„Kino pavasaris“ pirmą kartą didžiajame ekrane parodys lietuviškus vaizdo įrašus (0)

„Kino pavasaris“Kovo 31-ąją prasidėsiantį renginį „Kino pavasaris“ šiemet papildys speciali programa „Kažkas atsitiko“ – jos seansuose žiūrovai pamatys stipriausius pastarųjų dvejų metų lietuviškus muzikinius klipus. Klipų kūrėjai jau dabar kviečiami siųsti savo darbus – geriausieji bus ne tik parodyti didžiajame kino ekrane, bet ir apdovanoti.

Programa pavadinta „Kažkas atsitiko“ prisimenant prieš 30 metų išleistą lietuvišką muzikinį filmą „Kažkas atsitiko“, kuriame muzikiniai klipai buvo sukurti Vytautui Kernagiui ir grupėms „Antis“ bei „Fojė“. Programos seansuose žiūrovai galės įsitikinti, kaip stipriai pasikeitė muzikinių klipų kultūra Lietuvoje nuo 1986-ųjų.

Muzikiniai klipai atgimsta

„Muzikiniai klipai Lietuvoje išgyvena renesansą“, – sako vienas „Kažkas atsitiko“ programos idėjos autorių, vaizdo produkcijos kompanijos „Zest“ vadovas Juozas Piekuras. Jis muzikinius klipus mato kaip mažus kino filmus – tai rodo ir faktas, jog vis daugiau režisierių Lietuvoje pradeda dirbti su muzikantais, kad sukurtų profesionalius ir kinematografiškus vaizdo klipus. Tai nebūtinai būna komerciškai sėkmingi projektai, tačiau režisieriai juose gali įgyvendinti savo nepriklausomas idėjas.

„Dabartiniai lietuviški vaizdo klipai yra aukšto lygio, paremti kino standartais“, – sako prie tokių praėjusių metų muzikinių klipų kaip Tomo Sinickio „Juokas pro ašaras“ ar Marko Palubenkos „A Woman of Stone“ prisidėjusios kompanijos vadovas.

Rodys tik naujausius klipus

Tačiau priešingai nei filmai, lietuviški muzikiniai vaizdo klipai lig šiol nepasiekdavo kino ekranų – žiūrovai juos dažniausiai žiūrėdavo „YouTube“ kanale per kompiuterius ar telefonus. „Kino pavasaris“ pradėdamas programą „Kažkas atsitiko“ lietuviškus muzikinius klipus prilygins kino filmams ir parodys juos didžiosiose kino salėse.

Žengdamas tokį žingsnį „Kino pavasaris“ prisijungs prie tokių kino festivalių kaip „Raindance“ (D. Britanija) ar „LA Film Fest“ (JAV), kurie į savo programas taip pat yra įtraukę muzikinius klipus.

„Kino pavasario“ ir „Zest“ komanda sudarys iki 90-ies minučių trukmės lietuviškų muzikinių vaizdo klipų seansą, kurį žiūrovai festivalyje galės pamatyti skirtingu laiku, skirtinguose kino teatruose.

Svarbu, kad į programą bus atrinkti tik nauji, 2015 m. ir 2014 m. išleisti Lietuvos kino kūrėjų muzikiniai klipai. Programoje gali dalyvauti ir Lietuvos kino kūrėjai, sukūrę klipus užsienio atlikėjams. Bus siekiama, kad ši programa taptų ilgalaike ir kasmet festivalio lankytojai galėtų susipažinti su naujausiais lietuviškais muzikiniais klipais.

Klipų kūrėjai jau dabar kviečiami siųsti savo darbus

„Kino pavasaris“ ir „Zest“ nuo šiandien kviečia Lietuvos muzikinių vaizdo klipų kūrėjus, kurių darbai buvo publikuoti 2014 ir 2015 m., siųsti savo vaizdo klipus elektroniniu paštu. Laiške reikėtų nurodyti grupę ar atlikėją, dainos pavadinimą, klipo režisierių ir publikavimo datą. Laiškai laukiami adresu info@zest.lt, tema „Kažkas atsitiko“.

„Lietuva užaugo beveik nematydama MTV, bet muzikiniai klipai pas mus atgimė interneto laiku. Gera matyti, kad kino kūrėjai save atranda kurdami ne tik filmus, bet ir muzikinius klipus. Festivalio komandoje mes visi mėgstame muziką – neabejojame, kad festivalio lankytojai taip pat. Muzikinių klipų kūrėjai, nesikuklinkite – siųskite savo darbus. Laukiame jų jau nuo šiandien“, – ragina „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Vertinimo kriterijai

Ar klipai bus įtraukti į seansus, labiausiai lems – kinematografiškumas ir meninė klipų vertė.

Patekimas į šią programą muzikinių vaizdo klipų kūrėjams jau savaime yra didelis įvertinimas. Tačiau tai ne viskas – geriausius vaizdo klipus vertins ir kino bei muzikos profesionalų komisija. Jų balsai nulems, kas taps šių metų „Kažkas atsitiko{ nugalėtojais. Aukščiausias vietas užėmusių klipų kūrėjai bus apdovanoti prizais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: