Aplinkos ministerija pradės tyrimą dėl tarnybinių butų nuomos (0)

 jorgetwin.com nuotr.

jorgetwin.com nuotr.

Aplinkos ministerija nusprendė nedelsiant pradėti tyrimą, kurio metu siekiama išsiaiškinti, ar pagrįstai VĮ miškų urėdijoms priklausančiuose patalpose nuomojami tarnybiniai butai. Bus peržiūrėtos visos šiuo metu galiojančios sutartys, įvertinta nuomos kainų nustatymo metodika, sugriežtintos tarnybinių butų nuomos taisyklės. Tyrimas pradėtas žiniasklaidos atstovams pranešus apie galimai netinkamą tarnybinių gyvenamųjų patalpų naudojimą VĮ Vilniaus miškų urėdijoje.

Šiuo metu tarnybinės gyvenamosios patalpos yra išnuomotos net 195 darbuotojams. Aplinkos ministerijos nuomone, tokių butų naudojimas turėtų būti išimtis, o ne taisyklė.

„Įstatyme įtvirtinta lengvata darbuotojams naudotis tarnybinėmis patalpomis, visų pirma, yra išimtis ir ja negali būti piktnaudžiaujama. Atliksime išsamų tyrimą ir išsiaiškinsime, ar tarnybiniais butais miškų urėdijų  darbuotojai naudojasi pagrįstai bei teisėtai. Taip pat inicijuosime siūlymus dėl teisinės aktų tobulinimo, kadangi kyla įtarimų, jog tarnybiniai butai urėdijose nuomojami už neįprastai žemą kainą“, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

M. Norbuto nuomone, miškų urėdijų tarnybiniais butais turėtų būti naudojamasi tik, kai girininkija yra pakankamai nutolusi nuo miesto ir darbuotojui sunku pasiekti darbo vietą, ir dėl to kyla grėsmė, kad nebus reikiamo darbuotojų kiekio konkrečioje vietoje. Kita galima išimtis – laikinas darbuotojų, studentų, mokslininkų apgyvendinimas.

Aplinkos ministerija ketina įvertinti Vyriausybės nutarimą, pagal kurį apskaičiuojama tarnybinių patalpų nuomos kaina ir pateikti siūlymus jį tobulinti. Taip norima užtikrinti, kad valstybės įstaigų būsto nuomos kaina taptų adekvačia ir artima rinkos kainai.

Šiuo metu urėdijoms priklausančios tarnybinės gyvenamosios patalpos išnuomotos 195 miškų urėdijų darbuotojams, 2 – buvusiems darbuotojams, 1 – kitiems asmenims ir dar 69 yra laisvos. Taip pat 26 dirbantiems darbuotojams, 44 buvusiems darbuotojams ir 4 kitiems asmenimis išnuomotos kitos gyvenamosios patalpos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: