Smilkalų menas – nematomas pasaulis (video) (0)

Akimirka iš smilkalų paskaitos

Akimirka iš smilkalų paskaitos

Dar 2015-ųjų gruodį Zarasuose viešėjęs naujai akredituotas Lietuvoje, Jo ekscelencija, Japonijos ambasadorius T. Šigyda (Toyoei Shigeeda) akcentavo pagrindinius sąlyčio taškus dviejų šalių bendradarbiavimo kontekste – šalies kultūros tradicijų išskirtinumas, jų pristatymas, jaunimo pažintinių stovyklų, kultūros misijų rengimas, dalyvavimas tradiciniuose renginiuose. Ambasadorius patikino, kad Japonijos ambasada inicijuos savo šalies atstovų dalyvavimą mūsų rajone vyksiančiuose kultūriniuose, pažintiniuose renginiuose ir savo šalies turistams Lietuvoje patars pažintinius plečiančius akiratį maršrutus atskiruose Lietuvos rajonuose.

Jo ekscelencija ambasadorius ištesėjo pažadą – praėjus pusmečiui – smilkalų meno Oie-ryu mokyklos meistrė Joko Obata pirmą kartą Lietuvoje pristatė Japonijos smilkalų meną. Pristatymas skirtas naujų diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Japonijos sukūrimo 25-erių metų sukakčiai paminėti.

Į renginį atvyko ir Jo ekscelencija, Japonijos ambasadorius T. Šigyda (Toyoei Shigeeda) su žmona, ambasados darbuotojai, smilkalų meno mokyklos atstovai.

Valandą trukusiame šio meno pristatyme kartu su Jo ekscelencija ambasadoriumi dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Ernestas Jurevičius.

„Smilkalai kuria nematomą ir elegantišką pasaulį“, – sakė smilkalų meno mokyklos meistrė Joko Obata. Tuo įsitikinti galėjo visi renginio dalyviai. Visiems reikėjo dalyvauti pristatyme, pajusti ir pajausti ne tik smilkalų kvapus, bet ir spalvą…

Specialius renginio diplomus už puikų kvapų nustatymą gavo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybos vadovė Gintarė Laurikėnienė.

Pratęsdamas pažintį su mūsų rajono kultūriniu, istoriniu paveldu, Ambasadorius su žmona aplankė seniausią Europoje Stelmužės ąžuolą ir medinės architektūros paminklą – Stelmužės bažnyčią. Ambasadorius juokavo, kad tokio amžiaus sekvoją yra matęs, bet tokio amžiaus ąžuolą buvo tikrai verta ir įdomu pamatyti.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: