Pradėti žemės darbai Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite (0)

Gedimino kalnot varkymo darbai

Gedimino kalnot varkymo darbai

Šiandien, liepos 25 d.,  Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite darbų vykdytojai – UAB „Rekreacinė statyba“ – užkėlė specialiai šiems žemės darbams šveicarų pagamintą „eskavatorių-vorą“, kuris padės įrengti gruntinius pagrindus nuošliaužos pažeistame šlaite, sumontuojant drenažinę sistemą ir tinkladėžes (gabionus).

Planuojama, kad šią savaitę šiaurės vakarų šlaite, nepažeidžiant Gedimino kalno natūralios geologinės struktūros, bus nulyginti nuošliaužos kūne susidarę supiltinio grunto kauburiai. Atlikus šiuos darbus, rugpjūčio mėnesio pradžioje, bus pradėta montuoti drenažinė sistema, įrenginėjamos tinkladėžės (gabijonai), pripildytos įvairios frakcijos dolomitine skalda, atkuriamas buvęs žemės paviršius. Darbus šiaurės vakarų šlaite planuojama baigti 2018 m. antroje pusėje.

Gedimino kalno pietrytinio šlaito ilgalaikių tvarkybos darbų projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį. Lygiagrečiai pietrytiniame šlaite ir Aukštutinės pilies rūmų liekanose projektuojami ir vykdomi neatidėliotini darbai, pasirengiant artėjančiam žiemos sezonui, bei atliekami nuolatiniai Gedimino kalno šlaitų stebėjimo darbai.

Primename, kad prieš porą savaičių Gedimino kalne buvo įgyvendintas prevencinių priemonių planas: Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariais nelaidžia vandeniui danga išklojo Aukštutinių rūmų kiemelius ir teritoriją tarp rūmų sienų ir gynybinės sienos. Taip pat nelaidžia vandeniui danga uždengta archeologinių tyrimų vieta kalno aikštelėje. Speciali danga lietaus vandeniui neleidžia susigerti į gruntą ir jį nukreipia į miesto nuotekų sistemas. Taip pat buvo patikrintos ir išvalytos lietaus nuvedimo sistemos.

Paskutines dvi savaites situacija stebima 24 valandas per parą, pastebėjus grunto deformacijas pagal iš anksto sutartą reagavimo protokolą iš karto taikomos prevencinės priemonės – nukasamos susiformavusio grunto briaunos, išlaikant ir jų atramines savybes. 

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: