Seime pristatoma paroda „Lietuvos kultūros vaizdai Balio Buračo nuotraukose“ (video) (0)

B.Buraco nuotr1.

Balio Buračo nuotr.

Seimo II rūmų parodų galerijoje eksponuojama paroda „Lietuvos kultūros vaizdai Balio Buračo nuotraukose“, skirta Balio Buračo 120-osioms gimimo metinėms paminėti.

2017-aisiais Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metais turime puikią progą dar kartą prisiminti B. Buračo indėlį į gyvybe alsuojančios mūsų kultūros tradicijų puoselėjimą, apžvelgti į jo kūrybinį palikimą, stiklo negatyvuose užfiksuotus Lietuvos kraštovaizdžio elementus, piliakalnius, autentiškoje kasdienybės ir švenčių aplinkoje įamžintą tautinį kostiumą.

Seimo kanceliarijos parengtoje parodoje pristatomos B. Buračo – vieno iš fotografijos entuziasto Lietuvoje, plataus akiračio kraštotyrininko, daugiau kaip 50 metų keliavusio po gimtąjį kraštą su fotoaparatu rankose, nuotraukos, kuriose atsiskleidžia platus ir tikroviškas mūsų šalies papročių, tradicijų, liaudies meno ir materialinės kultūros vaizdas. Parodos kuratorius – prof. Antanas Buračas (B. Buračo sūnėnas)

B. Buračo kaip fotografo įdirbis buvo anksti pastebėtas ir įvertintas amžininkų. B. Buračo fotografijos puošė lietuvių laikraščių ir žurnalų puslapius. 1937 m. Tarptautinėje meno ir technikos parodoje Paryžiuje jo etnografinių nuotraukų kolekcija apdovanota Didžiuoju aukso medaliu, iki karo jis bendradarbiavo su „Larousse“ leidykla ir leidinio „Illustrated London News“ redakcija, vokiečių ir čekų spauda, o su „Lietuvių enciklopedijos“ Bostone (JAV) redakcija bendradarbiavimą tęsė ir sovietinės priespaudos metais. Svarbiausias pastarojo laikotarpio jo pripažinimas – gausios fotografijos, reprodukuotos „Lietuvių liaudies meno“ albumuose (red. Paulius Galaunė).

B.Buraco Kupiskiete-Bareckiene.-Aut.-Balys-Buracas.-1935-m.-SAM

Kupiškietė Bareckienė | Balio Buračo nuotr. 1935 m. SAM

Prieš B. Buračo mirtį, jau silpnėjant okupacinės valdžios ideologiniams varžtams, jo darbų reikšmė įvertinta jam suteikiant Lietuvos kraštotyros draugijos ir Fotografijos meno draugijos garbės nario vardus, o 1969 m. – nusipelniusio kultūros veikėjo garbės vardą.

Parodos pristatymas – gegužės 11 d. 14.30 val. Parodą atvers Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

Ekspoziciją „Lietuvos kultūros vaizdai Balio Buračo nuotraukose“ Seimo II rūmų parodų galerijoje lankytojai gali apžiūrėti iki gegužės 19 d. kasdien 8-17 val. Įėjimas laisvas.

B.Buraco nuotr2

Balio Buračo nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: