Knygoje pristatomi Europos gamtos parkai (0)

knyga apie Europos parkus_vstt.lt

vstt.lt nuotr.

Neseniai EUROPARK federacijos ir Vokietijos gamtos parkų asociacijos išleistoje knygoje anglų kalba „Living Landscapes“ publikuotas straipsnis ir apie Lietuvos regioninius parkus. Tai yra pirmoji tokio pobūdžio knyga, kurioje pristatomi Europos regioniniai, gamtos ir kraštovaizdžio parkai.

Europoje yra beveik 900 regioninių (dar kartais vadinamų gamtos arba kraštovaizdžio) parkų, kurie įsteigti 20-yje Europos sąjungos valstybių narių, taip pat Šveicarijoje ir Norvegijoje. Lietuvoje yra 30 regioninių parkų, kurie šiais metais švenčia steigimo 25-metį.

Knygos „Living Landscapes“ 110-113 puslapiai skirti Lietuvos regioniniams parkams. Pristatoma mūsų krašto regioninių parkų valdymo struktūra, veiklos pobūdis, finansavimo šaltiniai, sėkmės projektai ir gerosios patirtys. Skaitytojams pateikiama informacija apie pritaikytą lankymui regioninių parkų infrastuktūrą: lankytojų centrus, apžvalgos bokštus, pažintinius takus, sutvarkytus gamtos paminklus. Straipsnyje dėmesys skiriamas ir regioninių parkų ekologiniam švietimui bei naujoms gamtos mokykloms. Lietuvos regioniniai parkai užima beveik 7 procentus visos mūsų krašto teritorijos. Tai yra išskirtinės saugomos mūsų krašto vietos. Išsamioje publikacijoje, iliustruotoje daugybe nuotraukų, pristatoma Lietuvos regioninių parkų šių dienų panorama.

Knygoje pateikiama informacija ir apie kitų Europos šalių regioninius/gamtos parkus. Tarkim, mūsų kaimyninė Latvija turi 42 gamtos parkus ir saugomas kraštovaizdžio teritorijas. Lenkijoje yra 121 kraštovaizdžio parkas, Vokietijoje – 103 gamtos parkai, kurie užima beveik 34 procentus visos šalies teritorijos.

Knyga „Living Landscapes“ elektroniniu formatu pasiekiama čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: