Kėdainių rajoną aplankys žemaitukų kinkiniai (0)

vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Gegužės 30 d. nenustebkite Kėdainių rajone pamatę tikrų tikriausiais mediniais ratais žemaitukų traukiamus kinkinius. Niūronių kaime, Anykščių rajone, veikiantis Arklio muziejus jau trečią kartą rengia tradicinių kinkinių žygį su žemaitukais ir šį kartą žygio dalyviai iš visos Lietuvos kelionę pradės Ruoščių kaime, Kėdainių rajone.

Penkias dienas truksiančio žygio dalyviai keliaus į Niūronis, kur birželio 3 d. vyks Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“.

„Jei žemaitukų svarbą ir išskirtinumą tradicinėje lietuvių kultūroje galėtume su kuo nors palyginti, tai galėtų būti lietuviškos sutartinės. Norime, kad šis žygis padėtų atgaivinti senuosius papročius, skatintų pažinti tradicinį kaimo žmogaus gyvenimo būdą“, – apie organizuojamą tradicinių kinkinių žygį „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!“ pasakojo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus (Arklio muziejaus) vedėjas Mindaugas Karčemarskas.

Gegužės 30 d. 11 val. keliautojai pajudės iš Ruoščių kaimo, kur Lietuvos žemėtvarkos institutas 1995 metais oficialiai nustatė ir dviem Aukštaitiją ir Žemaitiją simbolizuojančiais akmenimis pažymėjo Lietuvos geografinį centrą.

Kartu su šešiais žemaitukų kinkiniais keliaus ir klounų teatro studija „Dulidu“, kuri, gegužės 30 d., Surviliškio bendruomenei parodys mažojo cirko spektaklį „Profesorius ir blusa“ (režisierius ir aktorius Liudas Vyšniauskas).

Nakvynės keliautojus mielai sutiko priimti kaimo turizmo sodybos „Gojaus atgaiva“ ir priklausomybių ligų centro „Vilties švyturys“ šeimininkai Albertas ir Inga Lučunai.

Susitikti su žygio dalyviais ir pamatyti spektaklį gegužės 31 d. taip pat kviečiamos Ramygalos (Panevėžio r.) ir birželio 1 d. – Traupio (Anykščių r.) bendruomenės.

Birželio 3 d. žemaitukų kinkiniai su vadeliotojais dalyvaus Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ parade ir apsistos mugėje, kurioje žygio dalyvių atsivežtus įvairių Lietuvos vietų amatininkų dirbinius galės įsigyti mugės lankytojai.

1pav.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: