Šiandien Vilniuje ir Kaune vyks taikūs koncertai už laisvę rokenrolui (8)

Koncertas Laisve rokenroluiGegužės 16 d. nuo 16 valandos Vilniuje ir Kaune rengiama viena didžiausių pastarųjų metų pilietinių iniciatyvų – koncertai „Laisvė rokenrolui“. Kaip skelbia koncerto organizatoriai, jų tikslas – garsiai kartu pasakyti Seimo nariams ir Vyriausybės atstovams, kad visuomenė moka švęsti atsakingai ir nenori naujų draudimų.

Dialogo iš Seimo narių nesulaukę renginių organizatoriai organizuoja taikų protestą

Algirdas Barniškis-Blėka, vienas iš taikaus protesto organizatorių,  jau ankščiau kreipėsi į Seimo narius prašydamas pradėti diskusiją su muzikos švenčių rengėjais, o ne savavališkai spręsti klausimus, dėl kurių renginiai gali nukentėti: „Nė vienas valdžios atstovas nesikreipė, nesišnekėjo, neklausė, ką mes, renginių organizatoriai, darome, kad sumažintumėme alkoholio prieinamumą renginių metu, nors mes turim didelę patirtį – čia dirbame mažiausiai 25 metus. Per tiek metų patys dėjome didžiules pastangas, kad mažintumėme prieinamumą, kontroliuotumėme. Kreipiamės į Seimo narius, kad jie prieš darant sprendimus, išklausytų mus. Tik diskutuojant mes galim priimti visos visuomenės interesus atitinkantį sprendimą“, – kalbėjo Algirdas Barniškis-Blėka.

Taikaus protesto tikslas

Renginio organizatorių ir dalyvių tikslas – garsiai kartu pasakyti Seimo nariams ir Vyriausybės atstovams, kad visuomenė moka švęsti atsakingai ir nenori naujų draudimų. „Laisvę rokenrolui“ palaiko sporto, kultūros, muzikos pasaulio atstovai, renginių organizatoriai bei Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjunga. Žinutė aiški: „Mes norime dar kartą valdžios atstovams pasakyti – ačiū, nereikia. Susitvarkysime patys. Jūsų visagalis rūpestis jaudina, bet jūs apsirikote su adresatu. Rūpinkitės verčiau tais, kurie nebegali ir nebenori patys savimi pasirūpinti.  Nekiškit nagų prie mūsų festivalių, negadinkit vasaros, nepančiokit rokenrolo. O jeigu nesusitarsim, pažadam, grosim tol, kol pasigailėsit turintys ausis. Nes mūsų tikrai neužčiaupsit. #LaisvėRokenrolui!“, – sako renginio organizatoriai.

Paskelbtas koncerto dalyvių sąrašas

Rytoj, Vilniuje, prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, 16 valandą koncertą atidarys Vidas Bareikis su specialiai „Laivės rokenrolui“ protestui kurta daina. Taip pat gros Bix, G&G Sindikatas, Leon Somov & Jazzu, Solo Ansamblis, Baltasis Kiras, The Station ir Ba.

Kaune nuo 20 valandos Kaune prie „Gargaro“, Raudondvario pl. 101, startuojančių koncerto atlikėjų sąrašas ne mažiau įspūdingas: Kazimieras Likša, Paula, Medonas, Deeper Upper, Ironvytas, Mad Money, Wolfsome ir G-Spot DJ’s.

Blaivus vakaras

Organizatoriai primena, kad „Laisvė rokenrolui“ – taikus koncertas, todėl prašoma visų dalyvių laikytis tvarkos bei nesinešti alkoholinių gėrimų: „Šiame koncerte mes renkamės linksmintis be alkoholio, nes vis dar turime laisvę rinktis. Parodykime, kad mokame švęsti atsakingai!“.

Už laisvę ir atsakomybę

Prie „Laivės rokenrolui“ jungiasi ir Vilniaus barai – jie vis dar gali priimti svečius lauko terasose ir lauks visų po koncertų. Pavyzdžiui, barai „Meatballs“, „Prohibicija“, „Etmonų Špunka“ ir „Monstro“, įsikūrę adresu Etmonu g 3, Vilniuje, rengia Aleksandro Makejevo koncertą, o „Piano Man Outside“ vyks diskusiją #laisverokenrolui ir „The Station“ koncertas (Vilniaus g. 41, Vilnius).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Kiemsargis(nevartojantis):

  O gal už laisvę pasigerti bet kur , bet kada ?

 2. dzūkas:

  kodėl alkas deda tokias informacijas? Neužtenka, kad tokius ” kultūrinius “renginius propaguoja visa liberali žiniasklaida (kitokios Lietuvoje kaip ir nebėra)?

 3. dzūkas:

  dabar alkas turėtų parašyti, kaip vertina tokį renginėlį, kai daugelis susirinkusiųjų buvo nepilnamečiai. Kokią žinią jiems siunčia muzikantai? Kad be alkoholio neįmanoma suprasti roko? Paradoksalu, kad šis muzikantų protestas ( o visų pirma prieš Karbauskį ) vyko kaip tik tuomet, kai PSO atstovas seime pranešė, kad Lietuva yra labiausiai pasaulyje gerianti tauta- kad lietuviai -“laisvų” žmonių, kurie gali “laisvai “rinktis- gerti ar ne…
  Muzikantai ir tie, kas šį renginį užsakė, susikompromitavo. Bet valdžią aptarnaujanti žiniasklaida šiandien tyli kaip užburta. Gal alkas galėtų ta tema parašyt?

 4. Iš šalies:

  Laisvę alkoholiui, ne rokenrolui. Roko juk niekas nedraudžia. O jeigu lietuvišką roką galima mėgti tik įkaušus, tai tiek jis ir tevertas.

 5. LosAngeles:

  O kaip svaigalai susije su rokenrolu? Ar be ju groti (klausyti) rokenrola neimanoma? Ir turbut neatsitiktinai koncertelis prie seimo vyko butent tuo metu kai PSO atstovas skaite pranesima (pagal dzuko komentara)… Kazkam tai gyvybiskia svarbu, kad tik sioje srityje niekas nesikeistu. Ir tas kazkas, akivaizdu, turi pakankamai galimybiu bet koki bandyma kazka keisti stabdyti ivairiausiomis priemonemis: pradedant purvasklaida, baigiant ivairiausio plauko ‘zvaigzdunais’.

 6. Pikc:

  Smagus straispniukas ir dar smagesnis video reportažas apie šituos “laisvės gynėjus” ir jų gerbėjus – tikrai siūlau pasižiūrėti. 😀
  http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/apie-sventini-patriotizma-ir-jo-ginama-laisve-pasirinkti
  Būčiau koks “alkopramonininkas” – tikrai šitiems nepagailėčiau honorarų ir paraginčiau dar daugiau “taikių protesto koncertų” padaryti. Ilgainiui ir specifinės paskirties palapinės beigi kioskeliai tuose renginiuose atsirastų – žiū, ir naujas festivalis. Koks nors, pvz. “Nebeužtvenksi šnapso bėgimo”. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: