Į Neringą sugrįžta šventė, kuri sujungia muziką ir ekologiją (video) (0)

Nepaklusniuju zemė. Muzikos ir ekologijos festivalis

Nepaklusniųjų žemė. Muzikos ir ekologijos festivalis | rengėjų nuotr.

Liepos 7-14 d. pianistas Rokas Zubovas su būriu kitų muzikantų kviečia į XIII-ąją muzikos ir ekologijos šventę „Nepaklusniųjų žemė“. Nidos ir Juodkrantės scenose susitiks klasikinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėjai iš Lietuvos, Norvegijos ir Didžiosios Britanijos. Drauge su dailininkais ir įvairių ekologinių sumanymų įgyvendintojais muzikantai kvies pastebėti vieną svarbiausių šiandienos iššūkių – gebėjimą darniai sugyventi su gamta.

Šių metų programoje didelis dėmesys skiriamas minčiai, kad viskas yra mūsų rankose ir tik nuo mūsų priklauso, kaip gyvensime ateityje. Liepos 7 d. šventės atidarymo programoje skambės Bobo Dylano kūrinio „Lis sunkusis lietus“ (angl. „Hard rain’s gonna fall“) interpretacija, 14 d. festivalį užbaigs koncertas, skirtas Martynui Liuteriui.

Visi šventės koncertai vyks Nidos kultūros ir informacijos centre „Agila“ bei Nidos ir Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčiose.

Idėja prisiminti dvi iškilias asmenybes ir jų mintis – neatsitiktinė. Martyno  Liuterio įtaka Lietuvoje labai svarbi ir nenuginčijama – su jo reforma prasideda lietuviškos raštijos istorija. Protestantizmo pradininkas visą gyvenimą siekė suteikti tikinčiam žmogui daugiau atsakomybės ir apsisprendimo. Šiųmetinis Nobelio premijos už literatūrą laimėtojas Bobas Dylanas, visą savo gyvenimą išlieka nesitaikantis, maištaujantis, nevengiantis sukelti kontroversijų kūrėjas.

„Festivalio koncertų formatas atitolsta nuo klasikinės muzikos formaliosios erdvės: čia nepajusite sienos tarp scenos ir klausytojo, čia nėra aiškių ribų tarp žanrų, čia visada yra siekis pasidalinti muzikoje slypinčia žinute. Jei kalbėti pavardėmis ir faktais, seniausi mūsų festivalio programos kūriniai – J. S.  Bacho, naujausi – vietoje gimstančios improvizacijos, čia ir dabar, kurios niekada daugiau niekur nepasikartos. Skambės ir Mocarto, ir kitų klasikos kompozitorių kūriniai, tačiau dažnai kiek netikėtame kontekste“, – sako pianistas, šventės rengėjas Rokas Zubovas.  

 Šventės metu tęsiama ir savo kasmetinė Neringos švarinimo akcija – kiekvienas, pristatęs poilsio zonoje surinktų sausų nemaistinių atliekų į kultūros ir informacijos centrą „Agila“ (Taikos g. 4) Nidoje arba Liudviko Rėzos kultūros centrą (L. Rėzos g. 8) Juodkrantėje, gaus kvietimą į vieną iš renginio koncertų.

„Net jei ir neatneša šiukšlių maišo, tikiu, kad sekantys informaciją apie mūsų koncertus, atkreipia dėmesį į ne vietoje gulinčią šiukšlę, o gal net ir ją įmetą ten, kur jai priklauso būti. Šiukšlė tėra tik fizinis simbolis mūsų festivalio idėjos, raginančios susimąstyti apie savo minčių, sąžinės ar muzikos pasirinkimo švarą“, – pasakoja R. Zubovas.

Kaip ir kiekvienais metais, festivalio metu Neringos gyventojai ir poilsiautojai bus kviečiami į kūrybines dirbtuves. Nidos centre „Agila“ lankytojai kartu su renginio menininkėmis iš perdirbamų atliekų drauge kurs meno kūrinius. 

Iš 2016 m. šokių vakaro:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: