Panaikinta R. Pakso teisinė neliečiamybė (1)

R.Paksas. Partijos tinklapio nuotr.

Rolandas Paksas | tvarka.lt nuotr.

Europos Parlamentas panaikino buvusio partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio Rolando Pakso teisinę neliečiamybę. Po šio sprendimo Lietuvos prokurorai galės R. Paksui pareikšti įtarimus dėl prekybos poveikiu.

Teisėsauga įtaria, kad „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R. Paksu, jog šis už maždaug 15 tūkst. eurų vertės kyšį paveiks statybų inspektorius, kad jie leistų pradėti veiklą naujai pastatytai „Norfos“ parduotuvei Prienuose.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 metų vasario 17 dieną.

Tiek R. Paksas, tiek G. Vainauskas savo kaltę neigė ir bylą vadina politizuota. R. Paksas teigė, kad teisėsauga atliko provokacinio pobūdžio operaciją, siekdama suduoti smūgį jo reputacijai.

Lietuvos prokurorai į Europos Parlamentą dėl politiko neliečiamybės panaikinimo kreipėsi pernai pavasarį. Gegužės pradžioje į vieną iš Europos Parlamento Teisės reikalų komiteto posėdžių vyko generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gedgaudas Norkūnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: