Rytų Lietuvai – išskirtinis dėmesys mažinant socialinį ir ekonominį atotrūkį (4)

Švenčionėlių rajono savivaldybės nuotr.

Švenčionėlių rajono savivaldybės nuotr.

Spalio 5 d. Ministrų kabineto pasitarime išklausyta Vidaus reikalų ministerijos informacija apie vykdomas priemones, kaip mažinti socialinius ir ekonominius skirtumus regionuose, kuriose gausiai gyvena tautinės mažumos.

28 mln. eurų – tiek Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų skirta projektų įgyvendinimui tautinių mažumų gausiai gyvenamose Rytų Lietuvos savivaldybėse vien pagal VRM administruojamas 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones.

Švenčionyse, Pabradėje, Švenčionėliuose (Švenčionių r. sav.) ir Eišiškėse (Šalčininkų r. sav.) renovuoti 9 ir baigiama renovuoti 17 daugiabučių namų, kompleksiškai sutvarkytos ar baigiamos tvarkyti jų kvartalų teritorijos. Būsto sąlygos jau pagerėjo 121, o netrukus pagerės dar 283 gyventojams. Švenčionyse naujai įrengta arba atnaujinta 17 socialinių būstų, kuriais gali naudotis 48 asmenys. Visagino mieste kompleksiškai sutvarkyta Sedulinos alėja, šaligatviai, privažiavimai ir gyvenamųjų rajonų viešosios erdvės, sukurta aktyvaus poilsio ir modernizuota sporto zona Visagino ežero pakrantėje. Sutvarkyta Šalčininkų miesto urbanistinė infrastruktūra ir kraštovaizdis, miesto parko teritorija ir jo prieigos, ligoninės teritorija ir kvartalas už jo, Sarių kaimo (Švenčionių r. sav.) ir ežero paplūdimio infrastruktūra, Aukštadvario (Trakų r. sav.) centrinė aikštė, baigiamas tvarkyti Jašiūnų (Šalčininkų r. sav.) dvaro parkas. Baigti arba netrukus bus baigti visuomeninių pastatų Sužionyse, Buivydžiuose, Mostiškėse ir Kalveliuose (Vilniaus r. sav.), Paluknyje ir Dusmenyse (Trakų r. sav.), Kiaukliuose, Lapeliuose ir Kernavėje (Širvintų r. sav.), Baltojoje Vokėje (Šalčininkų r. sav.) rekonstrukcijos, renovacijos ir (arba) jų pritaikymo bendruomenės poreikiams bei teritorijų prie pastatų tvarkymo darbai.

Siekdamas šiam Rytų Lietuvos regionui skirti ypatingą dėmesį, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujamas Ministrų kabinetas gausiai tautinių bendrijų gyvenamų savivaldybių socialinės ir ekonominės plėtros skatinimą išskyrė kaip vieną iš 2016 m. Vyriausybės prioritetinių krypčių.

Ekonominio ir socialinio atotrūkio mažinimui tautinių mažumų gausiai gyvenamose Rytų Lietuvos savivaldybėse bus nukreiptos didelės VRM administruojamos ar koordinuojamos 2014–2020 m. ES ir nacionalinės investicijos. Jos ateis į tikslinėmis teritorijomis išskirtus Šalčininkus, Baltąją Vokę ir Eišiškes (Šalčininkų r.), Švenčionis, Švenčionėlius ir Pabradę (Švenčionių r.), Lentvarį ir Rūdiškes (Trakų r.), Maišiagalą, Nemenčinę ir Juodšilius (Vilniaus r.) bei Visaginą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: