Rusijos prašymu Lietuvoje suimtas Gruzijos pareigūnas paleistas į laisvę (2)

TPA Lietuvos skyriaus nuotr.

TPA Lietuvos skyriaus nuotr.

Į policijos šventę Lietuvoje savaitgalį atvykęs buvęs aukštas Gruzijos pareigūnas Zurabas Maisuradzė Rusijos prašymu teismo sprendimu buvo suimtas 10 dienų, tačiau trečiadienį paleistas į laisvę.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Generalinė prokuratūra.

Z. Maisuradzė buvo sulaikytas pagal Rusijos paskelbtą tarptautinę paiešką – rusai Interpolo duomenų bazėje nurodė, kad jis esą yra įtariamas terorizmu.

Lietuvos diplomatai sako neturintys duomenų, kad savaitgalį Vilniuje Rusijos prašymu sulaikytas buvęs Gruzijos antiteroristinio centro vadovas būtų kaip nors susijęs su teroristinėmis grupuotėmis. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neatmeta, kad toks Maskvos žingsnis – politinis, bet sako pasitikįs Lietuvos teisine sistema. 

„Mes tikrai neturime informacijos, kad jis būtų priklausęs teroristinėms grupuotėms. Priešingai, turime informaciją apie jo veiklą kovoje su terorizmu“, – žiniasklaidai sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus kvietimu Z. Maisuradzė ne kartą lankėsi Lietuvoje, prieš tai jis buvo atvykęs birželio 10–13 d. ir dalyvavo Ignalinoje surengtame sąskrydyje, kuriame lankėsi ir Lietuvos policijos generalinis komisaras L. Pernavas. Ir šioje kelionėje jokių problemų oro uoste nebuvo iškilę.

Z. Maisuradzę ginantis advokatas Arvydas Pocius sako, kad į laisvę paleistas užsienietis jaučiasi gerai ir džiaugiasi, jog prokurorai pakeitė poziciją ir jį paleido į laisvę, o Rusijos metamus kaltinimus vertina kaip didžiausią absurdą.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: