Prasidėjo tarptautinės prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015“ (nuotraukos) (0)

Prasidėjo tarptautinės prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015“ | kam.lt nuotr.

Prasidėjo tarptautinės prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015“ | kam.lt nuotr.

Rugsėjo 28 d. prasidėjo tarptautinės prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015“ Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.). Daugiau nei 350 karių iš Lietuvos, Latvijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų prieštankinių padalinių dvi savaites treniruosis kovoti su šarvuotomis transporto priemonėmis.

„Pirmą kartą šiose prieštankinių padalinių pratybose dalyvauja kariai iš Latvijos, taip pat jas stebėti atvyko kolegos iš Estijos. Esant dabartinei saugumo situacijai labai svarbu stiprinti sąveiką su sąjungininkų kariais ir gilinti žinias kovoje su šarvuota technika. Šiemet į pratybas planuojame įtraukti paramą iš oro ir tokiu būdu dar labiau praplėsti mūsų karių įgūdžius”, – sakė pratybų vadovas majoras Edgaras Birvinskas.

Pratybose trijų NATO valstybių prieštankinių vienetų kariai ir prieštankinės ginkluotės operatoriai dalyvauja su įvairia ginkluote, galinčia įveikti šarvuotą priešo techniką – pradedant prieštankiniais pabūklais, baigiant moderniomis raketinėmis sistemomis. Koviniam šaudymui kariai naudos nešiojamas vidutinio nuotolio prieštankines raketų paleidimo sistemas „Javelin” ir „Spike“, valdomas prieštankines raketų sistemas „TOW“, prieštankinius granatsvaidžius „Carl Gustaf” ir „AT-4″, prieštankinį beatošliaužį pabūklą „PV1110″, automatinius granatsvaidžius GMG. Kariai iš Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono šaudys su artimojo nuotolio zenitine patranka L-70 ir raketiniais oro gynybos kompleksais RBS70. Gynybinių operacijų metu naikinti šarvuotus taikinius padės ir paramą iš oro suteiks JAV kariniai sraigtasparniai UH-60 „Black Hawk” ir AH-64 „Apache”.

Kasmetinės pratybos „Medžiotojas“ vyksta jau penktą kartą. Jos skirtos lavinti ir tobulinti prieštankinių padalinių karių gebėjimus, naudoti turimą prieštankinę ginkluotę atliekant kovinį šaudymą. Iki spalio 9 d. truksiančiose pratybose dalyvauja Lietuvos kariuomenės padalinių kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas”, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, Juozo Vitkaus inžinerijos, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Karinių oro pajėgų Oro gynybos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: