„Lietuva skaito!“ jaunųjų lietuvių autorių kūrinius (video) (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Gegužės 7 d.,  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos leidėjų asociacija kviečia prisijungti prie skaitymo erdvės ir skaityti jaunųjų Lietuvos autorių prozos, poezijos, dramos kūrinių ištraukas, eilėraštį Mamai, pažinti pačios Knygos gyvenimą komiksuose, atrasti patogiausias skaitymo pozas akcijos video filmuke ir kt.

Skaitymo akcijoje dalyvauja net 45 jaunieji kūrėjai. Vieni jų jau gali pasigirti savo kūrybą suguldę į knygą (-as) ar gavę ne vieną apdovanojimą, kiti tik pradeda literatūrinį kelią.

Tačiau visi jie – originalūs ir talentingi kūrėjai, kuriuos Lietuvos leidėjų asociacija ragina pažinti portale jums patogiu laiku ir patogioje vietoje tiesiog savo kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone.

Gegužės 7 d. skaitome kartu su kūrėjais ir atlikėjais

Akcija „Lietuva skaito!“ kviečia susitikti su kūrėjais ir atlikėjais gegužės 7 d. , deklamuoti, dainuoti ir skaityti kartu. Pagrindiniai renginiai vyks Vilniuje.

12 val. mamos ir močiutės, šeimos su mažaisiais skaitytojais kviečiami į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką (Gedimino pr. 51). Čia lauks renginys „Skaitome Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“, kuriame bus paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams sąrašas. Ištraukos iš populiarių vaikų literatūros kūrinių bus skaitomos, dainuojamos ir vaidinamos (organizuoja IBBY, LLA).

13 val. Vileišių rūmų kieme (Antakalnio g. 6) Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia paminėti 100-ąsias poeto ir publicisto Kazio Bradūno gimimo metines ir skaityti jo kūrinius. Renginyje „Klasikos skaitymai. Kazys Bradūnas“ bus pristatoma rašytojo kūrybos rinktinė (organizuoja LLTI).

16 val. skirta poezijai ir jauniesiems jos kūrėjams. „Poezijos pokaityje“, vyksiančiame renginių erdvėje „Terasa 360“ (Palangos g. 4), savo kūryba dalinsis Dovilė Bagdonaitė, Simonas Bernotas, Ramunė Brundzaitė, Nerijus Cibulskas, Žygimantas Kudirka, Paulius Norvila, Tomas Petrulis, Indrė Valantinaitė. Poezijos posmus pagyvins Lino Rupšlaukio trimitas (organizuoja LLA).

18 val. skaitytojų laukia „Prozos povakaris“ ir jaunųjų prozininkų kūrinių skaitymai „Paviljone“ (Pylimo g. 21B). Savo kūrinių ištraukas skaitys Marijus Gailius, Povilas Šklėrius, Ieva Toleikytė, Jurga Tumasonytė, Saulius Vasiliauskas, Akvilė Žilionytė. Skaitymams akomponuos Jono Juozo Valono sukami vinilai (organizuoja LLA).

20 val. visi kviečiami į renginį „Drama iki vidurnakčio“ ir jaunųjų dramaturgių Teklės Kavtaradzės, Dovilės Zavedskaitės-Statkevičienės ir Vaivos Grainytės pjesių skaitymus kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) (organizuoja LLA).

Kauniečiai ir Kauno miesto svečiai kviečiami dalyvauti jaunosios poetės Silvijos Petkevičiūtės poezijos knygos „Sielos preliudai“ pristatyme 11 val. pensionate „Gerumo namai“ (Medekšinės g. 17) (organizuoja VšĮ „Verslas ar Menas“).

Lietuvos leidėjų asociacija kviečia aktyviai rengti skaitymus ir renginius. Visas iniciatyvas, nuotraukas, įrašus žadama skelbt ir viiešinti akcijos portale (siųsti el. paštu grazvile@lla.lt).

Taip pat raginama skelbti ir viešinti akcijos „Lietuva skaito!” reklaminius skydelius su nuoroda www.lietuvaskaito.lt .  Parsisiųsti iš čia.

 

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: