Piliakalniai, kuriuos privalai pamatyti šiais metais (2)

rytas ant piliakalnio-daraskeviciaus

Rasų rytas ant piliakalnio. Kernavė | V. Daraškevičiaus nuotr.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, kuruojanti veiklą Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kartu su portalu Pamatyk Lietuvoje  išrinko 30 išskirtinių piliakalnių Lietuvos saugomose teritorijose. Keliavimo sezonas tik prasideda, tad kviečiame juos aplankyti šiais – Piliakalnių metais. 

Visa informacija apie siūlomą trisdešimtuką pateikiama specialiai sukurtoje interneto svetainėje su žemėlapiu, kuria patogiai galite naudotis ir išmaniuoju telefonu. Be to, atsisiųskite visą siūlomą sąrašą į savo išmaniojo telefono navigacijos programėlę. Piliakalnių nuotraukos, aprašymai ir jų vietos žemėlapyje visada bus su jumis, net ir ten, kur nėra interneto ryšio, o pačius piliakalnius rasite ypač lengvai.

Kviečiame ne tik aplankyti piliakalnių TOP 30, bet ir balsuojant internetu išrinkti gražiausią Lietuvos piliakalnį.

Gražiausio piliakalnio Lietuvos saugomose teritorijose rinkimai vyks iki šių metų gegužės 31 dienos. Savo balsą galite atiduoti už nominuotųjų sąraše esančius piliakalnius arba pasiūlyti savo kandidatą. Suskaičiavus balsavimo rezultatus, gražiausias Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnis bus paskelbtas š. m. birželio 1 dieną.  

Primename, kad LR Seimas 2017-uosius paskelbė Piliakalnių metais. Pats tinkamiausias būdas paminėti šiuos ypatingus metus – dažniau įtraukti piliakalnius į savo kelionių po Lietuvą maršrutus.

Nors Lietuvoje turime daugiau kaip 900 piliakalnių, tačiau tik nedidelė dalis jų yra pritaikyti lankymui. Daugiausia sutvarkytų piliakalnių yra saugomose teritorijose.

Naudinga nuoroda:

– Duomenų atsisiuntimas į išmaniųjų telefonų navigacijos įrenginius: http://bit.ly/piliakalniaiKML

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Piliakalniai – g_y_n_y_b_i_n_i_a_i įrenginiai.
  Yra saugomi valstybės. 2017-ieji Piliakalnių metai.
  L. gerai.
  ***
  Partizanų slėptuvės (bunkeriai) – g_y_n_y_b_i_n_i_a_i įrenginiai.
  Nėra saugomi valstybės. Nėra dėmesio valstybiniu lygiu.
  L. blogai.

 2. Manau, kad toks grožio konkursas nelabai vykęs dalykas. Gal geriau skelbti, kuris piliakalnis svarbesnis, kuris atliko svarbesnį vaidmenį ginant šalį ar pan.,o ne Mis Gražuolės rinkimai. Tuomet geriau ir giliau pažintume savo istoriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: