R. Baškienė. Ar Vingrių gatvėje atgims naktinė girdykla? (4)

Rasa Baškienė | asmeninė nuotr.

Rasa Baškienė | asmeninė nuotr.

Praėjus vieneriems metams po visuomenę sukrėtusios žiaurios menininko Tomo Dobrovolskio žmogžudystės, kurios tyrimas dar nebaigtas, toje pačioje vietoje rengiamasi atgaivinti naktinį girdymo verslą. Į Vilniaus m. savivaldybę kreipėsi MB „Mažai didelis“, prašydamas suteikti licenciją verstis mažmenine prekyba nuo 8 iki 4 val. bare „Little big“ Vingrių g. 17. Sužinoję apie tokias užmačias Vilniaus Senamiesčio bendruomenės atstovai kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, prašydami neleisti atgaivinti liūdnai pagarsėjusio „Psichbario“, kurio veiklą 2015 metų sausio mėnesį sustabdė tuometiniai Vilniaus politikai.

Galima suprasti jaunus verslininkus, be didelių skrupulų tokioje vietoje siūlančius tą pačią girdymo iki paryčių verslo koncepciją, įvyniotą į gražų socialinių iniciatyvų ( keramikos būreliai dienos metu ir pan.) popieriuką. Tuometinis , liaudyje pramintas „Psichbariu“, irgi siūlė poezijos vakarus ir jaunų menininkų pasirodymus. Kuo tai pasibaigė – sužinojome 2014 m. Kūčių naktį.

Tuometinis baro direktorius jautėsi ne prie ko – muštynės gi ne bare vyko. Atvykęs į savivaldybę paaiškino darąs savo verslą, už kurio pasekmes atsako kas tik nori – neblaivūs lankytojai, policija – tik ne patys baro savininkai. Nematantys didelių problemų MB „Mažai didelis“ steigėjai, nutarę pasinaudoti itin žema užsilenkusio barelio patalpų nuomos kaina, grasina su visu savo verslu emigruoti iš Lietuvos, jei nebus leista prekiauti alkoholiu iki 4 valandų ryto.

Matyt, išsigandęs visuotinės naktinių barų emigracijos Vilniaus meras R. Šimašius su savo liberalia komanda vakar palaikė naktinės girdyklos atsiradimą Vingrių g. 17. Buvo nusispjauta į galimą visuomenės pasipiktinimą, Senamiesčio bendruomenės prašymus bei policijos pateiktą statistiką apie tai, kad 2016 m. šioje vietoje neįvyko nė vieno nusikaltimo. Vilniaus liberalus palaikė Lenkų rinkimų akcijos nariai, visais laikais balsavę prieš „be galo svarbaus miestui verslo“ (!) žlugdymą.

Nustebino tokia Vilniaus mero R. Šimašiaus laikysena, demonstruojanti kojų nusivalymą į visuomenės atstovų prašymus. Matyt, nepavyko menininkui Audroniui Imbrasui, liberalų komandos nariui, velionio T. Dobrovolskio bičiuliui įtikinti kolegų atsižvelgti į galimą visuomenės pasipiktinimą tokiu Vilniaus valdančiųjų sprendimu. Greičiausiai gavo atsakymą, kad verslas ir laisvė aukščiau už kažkokius ten skrupulus ir viešąją opiniją.

Rinkdami politikus į valdžią įsivaizduojame, kad jie ateina rūpintis MŪSŲ VISŲ, o ne KAŽKIENO gerove. Vis iš naujo nustembame, kai mūsų išrinktieji pradeda demonstruoti veiksmus, priešingus žodžiams. Aš, prisipažinsiu, tikrai labai nustebau sužinojusi, jog šioje istorijoje aktyviai veikė LR Seimo Narkomanijos ir alkoholio prevencijos komisijos pirmininkė Larisa Dmitrijeva, prieš posėdį aktyviai agitavusi atskirus Vilniaus m. Tarybos narius palaikyti naktinės girdyklos atsiradimą Vingrių gatvėje.

Ar ši ponia politikė tautą laiko kvaila? Ar ji, rengdama konferencijas Seime ir iš aukštos tribūnos kalbėdama apie narkotikų ir alkoholio žalą jaunimui, suvokia, ką daro jos dešinė, o ką kairė? Man kaip pilietei ir rinkėjai pasidarė labai įdomu, kokios  sąsajos šią politikę sieja su Vingrių g. 17 veiklą ketinančiu pradėti bariuku. Mažai tikėčiau, kad viešasis interesas.

Tuo pačiu liūdna, kai visi gražūs principai sulenda į asmeninio intereso kišenę.

Autorė yra Vilniaus Senamiesčio bendruomenės narė

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Artūras:

  Gerb. Rasa, palaikau jūsų kovą prieš naktines gyrdyklas. Tuo pačiu trumpai pasakysiu ir apie savo problemą. Gyvenu Algirdo g., ir man ramybės vakare ir naktį neduoda automobilių keliamas triukšmas dėl visą parą veikiančio Maxima prekybos centro Mindaugo gatvėje. Kreipiausi į savivaldybę su prašymu įtikinti Maxima savininkus nedirbti naktį. Savivaldybės administracijos valdininkai atsisako padėti, prisidengdami Konstitucijos garantuota ūkinės veiklos laisve. Panašiai kaip ir gaivinamo “psichbario” atveju. Taigi miesto taryboje ir savivaldybės administracijoje iš tiesų turime daug ciniškų biurokratų. Apjunkime savo jėgas.

  • Rasa:

   Yra triukšmą nakties metu mieste reglamentuojantis įstatymas ir teisės aktai. Jūs turite teisę naktį ilsėtis. Biurokratams išties dzin, tad reikia su tuo kovoti. Dabar rinkimai, pats metas įjungti ir kandidatuojančius į Seimą, kad iš esmės pradėtų atstovuti žmones. Liberalioje savivaldybėje nemanau, kad kažkas iš esmės imtųsi rūpintis jūsų problema

 2. Dronas:

  Jau atgime, na juk ne veltui letena tepe, juo labiau nekart. ir taip visur, tik liberalai si kart pakliuvo, nors visi kiti irgi ne maziau sau letina malonina. Viskas Lietuvoje per patepima vyksta, versla butina laikyt uz trumpo pavadzio. Nes patys matot kas vyksta. Laisvarinkiskai taip laisva, kad jau vemt norisi. Pinigai i kisene kai kuriems, visiem kitiem, nuostoliai ir guzai. Manes tai netenkina, nenoriu, kad vardan kazkieno pelnu, butu veisiami latrai ir tokios pijoku skyles, nenoriu, kad mano rinkta valdzia vykdytu neaiskiu grupiu “zadanijas”, o ne vadovautusi istatymais.

 3. webin:

  Siaip dar yra ir kitu problemu,nes po naktines girdyklos,seka paryciu pakampiu myzykla.. O po myzyklines terapijos,seka labai sunkios visos dienos pagirios ir taip iki sekancio naktinio girdyklos seanso… Ar toks zmogus gali dirbti ? O apie seima net kalbos negali buti manau…. Ne ne – ne Seima ,o seima,nors ir ten manau tokiu pilna,kaip vienas Vilniaus oro uoste karta labai aiskiai pademonstarvo ir man buvo labai keista ,kad neapsidirbo vietoje tiek priputes…. 😉 Arba gal to niekas nepastebejo ,o kolegos tikslingai ir laiku isskalavo ? Tai va ,as ta ir norejau pasakyti,kad tokie tokius uzjaucia, todel be girdyklu ju zemese niekaip… Ar imsit viena ? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: