KTU rektoriaus rinkimai – užsieniečių daugiau nei lietuvių (3)

KTU centriniai rumai

KTU centriniai rūmai | ktu.edu/lt nuotr.

Balandžio 22 d. 10 val. baigėsi terminas pateikti dokumentus dalyvauti viešame tarptautiniame konkurse Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus pareigoms užimti. Dabartinio rektoriaus Petro Baršausko kadencija baigiasi š. m. gegužės 31 d.

Rektorių 5 metų kadencijai viešo konkurso būdu renka ir skiria KTU taryba, sudaryta ir veikianti pagal Mokslo ir studijų statymo, Statuto ir kitų teisės aktų nuostatas. Rinkimus organizuoja iš Tarybos narių sudaryta darbo grupė.

Darbo grupė, pasibaigus dokumentų pateikimo terminui, užregistravo 6 pretendentus, pareiškusius norą dalyvauti rektoriaus rinkimuose (pretendentai pateikiami abėcėlės tvarka): Petras Baršauskas, Ričardas Bruks (Richard Brooks), Mochtaras Abu el Asadas (Mokhtar Shokry Abou El Assad), Pablo G. Martinesas Lestardas (Pablo G. Martinez Lestard), Vidas Raudonis, Aleksandras A. Suetinas (Alexander A. Suetin).

KTU rektorius Petras Barsauskas_ktu.edu.lt

KTU rektorius Petras Baršauskas | ktu.edu/lt nuotr.

Darbo grupė toliau vertins, ar pretendentai pateikė visus reikiamus dokumentus ir pateiks savo vertinimo išvadas Tarybai, kuri ne vėliau kaip per 7 darbo dienas balsuodama el. paštu turi patvirtinti kandidatų į rektoriaus pareigas sąrašą, kuris bus paskelbtas Universiteto tinklapyje www.ktu.edu

Konkursui pateiktų dokumentų kopijas darbo grupė taip pat perdavė Senatui, kuris įvertins pretendentų pedagoginės ir mokslinės veiklos atitiktį Universiteto keliamiems reikalavimams.

Kandidatai su Universiteto bendruomene susitiks atvirame Tarybos posėdyje. Data bus paskelbta ne mažiau kaip prieš 5 darbo dienas iki susitikimo, o uždaras Tarybos posėdis rektoriaus rinkimams šaukiamas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo dokumentų priėmimo pabaigos.

Apie konkursą

Viešą tarptautinį konkursą KTU rektoriaus pareigoms užimti, vadovaudamasi LR Mokslo ir studijų įstatymu ir KTU statutu, Universiteto taryba paskelbė kovo 16 d. Dokumentai dalyvauti konkurse turėjo būti pateikti užklijuotame voke iki balandžio 22 d. 10 val.

Informacija apie konkursą buvo paskelbta Universiteto ir Lietuvos mokslo tarybos tinklapiuose, nacionaliniuose dienraščiuose „Kauno diena“, „Lietuvos rytas“, „Respublika“ ir „Verslo žinios“, darbo skelbimų portale „CV online“, KTU doktorantų draugijos ir KTU Alumni socialiniuose tinkluose, tarptautiniame socialiniame tinkle „Linkedin“, tarptautiniame tinklapyje „The Economist“, Europos Sąjungos mokslininkų tinklalapyje EURAXESS.

Konkurse galėjo dalyvauti nepriekaištingos reputacijos asmenys, turintys mokslo laipsnį arba pripažinti menininkai, turintys pedagoginės ir vadybinės patirties. Tas pats asmuo rektoriumi gali būti renkamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės ir ne anksčiau kaip po 5 metų nuo paskutinės kadencijos pabaigos, jeigu paskutinė kadencija buvo iš eilės antra.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Pikc:

  Aš tai skaitau, kad reik rinkt tą abdulą-machmudą-alachu-akbarą, kad progresyvūs beigi europietiški pasirodytume, vat!

 2. Kaip nepasiklysti “tarp trijų medelių”
  …kaip akivaizda bendros nebrandos (gal po 1795 m. “nusimušus” mums visai visai, ir nuo pajautos ir atsakomybės)
  TINKLALAPYJE
  TINKLAPYJE
  SOC. TINKLE
  iš čia teiktų
  pvz.
  …aišku už “partačinimą savos kalbos Port-alais” tai geriau;
  tačiau kaipgi visgi IN-o skiltis, ar įeigų “vartus-arkas”
  į IN-ą užsivardinti pajėgūs būtume: http://www.alkas.lt ar http://www.ktu.edu (kaip pvz.) Į KUR TAI NUORODOS VISGI??

  Naujadarai tink, – ar tinkla, – “lapiai” nėr jau tikrai aiškūs ir patogūs (tarsi “šimtalapiai 🙂 )
  Tad gal tikrai Ričardas Bruks (Richard Brooks), Mochtaras Abu el Asadas (Mokhtar Shokry Abou El Assad), Pablo G. Martinesas Lestardas (Pablo G. Martinez Lestard), Aleksandras A. Suetinas (Alexander A. Suetin) ir pajėgūs taptų (juk iš “šalies” visuomet lengviau), kažką tinkamesnio, l i e t u v i š k e s n i o įsiūlyti,
  bet
  abejotina, mat
  “UNIVERSITETAS” ar jo “rektorius, kaip “direktorius”,
  tai ne šiaip sau Aukštoji MOKYKLA (jei dar pamenot, buvus ir tokius antrašus “VALGYKLA” Lietuvoje),
  kuriai būtinas naujas JOS VADOVAS, tai ir vadovauti – aprūpint išgyvenimui atskirą nuo Lietuvos “universitetą”
  gali bet kas iš bet kur, kaip ir bet kur panašiai visame pasaulyje vyksta.

  Nelengvi laikai į s i b ė g ė j a, ir lietuviškam Žodžiui, ir Tautoms, ir…
  (na kam gi 🙂 ) ?

 3. Pratina prie multikultūros?:

  Manau, jog Lietuvoje turime tikrai pakankamai daug išsimokslinusių vyrų ir moterų iš kurių būtų galima pasirinkti KTU rektoriaus vietai užimti.Todėl darosi įdomu, kodėl rengiamas netgi tarptautinis konkursas šiai vietai užimti. Ar čia jau reiškiasi “naujosios pažangos” – globalizmo ir multikultūros – įgyvendinimo politika?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: