Draudikai skaičiuoja vakarykštės audros nuostolius (0)

audra-medis-auto-mirror.co.uk-nuotr

mirror.co.uk nuotr.

Draudikai skaičiuoja, kad vakarykštė liūtis ir audra klientams, apsidraudusiems savo turtą sukėlė ne mažiau kaip 200 tūkstančių eurų žalos. Registruoti pranešimai apie sulietas patalpas, rūsius, ant automobilių užvirtusius medžius ir stipraus vėjo apgadintus namų stogus, kaminus, kitas apdailos detales. Vakarykščiai žaibavimai sugadino įvairius elektronikos prietaisus, modemus, kompiuterius, televizorius.

„Šiomis dienomis Lietuvą skalbiančios stiprios liūtys su žaibavimais ir audringu vėju yra kol kas daugiausiai nuostolių sukėlusi stichija šiemet. Labiausiai nukentėjo Vilnius, Kaunas ir kai kurie pietiniai rajonai, mat audra keliavo nuo Lenkijos pusės. Vidutinis nuostolis, neskaičiuojant keleto labai didelių žalų sieks 620 eurų, automobiliams – 2600 eurų. Tikslūs nuostoliai bus aiškūs, kuomet sugadintas turtas išdžius, mat vandens žalos ypatingos tuo, kad realūs jų padariniai išryškėja tik visiškai išdžiovinus sulietą patalpą ar daiktą“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų valdymo skyriaus vadovė Viktorija Katilienė.

Draudimo ekspertai, remdamiesi ne vienerių metų statistika sako, kad šių metų „audrų sezonas“ tik prasideda. Nuo gegužės gamtos stichijų sukeliami nuostoliai išauga 4-5 kartus, palyginti su kitais metų laikais. Iki šios buvo registruotos dvi didesnės audros: gegužės 31 dieną, kai buvo gautas 41 pranešimas apie žalas, nuostolių suma – 19 tūkstančių eurų,  birželio 20 dieną – 40 nukentėjusiųjų, nuostolių suma – 14 tūkstančių eurų.

Vien Vilniuj praūžus galingai vasaros liūčiai, bendrovės „Grinda“ miesto avarinė tarnyba per parą gavo daugiau nei 500 gyventojų pranešimų; užfiksuota 200 avarinių situacijų sostinės gatvėse, gyvenamųjų namų teritorijose ir pastatuose. “Grinda” skaičiuoja, kad avarijų likvidavimo išlaidos sieks apie 15 tūkst. eurų.

„Siautusios stichijos padarinius nuo pat pirmųjų pranešimų likvidavo jau iki tol ypatingoje parengtyje buvę avarinės tarnybos ekipažai. Didėjant pranešimų kiekiui, buvo mobilizuota beveik 100 bendrovės darbuotojų. Iš viso nelaimės padarinius likvidavo 20 ekipažų, dirbo apie 30 technikos vienetų“, – teigia „Grindos“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Miesto tvarkymo darbai tęsėsi visą parą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: