Seime – nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku (14)

dr. Eugenijus Jovaiša | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

dr. Eugenijus Jovaiša | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis teikia Seimo nutarimo projektą „Dėl nepasitikėjimo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša“.

„Lietuvos aukštajam mokslui būtinas kokybinis proveržis, o tam pasiekti reikia kompetentingos, ryžtingos bei nuodugnios, ekspertinėmis įžvalgomis grįstos valstybinių universitetų tinklo pertvarkos. Tačiau matant chaosą, skleidžiamą svarstant aukštojo mokslo pertvarką, esame giliai įsitikinę, kad Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui Eugenijui Jovaišai tenka atsakomybė dėl to, kad jo vadovaujamas Švietimo ir mokslo komitetas deramai nevykdė Konstitucijos ir įstatymų jam patikėtos pareigos nešališkai, vengiant interesų konflikto ir tarnavimo vienos kurios visuomenės grupės interesui siekti kuo didesnio visos valstybės ir jos piliečių gėrio“, sako G. Landsbergis.

Nutarimo projekte reiškiamas nepasitikėjimas komiteto pirmininku ir siūloma rekomenduoti Švietimo ir mokslo komiteto nariams išreikšti nepasitikėjimą komiteto pirmininku E. Jovaiša bei išrinkti kitą komiteto pirmininką.

Nutarimo projekte primenama, kad Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis 2017 m. kovo 29 dieną taip pat išsakė nuomonę, jog Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas E. Jovaiša universitetų tinklo optimizavimo procese protegavo savo buvusios darbovietės Lietuvos Edukologijos universiteto interesus elgiasi neetiškai ir patiria akivaizdų interesų konfliktą.

Taip pat teigiama, kad Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėdamas valstybinių universitetų tinklo pertvarką ne ieškojo didžiausio bendrojo valstybės gėrio reikalavimus atitinkančių sprendimų, o veikė vykdydamas paskirų aukštųjų mokyklų interesus atstovaujančių įtakos grupių užsakymą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: