Ministras pirmininkas žada skirti lėšų neformaliajam ugdymui (0)

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis | darnilietuva.lt nuotr.

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis | darnilietuva.lt nuotr.

Praėjusios kadencijos Vyriausybei 2017 metų valstybės biudžete nenumačius lėšų neformaliajam švietimui Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis žada, jog klaida bus ištaisyta ir situacija pasikeis jau rugsėjį. Neformaliojo ugdymo priemonės – svarbus žingsnis jaunimo užimtumui didinti, prisidėsiantis ir prie alkoholio vartojimo mažinimo.

„Tenka apgailestauti, kad praėjusios kadencijos Vyriausybei formuojant 2017 metų biudžetą buvo priimti tokie sprendimai, tačiau ne kartą kartojau ir pakartosiu – Vyriausybė ieškos ir ras sprendimus, kad nuo rugsėjo 1 dienos neformalus ugdymas būtų prieinamas ir būtų finansuojamas. Tenka tik apgailestauti, kad vėl turime situaciją, kai reikės ieškoti nestandartinių sprendimų, kuriuos labai civilizuotai buvo galima padaryti priimant arba rengiant šių metų biudžetą. Neabejoju, kad mes tikrai užtikrinsime krepšelį ir moksleiviai neformaliam ugdymui turės tai, ką turėjo šiais mokslo metais ir nuo rugsėjo 1-osios krepšelis bus“, – teigia Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Pasak LVŽS frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, vaikų ir jaunimo užimtumas – sisteminė problema, todėl būtinos ne pavienės priemonės, o jų visuma. Neformaliojo ugdymo priemonės kaip tik papildo alkoholio ribojimo priemones, dėl kurių neseniai Seime priimti esminiai sprendimai.

„Antrąjį šių metų pusmetį atsidurtume situacijoje, kai pinigų paprasčiausiai nėra skirta. Visapusiškai palaikau Vyriausybės vadovą ir lėšų turi būti surasta kaip įmanoma greičiau, kad problemos būtų sprendžiamos ne tik įstatymų lygiu, bet ir kasdienėmis priemonėmis suteikiant geras alternatyvas vaikams ir jaunimui“, – sako LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis.

Vyriausybė dėl neformaliojo ugdymo krepšelio atstatymo ketina apsispręsti artimiausiu metu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: