiam pasauliui. Neįprasto, bet užburiančio šou trukmė 45 min. Pasirodymai šį vakarą vyks 17.00, 20.00 ir 22.00 val.

Teatrinius pasirodymus vakarop pradės ir klaipėdiečių trupė „Tam kartui“su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu, Reda Striškaite, Tomu Kastravicku.  „Turbūt ne vienas iš mūsų, žvelgdamas į nespalvotas ūsuotų ponų ir skybėlėtų damų fotografijas, ar subraižytoje kino kronikos juostoje stebėdamas nerangiai judančius ir nenatūraliose pozose sustingusius žmones, susimąsto, o koks buvo jų tikrasis gyvenimas, kaip jie elgėsi prieš šimtą metų. Ateikite pas mus ir pabandykime sužinoti kartu“, – sako Marijus Kučikas.

„Teatrinio veiksmo gatvės“ programoje ir pantomimos teatras „A“ į šventę plaukiantis spalvingu MIMŲ LAIVU. „Teatrinio veiksmo gatvės“ amfiteatras įsikurs Turgaus g. Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba ir LR Kultūros ministerija.

Penktadienio programa:

17.00, 19.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”

19.30, 21.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“

16.00, 20.00, 22.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.

Šokantys fontanai su Pajūrio smilgomis

Vienas laukiamiausių Jūros šventės renginių – šokančių fontanų šou ir vėl kviečia į Jono kalnelio užutėkį. „Miesto garsai“ – taip šį kartą pristatoma unikali šokančių fontanų programa, kurią papildys „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ metų simboliai – SMILGININKAI. Choreografės Agnijos Šeiko ir šviesos menininko Lino Kutavičiaus sukurtos šviečiančios smilgos atspindi Pamario krašto žmogaus ir gamtos bendrystę, trapumą ir stiprybę. Fontanų projekto choreografė Daiva Palubinskaitė, atlieka – „Padi Dapi Fish“ šokėjai ir savanoriai. Muzikos autorius – Kristijonas Lučinskas.

Renginio organizatoriai, kartu su projektą dovanojančia AB „Klaipėdos nafta“ du šventinius vakarus kviečia pasinerti į subtilią muzikos ir vandens, šviesos ir erdvės draugystę. Fontanų šou vyks liepos 28, 29 d., 22.30, 23.30, 0.30, 1.15 val.

Turizmo skveras

Penktadienį, 16.00 val., iškilmingai bus atidarytas ir „Turizmo skveras“. Lietuvos miestų ir kaimyninių miestų bendrystę skatinantį projektą pradės atlikėja iš  Ukrainos – Lenara. Renginio svečius pasitiks miesto šeimininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Atidarymo ceremonijoje dalyvaus ir svečias iš Latvijos – Girts Kronbergs – Liepojos miesto dūmos pirmininko pavaduotojas investicijų ir turizmo klausimais, Žygimantas Pavilionis – Lietuvos tarptautinių ryšių plėtros ekspertas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV bei Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos l.e.p. direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Turizmo skvere“ – staigmenos, žaidimai, nuolaidos poilsiui Lietuvoje, kelionių žemėlapiai ir pramogų planas kiekvienam vasaros savaitgaliui. „Turizmo skveras“ įsikurs Dienovidžio skvere (Tomo g. 10).

Tautinio paveldo krantinė „TAI, KAS TIKRA“

Išskirtinė ir savita Lietuvos etninė kultūra ir jos tautinis paveldas Jūros šventės dienomis bus pristatomi krantinėje „Tai, kas tikra“. Šiauriniame rage įsikūrusioje krantinėje „Tai, kas tikra“ užsukę lankytojai ras tik laiko patikrintus, sertifikuotus, Lietuvoje gyvenančių tautų tradiciją atitinkančius, nemasinės gamybos amatininkų dirbinius iš keramikos, medžio, tekstilės; rankų darbo mėsos gaminius, duonos.

„Esu įsitikinęs, jog pasaulis ieško ne tautų panašumo, o savitumo, todėl tradiciniai kaimiški gaminiai ir amatai – ideali vietinio savitumo išraiškos forma. Autentiški, kaimiški gaminiai ir produktai gražiai dera su vis labiau populiarėjančiomis ekologijos, natūralizmo idėjomis. Didžiuokimės ir vertinkime „TAI, KAS TIKRA“, – Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Iškilmingas krantinės „Tai, kas tikra“ atidarymas šiandien, liepos 28 d., 13 val. Dalyvauja LR Žemės ūkio ministras Bronius Markevičius.

Penktadienio muzika įvairiems skoniams

Tarp daugybės Jūros šventės renginių ir išskirtiniai muzikiniai projektai. Didieji šventiniai koncertai kaip jau įprasta užpildys Kruizinių laivų terminalo didžiąją sceną. Penktadienio muzikinėje programoje – grupė „Lemon Joy“, klaipėdiečiai „Royce“, „Eurovizijos“ dainų konkurse abejingų neplikusi, įspūdinga ne tik savo išvaizda, bet ir balsu, Latvijos atlikėja „Aminata“. Teatro aikštės penktadieninę programą pristatys telekomunikacijų bendrovė „Balticum“. Programoje grupių „SUBTILU-Z“, „Biplan“ bei atlikėjos Girmantės pasirodymais. Vakarą vainikuos diskoteka su Vladu Straupu ir „Visų laikų geriausia muzika!“.

KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALAS:

20.00  Grupė „Lemon Joy“

21.30  Grupė „Royce“

23.00 Atlikėja AMINATA ir grupė (Latvija)

0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su DJ Endrio

TEATRO AIKŠTĖ:

PENKTADIENIS TEATRO AIKŠTĖJE SU „BALTICUM TV“

20.00 Grupė „Subtilu-Z“

21.00 Atlikėja Girmantė ir grupė

22.30 Grupė „Biplan“

„Kino pavasaris“ svečiuose pas „Menų zoną“

Vakar prasidėjo ir dar viena Jūros šventės naujiena – jungtinė „Kino pavasario“ ir „Menų zonos“ erdvė. Stadione prie KKKC Parodų rūmų (Aukštoji g. 5), tris Jūros šventės vakarus pristatys lietuviškus filmus, kvies į susitikimus su įdomiais filmų režisieriais, kūrybines dirbtuves, dizaino, fotografijos ir dailės parodas. 

Programa:

16.00–21.00 Fotografo Artūro Šeštoko ambrotipijų fotografavimo kūrybinės dirbtuvės
17.00 Didžiausio fotoaparato prototipo Lietuvoje „Camera Obscura“ atidarymas
18.00 Grupės „Abudu“ koncertas
20.00 Grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ koncertas

KINO PAVASARIS „JŪROS ŠVENTĖJE“.
22.30 Filmas „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas, 2017, 10 min.)
22.45 Filmas „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys, 2017, 10 min.)
22.55 Susitikimas su režisieriumi Gediminu Šiauliu
23.45 Filmas „Motinos diena“ (rež. Kamilė Milašiūtė, 2017, 13 min.)
00.00 Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamos 
MENŲ ZONA, Aukštoji g. 5

ATSISIŲSTI PROGRAMĄ (LT)
Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: