Nuteista įžeidžiančius komentarus apie žydus rašiusi moteris (0)

LCVA nuotr.

LCVA nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šiandien paskelbė nuosprendį, kuriuo D.B.L. (g. 1944) pripažinta kalta dėl viešo raginimo smurtauti bei žmonių grupės, skiriamos tautiniu pagrindu, viešą tyčiojimosi ir niekinimo, rašoma pranešime.

Moteriai skirtas 33 parų areštas. Tiesa, bausmę ji jau atliko, nes gruodžio-sausio mėnesiais ji buvo laikinai sulaikyta ir jai buvo taikyta kardomoji priemonė – suėmimas – dėl vengimo dalyvauti teisiamuosiuose posėdžiuose.

Teismas D.B.L. pripažino kalta dėl keturių nusikalstamų veikų, susijusių su viešu raginimu smurtauti bei žmonių grupės, skiriamos tautiniu pagrindu, viešu tyčiojimusi ir niekinimu. Dėl septynių nusikalstamų veikų, susijusių su įžeidimu, teismas moterį išteisino, nes nuo 2015 metų liepos įsigaliojo LR Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis ši veika dekriminalizuojama ir neužtraukia baudžiamosios atsakomybės.

Kaltinamoji teisme laikėsi dvejopos pozicijos – vienuose posėdžiuose ji neprisipažindavo rašiusi komentarus, kituose – prisipažindavo ir leisdavosi į samprotavimus apie žydų tautą. Pripažindama komentarų rašymą D.B.L. stengėsi įtikinti teismą, kad juose nebuvo kurstymo smurtauti prieš žydų tautą ar šios tautos niekinimo, tačiau teismas su tokia kaltinamosios pozicija nesutiko. Kaltinamosios kaltę patvirtina specialistų išvados bei jų parodymai teisme.

Sunkinančių ar lengvinančių aplinkybių byloje teismas nenustatė.

Komentarus apie žydų tautą D.B.L. viešai rašė iš Vilniaus bibliotekose esančių kompiuterių.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Taip pat skaitykite: